Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

آماده سازی چند پروژه عمرانی شیراز برای ثبت در لیست آثار باستانی

چند پروژه عمرانی شیراز به منظور ثبت در لیست آثار باستانی و تاریخی شناسایی شده و اقدامات لازم به منظور ثبت آنها بعنوان آثار تاریخی و باستانی در حال انجام است.
به گزارش شیراز1400 و به نقل از خبرگزاری اینــــــا ، یک مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود(!) در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به این موضوع افزود : با توجه به اینکه تعدادی از پروژه های عمرانی شیراز روندی بسیار طولانی به خود گرفته و به افتتاح آنها در آینده ای نزدیک امیدی نیست ، تصمیم بر این شده است تا با ثبت این پروژه ها بعنوان آثار تاریخی و درآمد زایی از محل بلیط فروشی ، بودجه ی لازم برای بهره برداری از آنها فراهم شود. وی از تمهیدات لازم برای اجرای طرح بلیط الکترونیک برای این طرح برای اولین بار در کشور در شیراز خبر داد!

از جمله پروژه هایی که قرار است در این طرح ثبت شود عبارتند از :

* خط یک مترو شیراز به طول 24 کیلومتر که با گذشت 10 سال از شروع ساخت وضعیت مشخصی ندارد و احتمال زیاد به 5 سال دیگر برای افتتاح و بهره برداری نیاز دارد. خط های 2 و 3 نیز در صف انتظار ثبت در آثار تاریخی قرار دارند!

* پل دکتر حسابی : ساخت این پل از سال 86 شروع شده و پس از 30 ماه توقف ساخت ، مجددا ساخت آن آغاز شده است!*پل دفاع مقدس : ساخت این پل نیز که تنها 325 متر طول دارد از حدود 4 سال پیش شروع شد به دلیل شاهکارهای مدیریتی و عدم سفارش سازه ی فلزی در موعد مقرر به تاخیر افتاده است.
* بزرگراه کوهسار مهدی : علی رغم ساخته شدن تونلهای کوهسار مهدی ، هنوز عملیات اجرایی بزرگراه شروع نشده و حتی تملکهای مسیر نیز انجام نشده است! برای افتتاح کامل این پروژه زمان خاصی اعلام نشده است!
* بزرگراه آرین : مشکلات تملک در محل انجیره و قصرقمشه موجب شده است این پروژه نیز خود را بعنوان موردی مستعد به منظور ثبت در آثار باستانی مطرح کند!
*پلهای کمربندی : این پلهای شامل سه پل وحدت ، میانرود و شرق شیراز می باشند که همچنان به حال خود رها شده اند.

اما در حاشیه این مصاحبه چند فعال بخش خصوصی نیز پیشنهادهای خود را به منظور ثبت برخی پروژه های بخش خصوصی در لیست آثلر باستانی ارائه دادند :
* برج های مسکونی 47 48 و 49 طبقه اتی ساز
* برج 27 طبقه پارس
* برج 25 طبقه اطلس
* برجهای مرکز تجارت جهانی ایران در 48 طبقه
* پارک آبی صدرا
* پارک آبی فروزان
* مجتمع تجاری پارمیدا صدرا

همچنین مستعدترین مورد که بدون هیچگونه بحثی بعنوان اولین پروژه عمرانی - باستانی شیراز ثبت خواهد شد ، ورزشگاه میانرود شیراز خواهد بود.شما همراهان شیراز 1400 نیز پیشنهادهای خود را با ما درمیان بگذارید.

5 نظرات:

امیر گفت...

خیلی جالب بود :دی

ناشناس گفت...

اره و به اینها اضافه کنیم طرح پل ها رو که شما قرار بود بذارین رو سایت. اگه یه خورده دیگه صبر کنیم خودشون افتتاح میشن میریم میبینیم دیگه نمیخواد بذارین رو سایت.

امین گفت...

دوست عزیز این بدقولی ها بخاطر بدقولی کسانی هست که قرار بود طح این پلها رو در اختیارم قرار بدن!

ناشناس گفت...

ما تا می خوایم حرف بزنیم می ترسیم آقا امین بیاد بگه دیدت رو عوض کن آخه این مجموعه که توی شیراز اسمش رو گذاشتن شهرداری داره مثلا چه غلطی می کنه برای شهر ؟
خدا وکیلی وقتی شهر های دیگه میری گریه ات می گیره بگی شیراز هم شهرداری داره یک مشت مفخور ریختن توش فقط بلدن فاکتور درست کنن پول مردم رو بخورن همین
نمونه اش هم همین بزرگراه وحدت 120 ملیارد تومن پول ناقابل برای 5 کیلومتر اتوبان ناقص بودن پل که پیچ هاش هم.......

امین گفت...

دوست عزیز بی انصافی نکن! من کی جلوی انتقاد از شهرداری رو گرفتم! مطمئنا شیراز از لحاط عمرانی خیلی عقب موندست!