Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

پیست اسکی پولاد کف شیراز، دومین پیست بزرگ کشور - قسمت اول

شاید هنوز هم کمتر کسی باور کنه که در فاصله 400 کیلومتری از خلیج همیشه فارس کشور عزیزمان پیست اسکی وجود داشته باشه که هم اکنون برف 110 سانتی رو بر روی پیست اصلی خودش تجربه میکنه.پیست اسکی پولادکف شیراز بعنوان دومین پیست بزرگ بین المللی ایران در فاصله ی 100 کیلموتری این کلانشهر قرار دارد که با شروع فصل پاییز و اولین بارش برف ، فعالیت زمستانی خودش رو شروع میکنه و هم اکنون هم پذیرای حجم انبوه گردشگران و اسکی بازان از شیراز و سایر نقاط کشور و حتی کشورهای جنوبی خلیج فارس هست.

مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف در 80 کیلومتری شمال شهر شیراز ، و در کوههای دل انگیز سپیدان واقع شده است. این مجموعه با حمایت مالی گروه صنعتی پولادکف در سال 1381 افتتاح و مورد بهره برداری عموم مردم قرار گرفت. در طول سالیان گذشته، امکانات گسترده ای به مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف افزوده شده است. بطوریکه هم اکنون در تمامی ایام سال مورد توجه گردشگران و ورزش دوستان عزیر قرار گرفته است.

هوای خنک کوهستانی در فصل تابستان، بارش برف سنگین از نیمه های پاییز تا اوایل بهار، چشمه سارها و چمنزارهای طبیعی در فصل بهار، همراه با امکانات متنوع رفاهی، تفریحی، و ورزشی، چهار فصل سال را بسیار دل انگیز و جذاب نموده است. علاوه بر آن، وجود اغلب جاذبه های دیدنی استانهای فارس و کهکیلویه و بویراحمد در فواصل کوتاه از مجموعه، این محیط دلچسب را پایگاهی جهت بازدید از مناظر زیبای مجاور نموده است.

میمانان عزیز با ورود به دشت گسترده مجموعه که درارتفاع 2850 متری از سطح دریا واقع شده است، می توانند از امکاناتی چون تله کابین، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمانسرا ، هتل، موتورهای برفی، ماشین های کوهستان، چرخ های هوشمند، قایق های پدالو، اسب سواری، دوچرخه سواری، کرایه لوازم اسکی، آموزشگاه اسکی ووو....... بهره مند شوند.

جهت صعود به قله مجموعه که در ارتفاع 3400 متری از سطح دریا واقع شده است، تله کابین ای بطول 2 کیلومتر در اختیار گردشکران و ورزشکاران عزیز قرار دارد. اسکی بازان می توانند علاوه بر تله کابین، از تلسکی های مجموعه نیز استفاده کنند. رستوران و کافی شاپ قله ، چشم اندازهای زیبای طبیعی، نشستن در محوطه باز، و کوه نوردی، ساعاتی خوش را برای میهمانان عزبز رقم می زند. در فصل تابستان، ورزش دوستان میتوانند با استفاده از دوچرخه های مستقر در قله به پایین برگردند.

این مجموعه که همه روزه در طول سال آماده پذیرایی از گردشگران و ورزش دوستان عزیز است، کماکان در حال گسترش میباشد.
8 بهمن 89 .

3 نظرات:

bonyan گفت...

خیلی دوست دارم یک بر فرست کنم برم

roham ravanfar گفت...

ba tashakore faravan az mohandes farzade fazelzadeh ke dar rahandaziye in piste ba shekoh talashe faravan kardan

امین گفت...

خبر خوب دیگه اینکه با واگذاری قطعی زمینهای این مجتنع بزرگ تفریحی ایشون قول دادن که 40 میلیارد تومن دیگه خودشون سرمایه گذاری کنند و با جذب سرمایه گذاری بیشتر این منطقه رو به یک منطقه بزرگ گردشگری تبدیل کنند

خطایی در این ابزارک وجود داشت