Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

فارس پذيراي نخستين دفتر منطقه‌اي يونسكو و بانك گردشگري

استاندار فارس گفت: به‌زودي نخستين دفتر منطقه‌اي يونسكو و اولين بانك گردشگري كشور در استان فارس و در شهر شيراز راه‌اندازي خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، روح‌الله احمدزاده كرماني كه در جلسه شوراي عالي گردشگري استان فارس سخن مي‌گفت، اين اقدام را در راستاي توسعه صنعت گردشگري در فارس ارزيابي و اضافه كرد: پس از انتقال موفق دو معاونت استراتژيك سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور به فارس، اين گام نيز كلانشهر شيراز را به عنوان يكي از مهمترين پايگاه‌هاي فرهنگي كشور به جهانيان معرفي خواهد كرد.

استاندار فارس روند توسعه گردشگري استان و رشد سرمايه‌گذاري‌ها در اين بخش را مثبت ارزيابي و تصريح كرد: اين دو معاونت براي بالا بردن ظرفيت گردشگري استان فارس نقش اساسي و عمده‌اي ايفا مي‌كنند و در اين خصوص دستگاه‌هاي مختلف اجرايي استان بايد از حداكثر توان اجرايي و برنامه‌ريزي خود  براي همكاري با اين دو معاونت استفاده كنند.
احمد زاده در ادامه با اشاره به نزديك شدن به پايان سال 89 و آغاز مسافرت‌هاي نوروزي، گفت: با شرايط فرهنگي و مذهبي كه در استان فارس وجود دارد، انتظار داريم كه نوروز امسال حداقل هشت ميليون مسافر نوروزي از استان فارس بازديد كنند كه ورود اين حجم مسافر نيازمند برنامه‌ريزي و ارائه خدمات رفاهي مناسبي از سوي دستگاه‌هاي متولي است.

وي همچنين بر ايجاد محدوديت ترافيكي پيرامون حرم مطهر شاهچراغ (ع) و مجموعه هاي تاريخي حافظيه و سعديه تاكيد كرد و گفت: با طراحي يك بافت سنتي و ويژه مي توان اين مجموعه هاي مذهبي تاريخي را بهتر به گردشگران معرفي كرد.
وي از راه‌اندازي بانك گردشگري در استان فارس خبر داد و افزود: استان فارس به عنوان نخستين استان كشور پذيراي نخستين بانك گردشگري كشور خواهد بود و اين روند همگي نشان دهنده فضاي كار و تلاش فارس و گسترش روحيه نشاط و بالندگي مردم است.
* نمي‌توانيم، نمي‌شود و نمي‌گذارند كلماتي نامانوس با ادبيات دولت دهم
استاندار فارس با تاكيد بر نگاه و اهداف عالي دولت دهم در توسعه همه جانبه استان‌هاي كشور اظهار داشت: در اين دولت از كلمات نمي‌توانيم، نمي شود و نمي‌گذارند استفاده نكيند زيرا اكنون توجه وكوشش همه جانبه مديران استان وايجاد فضاي كار وتلاش در فارس، فضاي بسيار ارزنده‌اي براي خدمت و توسعه همه جانبه  فارس فراهم كرده است.
روح‌الله احمدزاده در بخش ديگري از سخنان خود اميد بخشي و توسعه خدمت رساني را از مناسب‌ترين راهكارهاي تحقق اهداف دولت دهم دانست و خاطر نشان كرد: فضاي كار و تلاش در فارس نشان دهنده بالندگي و رشد نظام مقدس جمهوري اسلامي است و ما مي‌كوشيم تا با ورود نيروهاي جوان و ارزشي، سرعت اين بالندگي را افزايش دهيم و در اين ميسر نيز  بايد سعي كنيم تا از سياسي كردن فضاي استان دوري كنيم و كار عمراني و فرهنگي جايگزين اين فضا شود.
رئيس شوراي عالي گردشگري فارس گفت: وارد بازي سياسي نمي‌شوم و بحراني جلوه دادن فضاي فارس نيز هيچ نتيجه‌اي عايد افراد داراي اين نگاه خواهد كرد.
تسهيل در ارائه تسهيلات به فعالان بخش گردشگري فارس، تشكيل شوراي حل مشكلات عوارض پرداختي به شهرداري‌ها به منظور رسيدگي به مسائل و مشكلات تشكل هاي صنفي و سرمايه گذاران بخش گردشگري، كمك به پرداخت بيمه راهنمايان گردشگري فارس، تشكيل تيم ويژه بررسي مشكلات باغ ارم و موزه نارنجستان شيراز، افزايش فضاي پاركينگي براي اقامتگاه‌هاي شهر مقدس شيراز وكمك به حل مشكلات منطقه برم دلك شيراز از جمله مواردي بود كه در جلسه شوراي عالي گردشگري فارس مورد بحث، بررسي و تصميم گيري اعضاء قرار گرفت.
به گزارش ايسنا استاندار فارس در اين جلسه خواستار برآورد ارزش تملك زمين هاي اطراف مجموعه تاريخي برم دلك شد و گفت:ميراث فرهنگي نسبت به برآورد هزينه تملك اين اراضي اقدام كند تا بتوانيم حريم برم دلك را آزاد كنيم.
وي با انتقاد از خريد فروش اراضي منطقه برم دلك در شيراز گفت:فروش تپه و كوه در شيراز پديده بسيار نادري است و اين مسئله بايد مورد بررسي قرار گيرد.

24 دی 89 .

5 نظرات:

ح گفت...

اولین دفتر منطقه ای یونسکو در کشور در شیراز نیست...اولین دفتر منطقه ای یونسکو در حوزه میراث معنوی قراره در شیراز باشه...

پویا گفت...

امین جان کم پیدا شدی
به روزم عزیزم

مهرداد گفت...

سلام
به cause مسئولان فارسی برای فارس، مسئولان شیرازی برای شیراز در فیسبوک بپیوندید.
http://www.causes.com/causes/562998-?m=e65b7392

saeid patr. گفت...

amin jan chan modate hamash tu mosaferatam kholase ghosooramo bepazir ishala ba chan ta poste khub miam

saeid patr. گفت...

amin jan chan modate hamash tu mosaferatam kholase ghosooramo bepazir ishala ba chan ta poste khub miam

خطایی در این ابزارک وجود داشت