Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شهردار شیراز : مشکل پروژه برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی از نظر شهرداری حل شده است / حل مشکل ترافیکی


شهردار شيراز گفت: علي‌رغم آنكه سرمايه‌گذار پروژه معروف به مركز تجارت جهاني (موسوم به برج دوقلوي محمد‌پور) تخلفاتي داشته كه قابل دفاع نبود، اما موضوع در كميسيون ماده 5 مطرح و از نظر شهرداري مشكل حل شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت در حاشيه بازديد از پروژه در حال ساخت مجتمع خليج فارس در شيراز و در پاسخ يكي از خبرنگاران افزود: از نظر شهرداري، اين پروژه (مركز تجارت جهاني) مي‌تواند براساس ضوابط منطقه‌‌بندي شهرداري منطقه، ادامه كار دهد.

پاك‌فطرت با بيان اينكه، اين پروژه از ابتدا پروانه ساختماني نگرفته بود اما يكسري توافق‌هايي داشته است، گفت: بحث ترافيكي اين پروژه نيز در شهرداري ديده شده است.
وي در پاسخ به اين سووال كه آيا پروژه ياد‌شده باز توسط محمد‌پور مي‌تواند ساخت و ساز را ادامه دهد، خاطرنشان كرد: از نظر شهرداري در پروژه‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري بحث شخص مطرح نيست، موضوع سرمايه‌گذاري از نظر مسايل ترافيكي، ضوابط و مسايل شهرسازي و رعايت قوانين و قواعد مصوب مطرح است.
 به حتم از تمام پروژه‌هاي بخش خصوصي كه مراحل قانوني را طي كرده و خلافي نداشته باشند بازديد كرده به عوامل آن خدا قوت مي‌‌‌گوييم و اگر مشكلي داشته باشند در چهارچوب قانون و در حد توانمان، مرتفع مي‌كنيم.
به گزارش ايسنا، پروژه‌اي كه مدت‌ها در شيراز و كشور زمينه‌ساز بروز جنجال‌هاي رسانه‌اي شده بود، و در رسانه‌هاي به‌نام‌هاي پروژه محمد‌پور، برج تجارت جهاني و برج‌هاي دوقلو و .... خواند و معرفي مي‌شد، از سال 83 در خيابان قصر‌دشت شيراز و توسط گروهي از سرمايه‌گذاران ايران و خارجي، پس از توافق‌هايي با شهردار وقت فعاليت اجرايي خود را آغاز كرد.
اين پروژه از ابتدا موجب بروز حساسيت‌هايي در شوراي دوم شهر شيراز و محافل سياسي شد و بسياري از مسوولان و شخصيت‌ها به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم به آن مرتبط شده يا ربط داده شدند و در نهايت رييس وقت قوه قضاييه به واسطه برخي اظهارنظرها، يكي از عوامل اصلي سرمايه‌گذاري آن را دروغ‌گو خطاب كرد.
تمام مسوولان و مقام‌هاي عالي‌رتبه كشور هر گونه ارتباط با اين پروژه و مالك، مالكين يا سرمايه‌گذاران آن را مردود اعلام كردند، اما برخورد قانوني با تخلفات سازنده كه تخلفاتي محرز محسوب مي‌شد، تا سال 89 به‌طول انجاميد و در نهايت شهرداري براساس حكم صادره اقدام به تخريب بخش‌هايي از اين پروژه كرد.
پروژه يادشده قرار بود در قالب دو برج بيست و دو طبقه در نقطه‌ مركزي شهر شيراز و در خيابان قصردشت كه هم‌اينك نيز با مشكلات عديده ترافيكي دست به‌گريبان است، احداث شود.
برخي اظهار نظرها حاكي است،  اقدامات غيرقانوني سرمايه‌گذار در خصوص قطع اشجار و حركت در خارج چهارچوب‌هاي مصوب شهرسازي و ضوابط منطقه بندي و شكل تبليغات و بعضا جنجال‌هاي رسانه‌اي و همچنين واكنش‌هاي بعضا متناقض شوراي دوم شهر شيراز، از عوامل اوليه و اصلي در واكنش‌ها به اين سرمايه‌گذاري و بروز چالش‌هاي بعدي محسوب و عنوان مي‌كنند.
30 مهر 90 .

4 نظرات:

امیر گفت...

هئی دلمونم خوش بود 47 طبقستا! حالا اگه بسازه هم کمتر میسازه فکر کنم...

ناشناس گفت...

امیر جان خیلی خوشحال شدم خبر خوشی بود امیدوارم ساخته بشه من واقعا از آقای پاک فطرت در این زمینه ممنون هستم.
امیدوارم همان47 طبقه ساخته بشه
امیر جان به نظرت میتونیم یه کمپین برای حمایت از این پروژه و صاحب آن راه بندازیم و در وبلاگامان ودر فیس بوک قرار بدیم نظرت چیه

امین گفت...

دوست عزیز ، برای اینکار یه نفر باید پیش قدم بشه و اینکه اون فرد فکر خیلی چیزها رو بکنه! مثلا چندنفر بخاظر اعتراض به ساخت این برج چند روز زندانی شدند!

ایشالا در آینده خبرهای خوبی درمورد برجسازی بشنویم
;)
در ضمن بنده امین هستم نه امیر!

ناشناس گفت...

اي كاش دروغ از اين مملكت برچيده مي شد .پروژه محمدپور هفت سال است كه پياده رو را بطور كلي اشغال كرده و به پروژه خود اضافه كرده و نصف كوجه كناري را هم به همين وضعيت مبتلا كرده و ما نديديم شهرداري هيچ اقدامي براي رفع اين تجاوزات به حريم معابر عمومي انجام دهد .ضمن اين كه اين پروژه باعث كور شدن گره ترافيك در اين محل خواهد شد همان بلايي كه ستاره فارس به سر عفيف آباد آورد

خطایی در این ابزارک وجود داشت