Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

افتتاح مجموعه بزرگ تجاری تفریحی خلیج فارس ، بزرگترین مجتمع تجاری جهان در 22 بهمن 1390 / افتتاح هتل در سال 92 / حضور برندهای معتبر جهان در کرفـــور خلیج فارس
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیرازروز گذشته بنا به دعوت كمسيون سرمايه گذاري و مشاركتهاي شوراي اسلامي شهر شيراز با حضور شهردار شيراز جمعي از اعضاي شوراي و برخي از مديران ارشد شهرداري شيراز ازپروژه بزرگ سرمايه گذاري خليج فارس بازديد به عمل آمد:
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

مدير عامل شركت مجموعه هاي تجاري ستاره از گشايش و بهره برداري از بخش تجاري، هايپر ماركت (كارفور) و فضاهاي خدماتي و رفاهي مجتمع تجاري، تفريحي، گردشگري خليج فارس در بهمن ماه سال جاري خبر داد.
احمد حسيني در جريان بازديد شهردار، جمعي از اعضاي شورا و مديران شهري شيراز در خصوص ميزان پيشرفت اين پروژه گفت: 4 بلوك از مجتمع تجاري و هايپر استار(كافور) پاركينگ، فضاي سبز، آب نما ها و فست فودها در 22 بهمن ماه سال جاري مورد افتتاح و بهره برداري قرار خواهد گرفت.
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي بيان كرد از نيمه اول آبانماه كار تحويل و واگذاري واحدهاي تجاري به خريداران آغاز خواهد شد،
افزود: سه بلوك ديگر مجتمع تجاري به همراه سالنهاي سينما و شهربازي نيز تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

سرمايه گذار مجتمع تجاري ، تفريحي ، گردشگري خليج فارس تصريح كرد: در حال حاضر 4 بلوك اول تجاري مجتمع داراي 98 درصد پيشرفت فيزيكي است و 90 درصد سه بلوك تجاري ديگر تكميل گرديده است.
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي خاطر نشان كرد: سازه هتل 50 هزار متر مربع تمام بتن مي باشد در 34 طبقه كه تاكنون كار 46 هزار متر مربع آن در 30 طبقه انجام گرديده.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

حسيني با اشاره به اين كه مجتمع عظيم تجاري، تفريحي ، گردشگري خليج فارس با سرمايه گذاري 51 درصدي شركت مجموعه هاي تجاري ستاره و 49 درصدي شركت رويال سيتي بيلدينگ امارات در حال انجام است اظهار داشت: اين پروژه سرمايه گذاري كه در محور شمال غرب شيراز در ابتداي جاده صدرا و مقابل شهرك گلستان واقع شده با حجم سرمايه گذاري پانصد و پنجاه ميليارد تومان انجام گرفته است.
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي افزود اين مجتمع در سه بخش تجاري، تفريحي ، خدماتي، و گردشگري تعريف شده كه بخش تجاري آن شامل 2500 واحد تجاري و 17 هزار متر مربع هايپر استار(كارفور) مي باشد.
حسيني اضافه كرد: بخش تفريحي، خدماتي مجتمع عظيم تجاري تفريحي ، گردشگري خليج فارس شامل 28 هزار متر مربع شهربازي سرپوشيده، 30 هزار متر مربع شهربازي روباز، 40 هزار متر مربع فضاي سبز، آب نما، درياچه و نشيمن، پرديس سينمايي شامل 6 سالن ،42 رستوران و فست فود و 5500 واحد پاركينگ سرپوشيده مي باشد. مدير عامل شركت مجموعه هاي تجاري ستاره بخش گردشگري اين مجتمع را شامل هتل 5 ستاره بين المللي 34 طبقه به ارتفاع 160 متر و با مساحت 50 هزار متر مربع زير بنا اعلام كرد و گفت: سالنهاي اجتماعات و جلسات، تالار مجالس و بخشهاي ورزشي و رستوران از ديگر امكانان تعريف شده در اين بخش مي باشد.
وي درخصوص زمان بهره برداري از هتل بين المللي مجتمع خليج فارس افزود چنانچه در روند اجراي كار با مشكل خاصي روبرو نشويم در اواخر سال آتي اين هتل با رعايت آخرين استانداردهاي جهاني و تكنولوژي روز دنيا به بهره برداري خواهد  رسيد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز


 ايجاد بالغ بر 21 هزار اشتغال مستقيم و غير مستقيم توسط مجتمع عظيم خليج فارس!

حسيني در بخشي ديگر از سخنانش از اشتغال صورت گرفته توسط اين مجتمع در طول زمان ساخت آن طي 5 سال گذشته سخن گفت و اظهار داشت در طول اين مدت هر سال بالغ بر 2500 شغل مستقيم و 6 هزار اشتغال غير مستقيم ايجاد شده كه پس از افتتاح به 7500 شغل و 14 هزار اشتغال غير مستقيم خواهدرسيد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي تصريح كرد: در همين راستا هايپر استار مجتمع تجاري، تفريحي، گردشگري خليج فارس اقدام به جذب 500 نفر نيرو نموده كه علاقمندان جهت ثبت نام مي توانند به نشاني اينترنتي
Hyperstar.shiraz@yahoo.com
درخواست خود را ارسال نمايند.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز


 به كليه تعهدات خود در حوزه شهر و شهرداري عمل نموده ايم

مديرعامل شركت مجموعه هاي تجاري ستاره ، تمركز زدايي از مركز و كاهش ترافيك در هسته مركزي شهر به واسطه داير شدن يك مركز تجاري، تفريحي گردشگري كامل در حاشيه شهر جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي و ايجاد فروشگاه مركزي هايپر استار (كارفور) جهت تسهيل و رفاه حال مردم بابت خريد مايحتاج روزانه و اشتغالزايي را از عمده اهداف اجراي اين پروژه عنوان كرد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي در ادامه با اشاره به نزديك شدن به زمان بهره برداري از  اين پروژه بزرگ سرمايه گذاري خواستار تسريع شهرداري شيراز در ايجاد و اصلاح راههاي دسترسي شد و با تاكيد به اين كه محور شيراز-سپيدان به دلايل افزايش جمعيت و تردد ناشي از ساخت و سازهاي مسكن مهر در شهر جديد صدرا و ايستگاه راه آهن شيراز-اصفهان از ترافيك سنگيني نسبت به 5 سال گذشته برخوردار گرديده لذا شهرداري هر چه سريعتر نسبت به ايجاد و تكمیل راههاي دسترسي به مجتمع اقدام نمايد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

در اين راستا مجتمع خليج فارس كليه عوارض مربوطه را كامل پرداخت نموده و هيچ گونه بدهي به شهرداري ندارد.
حسيني همچنين خواستار بهره برداري از پست برق 66 كيلو ولت خليج فارس در موعد مقرر توسط سازمان برق منطقه اي فارس شد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي در پايان اظهار داشت: امروز برخود وظيفه ميدانيم كه از كليه مسئولين استان و شهر شيراز تشكر و قدرداني نماييم بويژه آناني كه از ابتداي پروژه تاكنون (طي دولتهاي نهم و دهم) حمايتهاي خود را از ما دريغ نكردند و ياري گر ما بودند تا بتوانيم مجتمعي در حد نام خليج فارس در شهر شيراز به عنوان سومين شهر حرم اهل بيت در ايران ايجاد نماييم. همچنين از مجمع نمايندگان استان فارس در مجلس شوراي اسلامي به خصوص از نمايندگان شهر شيراز و از پيگيريهاي مستمر سازمان حمايت از سرمايه گذاران خارجي كمال امتنان تشكر و قدرداني را داريم و اميدواريم آنچه صورت گرفته مورد رضايت خداوند و باعث شادي و شادماني مردم سرزمين مان گردد. همچنين صبر و تحمل مردم شهر شيراز و پاسداشت اعتماد خريداران واحدهاي تجاري به سازندگان اين مجتمع را ارج گذاشته و از زحمات كليه مهندسين، كاركنان و شركتهاي ايراني و خارجي كه در طول دوره ساخت همكاري لازم را داشته اند سپاسگزاريم.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز
هایپر مارکت کرفور در خلیج فارس
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز
هایپر مارکت کرفور در خلیج فارس


 سرمايه گذار را نبايد تنها گذاشت و رها كرد!
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

شهردار شيراز هم در جريان اين بازديد با بيان اين كه مجتمع عظيم تجاري، تفريحي، گردشگري خليج فارس يكي از پروژه هاي بسيار خوب سرمايه گذاري از نظر سازه، معماري و رعايت استانداردهاي روز دنياست، گفت: ما از سرمايه گذار اين پروژه خواسته ايم در صورت علاقمندي در محورهاي ديگر شهر شيراز نيز اقدام به سرمايه گذاري نمايد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

عليرضا پاك فطرت افزود: شهرداري شيراز آمادگي دارد در صورت تمايل سرمايه گذار در محور ورودي جنوب شهر شيراز سرمايه گذاري مشتركي را انجام دهد.
وي تصريح كرد: در بسته پيشنهادي به سرمايه گذار ساخت هتل و مركز تجاري، خدماتي و رفاهي ديده شد كه اين امر ميتواند زمينه سرويس دهي و خدمات رساني به شهر و استانهاي همجوار در اين محور و كاهش ورود و تردد به بافت مركزي شهر را به دنبال داشته باشد و رونق اقتصادي بسيار خوبي را در اين منطقه ايجاد نمايد. شهردار شيراز در خصوص ايجاد و اصلاح راههاي دسترسي به اين مجتمع در قالب تفاهم صورت گرفته با شهرداري گفت: در جريان ريز و جزئيات اين تفاهم نامه نيستم اما اصلاح راههاي دسترسي و ترافيك در اين محور در حال بررسي است و طراحي آن در دستور كار قرار گرفته است.
وي با تاكيد بر اينكه تقاطع غير هم سطح و زير گذر مقابل اين مجتمع بايد امتداد يابد افزود: سرمايه گذار را نبايد تنها گذاشت و پس از آنكه براساس مصوبات پول گرفته شده نباید سرمايه گذار را رها كرد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

پاك فطرت با اشاره به اينكه سرمايه گذاران را جزئي از مديران خوب شهرداري مي دانيم از نگاه شهرداري براي مشاركت با سرمايه گذاران در پروژه هاي سرمايه گذاري سخن گفت و تصريح كرد:براي سرمايه گذار هم اين نوع سرمايه گذاريها بهتر خواهد بود زيرا شهرداري از ابتداي شروع كار سرمايه گذاري كمكها و حمايتهاي لازم را انجام خواهد داد، و سرمايه گذار را در نيمه راه رها نخواهد كرد.
ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

شهردار شيراز در بخش ديگر از سخنانش عدم مديريت هوشمندانه و آگاهانه در بار گذاريها در قسمتهاي مختلف شهر را موجب واردشدن ضررهاي سنگين به شهرداري عنوان كرد و گفت: در اين رويكرد سرمايه گذار مقصر نيست زيرا ما هم سرمايه گذار را خلع سلاح مالي كرده ايم  و هم باايجاد وزنه هايي كه سنگيني و نقطه ثقل را به سمت خود ميكشد مشكلات زيادي را براي شهر ايجاد نموده ايم.
پاك فطرت افزود: امروز پروژه خليج فارس زمينها و گذرهاي اين منطقه را از نظر مالي تحت شعاع خود قرار داده به گونه اي كه شهرداري براي تملك اراضي پيرامون تقاطع غير همسطح حسابي و معالي آباد مي بايست 35 ميليارد تومان بپردازد. حال اگر اين مساله از ابتدا ديده شده بود مي شد از راههاي ديگر مسئله را حل كرد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

وي از تدوين طرح توسعه موزون 5 ساله شهر شيراز خبر داد و گفت: قرارداد تهيه اين طرح امضاء شده و براساس آن بيشتر سرمايه گذاريها به منظور ايجاد جذابيت، رونق، توزيع تردد و ترافيك در محورهاي جنوبي شهر شيراز و مناطق كمتر توسعه يافته انجام خواهد گرفت.
شهردار شيراز هدف از بازديد از اين پروژه را خداقوت و تشكر از سرمايه گذار و همكاران وي اعلام كرد وافزود : شهرداري شيراز در جهت رفع مشكلات پروژه هاي سرمايه گذاري در حد توان خود اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
-       مجتمع عظيم تجاري تفريحي خليج فارس نماد سرمايه گذاري پاك و سالم در شهر شيراز!
رئيس كمسيون سرمايه گذاري و مشاركتهاي اقتصادي شوراي شهر شيراز نيز از اين پروژه سرمايه گذاري به عنوان نمادي از سرمايه گذاري پاك و سالم در شهر شيراز ياد كرد و گفت: اين پروژه سرمايه گذاري بايد به عنوان الگوي موفق سرمشق سرمايه گذاران قرار گيرد.
سيد سعيد موسوي با بيان اين كه در سرمايه گذاري اصل بر اعتماد سازي و شفافيت در عملكرد هاست افزود : شهرداري بايد به تعهدات خود در چارچوب توافقات و تفاهم هاي صورت گرفته با سرمايه گذار عمل نمايد.

