Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری شیراز در بهمن ماه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری شیراز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در بهمن ماه امسال خبر داد.
 به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، فریدون فعالی در نشست تخصصی برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی شیراز با اشاره به اینکه این نمایشگاه از پنجم تا هشتم بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نمایشگاه توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس و مشارکت فعال بخش خصوصی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس برگزار می‌شود.
 فعالی با اشاره به اینکه صنوف گردشگری فارس از ظرفیت و توانمندی علمی و عملی بسیار بالایی در سطح کشور برخوردار هستند، گفت: با تعامل و همکاری صنوف گردشگری به عنوان بازوان اجرایی اداره کل، این نمایشگاه بار تخصصی بیشتری می‌یابد.


 وی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری شیراز، فرصتی مناسب برای معرفی توانمندی‌ها و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که باید با هدف جذب گردشگر، معرفی توانمندی‌های فرهنگی، مذهبی، طبیعی و درمانی این استان و شهر شیراز و افزایش ورود گردشگر و تورهای ورودی به فارس انجام شود.
 این مسئول اضافه کرد: در این راستا سعی داریم در این نمایشگاه امسال با حضور دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخلی و خارجی، جوامع هتلداری داخلی و خارجی، تور اپراتورها، نمایندگان کشورهای بازار هدف گردشگری این استان صورت گیرد.
 مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس ادامه داد: در بخشی ویژه در این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی‌های فرهنگی و گردشگری فارس نمایش کارگاه‌های تولید زنده صنایع دستی و جاذبه‌های تاریخی، مذهبی فرهنگی و هنری شهرستان‌های این استان به ابعاد تخصصی گردشگری در فارس نیز پرداخته می‌شود.
 فعالی با اشاره به فعال شدن ستاد برگزاری نمایشگاه گردشگری در این اداره کل تصریح کرد: در تلاشیم تا با مشارکت فعال بخش خصوصی در حوزه‌های دفاتر خدمات مسافرتی، جامعه هتلداران و مهانپذیران، انجمن راهنمایان گردشگری و صنف رستوران‌داران این استان امسال شاهد حضور پررنگ نمایندگانی از این حوزه‌ها در داخل و خارج از کشور باشیم.
 وی در ادامه ابراز داشت: با ایجاد یک بازار گردشگری تخصصی شرایط برای تبادل گردشگر بین استان فارس با سایر استان‌ها و کشورهای خارجی شرکت کننده در زمینه ورود و خروج گردشگر در این نمایشگاه فراهم می‌شود.
 اجرای همایش‌های تخصصی هتلداران، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و نشست تخصصی سلامت در حاشیه برپایی این نمایشگاه، راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی، نظارت دقیق بر حضور قوی شرکت کنندگان داخلی وخارجی از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
 همچنین ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری تخصصی این نمایشگاه و ایجاد فرصت به منظور تبادل نظر و تعامل بخش‌های خصوصی استان فارس با بخش‌های خصوصی کشور و خارج از کشور برای تبادل گردشگر و در نتیجه رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، از دیگر پیشنهاداتی بود که از سوی شرکت کنندگان در این نشست عنوان شد.
 در ادامه بر ضرورت حضور کشورهای بازار هدف گردشگری این استان به ویژه در زمینه گردشگری سلامت، حضور تورگردان‌های بزرگ داخلی و خارجی، ایجاد زمینه مناسب برای معرفی توانمندی‌های مراکز اقامتی، امکانات پذیرایی، امکانات حمل و نقل هوایی و پایانه ای تاکید شد.
 همچنین امکانات درمانی، سوغات سفر، اماکن تاریخی، فرهنگی و زیارتی، جاذبه‌های گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری فارس، محوریت بخشیدن به نمایشگاه و با تکیه بر دو شعار فارس شیرازه فرهنگ و تمدن ایران زمین (درزمینه تورهای ورودی) و فارس پیک فرهنگ و تمدن ایران زمین (در زمینه تورهای خروجی) از جمله پیشنهادات و مباحثی بود که توسط حاضرین در جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
29 مهر90.

0 نظرات: