Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

برای اولین بار در کشور؛ راه اتدازی پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی های شهری در شیراز

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری شیرازاز نصب سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها برای اولین بار در کشور با استفاده از کارت اعتباری شهروند درکلیه تاکسی های شیرازخبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک: مهندس حسام قلعه دار اظهار داشت: پرداخت کرایه الکترونیکی یکی از مهم ترین و کارآمدترین شرط های لازم برای تحقق شهر الکترونیکی است که امکان مدیریت بر نقدینگی و ارائه سرویس برحسب نیاز شهروندان را فراهم می کند و در افزایش سرعت سرویس دهندگان مؤثر است.
http://ic2.pbase.com/t1/93/329493/4/58516181.IranMar064057.jpgمهندس قلعه دار با بیان این مطلب که شفاف سازی، تکریم ارباب رجوع، افزایش رضایت مندی شهروندی، مدیریت هوشمند از مزیت های استفاده از کارت الکترونیکی است، اظهار داشت: از دیدگاه شهروندان، امنیت بیش تر در حمل نقدینگی یکی از نکته های مثبت استفاده از کارت الکترونیکی است که به شخصیت شهروندی افراد احترام بیشتری گذاشته می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز مزیت های عمده نصب سیستم پرداخت الکترونیکی در تاکسی های سطح شهر شیراز برای شهروندان؛ سهولت ، تسریع و دقت در پرداخت هزینه تاکسی ، عدم مواجه با نداشتن پول خرد جهت پرداخت هزینه تاکسی ، دریافت رسید و اطلاع کامل از چگونگی محاسبه هزینه تاکسی ، ایجاد امنیت مالی و روانی برای مسافران بر شمرد.
مهندس قلعه دار با بیان این مطلب که کارت بلیت و کرایه الکترونیکی در سیستم حمل‌و‌نقل شهری از سال‌های گذشته در جهان مورد استفاده قرار گرفته و امروزه از پرداخت نقدی یا بلیت‌های کاغذی در اتوبوس‌ها، مترو و حتی تاکسی در کشورهای پیشرفته خبری نیست، ابراز داشت: کارت اعتباری شهروند بیش از دو سال است که در ناوگان اتوبوسرانی تحت عنوان کارت بلیط مورد استفاده شهروندان عزیز می باشد و رضایتمندی مردم از این سیستم لزوم استفاده توام این کارت در ناوگان تاکسیرانی شهر شیراز را پررنگ تر کرد و امیدواریم با اجرای این طرح از سایر کاربردهای شهروندی درآینده نزدیک بهره مند شویم لازم به ذکر است که مراحل اولیه سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی با نظر مساعد شورای اسلامی شهر شیرازسپری شده، که امیدواریم برای اولین بار در کشوربتوانیم گامی موثر در جهت رضایت مندی بیشتر شهروندان عزیز در ناوگان حمل و نقل و ترافیک شهری شیراز برداریم.
 
12 مهرماه 90 .

4 نظرات:

ناشناس گفت...

با سلام
توضیح میدید که این سیستم چطور می خواد تشخی بده چند کورس باید کرایه کم کنه؟

ameer گفت...

در اتوبوس هم اولین بودیم اما 2 مشکل هست، یکی اطلاع رسانی که واقعا ضعیفه! یکی اینکه راهکارهای مناسبی پیش نمی گیرن که این کارت ها جا بیفته! تو اصفهان از وقتی اتوبوس رو کارتی کردن هرکس کارت نداشته باشه باید 2برابر کرایه رو پرداخت کنه.... همین الان هنوز نیمی از مردم پول میدن برا اتوبوس....

امین گفت...

والا چجورشو آقایونی که میخان اجرا کنن باید بیان و توضیح بدن!

امیرجان درمورد چگونگی اجرا کاملا موافقم اما طرج کارت بلیط برای اولین بار در تبریز و سپس در شیراز اجرا شد

ameer گفت...

اِ؟ :دی ببخشید اطلاع نداشتم، همه هم عادت کردن هرچی میشه بگن اولین... اینه که منم ...

خطایی در این ابزارک وجود داشت