ساخت بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز
وي تصريح كرد: در بحث ايجاد اصلاح راههاي دسترسي براي اين مجتمع اصل بر توافقات و تفاهم نامه هاي مكتوب قانوني ميان سرمايه گذار و شهرداري است و بايد در راستاي جلب حمايت سرمايه گذاران و مردم هر چه سريعتر به اين تعهدات عمل شود.
رئيس كمسيون سرمايه گذاري و مشاركتهاي اقتصادي شورا با تاكيد بر اين كه از تجربه سرمايه گذاران موفق بايد در مديريتها بهره برد گفت: شوراي اسلامي شهر شيراز از سرمايه گذار اين پروژه كه داراي سابقه پاكي در زمينه سرمايه گذاري است خواست تا به عنوان مشاور حوزه سرمايه گذاري شورا را ياري نمايد كه ايشان با توجه به گرفتاريهاي كاري و سرمايه گذاري در شهرهاي مختلف داخلي و خارجي از كشور اين پيشنهادرا نپذيرفتند.
وي اظهار اميدواري كرد: اين سرمايه گذار موفق با توجه به پتانسيلها و ظرفيتهاي بسيار بالاي شهر شيراز همچنان سرمايه گذاريهاي متعدد در اين شهر را ادامه داده و شهر شيراز را رها نكنند.
موسوي در پايان هدف از اين بازديد را آشنايي از نزديك با پيشرفت كار سرمايه گذاري در شهر شيراز اعلام حمايت شورا و شهرداري و افكار عمومي از سرمايه گذاران در شهر شيراز اعلام كرد و گفت: كمسيون سرمايه گذاري و مشاركتهاي اقتصادي شورا بازديد از ساير پروژه هاي موفق و سالم سرمايه گذاري را در دستور كار خود دارد!
- سرمايه گذار مجتمع عظيم خليج فارس حقوق كامل شهر را پرداخته است!
ديگر عضو شوراي شهر اسلامي شهر شيراز هم با اشاره به وجود سختيها و افت و خيزهاي فراوان بر سر راه سرمايه گذاري گفت: خوشبختانه اين سرمايه گذاري به نتيجه مطلوب رسيده و ميتواند زمينه ايجاد انگيزه و تشويق ديگر سرمايه گذاران براي سرمايه گذاري در شهر شيراز فراهم نمايد.
مهدي خاني افزود: سرمايه گذار مجتمع عظيم خليج فارس حقوق شهر را كاملاً پرداخته و هيچگونه بدهي به شهرداري ندارد و شهر در سايه اين سرمايه گذاري دارد به مزيت هاي سرمايه گذاري نزديك مي شود.
وي تاكيد كرد: اين سرمايه گذاري كمك زيادي به بهبود وضعيت اشتغال در شهر شيراز خواهد كرد.
27 مهرماه 90 .

5 نظرات:

مجتبی گفت...

تو این گزارش در مورد اون پلی که گفتید حرفی به میون نیومده!

امین گفت...

چرا مجتبی جان ، اون قسمت حرفای شهردار در مورد تغییر وضع هندسی زیرگذر گلستان و اضافه کردن یه پل روگذر.

محمد رضا گفت...

امیدوارم همزمان با افتتاح هتل مجموعه شهربازی روباز مجموعه هم به افتتاح برسه:)

امین جان خبری نداری در مورد اینکه تو شیراز شهربازی های دیگه ای هم برنامه واسه ساختش هست یا نه؟

mohamad گفت...

امیدوارم اگه قرار هست 22 بهمن افتتاح شه اون امتداد یافتن زیر گذر و ساختن پل هم تموم شده باشه و همه چیز خوب و عالی باشه تا استقبال خوبی هم از مجتمع به عمل ببینیم که ایا اقای پاک فطرت تو این یه مورد به وعدش عمل میکنه و خودش رو نشون میده یا نه

امین گفت...

محمدرضا@ محمدرضا عزیز ، طبق خبرهای که گرفتم شهربازی روباز قبل از هتل افتتاح میشه خوشبختانه :)

شهربازی روباز که فعلا برنامه ای نیست ، مسقف زیتون و ستارخان هست که طی ماه های افتتاح میشه و مجتمع زیتون از ستاره مجهز خواهد بود شهربازی اون

خطایی در این ابزارک وجود داشت