Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

مجتمع تجاري آفتاب آسيب‌پذيرترين مركز در شيراز است

مشاور سابق استاندار فارس در امور روحانيت گفت: ظرف شش ماه اول امسال آمار طلاق در استان فارس 24 درصد رشد و آمار ازدواج 18 درصد كاهش داشته است.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، حجت‌الاسلام علي‌رضا حدائق امروز در جلسه علني شوراي اسلامي شهر شيراز افزود: ماهيانه بيش از 300 طلاق در استان فارس رخ مي‌دهد.
وي كه در دفاع از اجراي طرح انس با فطرت سخن مي‌گفت، با تاكيد بر اينكه نبايد ذهن مردم مشوش شود، خاطرنشان كرد: ماهواره در زواياي خانه‌هاي مردم لانه كرده و اينترنت ايمان را از خانواده‌ها به تارج مي‌برد آن وقت اگر ما تنها به‌فكر نشستن در پاتوق‌هاي مذهبي و مساجد باشيم  و منتظر اينكه افراد به ما مراجعه كنند، باخته‌ايم.
مدير حوزه علميه شيراز با تاكيد بر اينكه جامعه امروز نيازمند تقواي الهي است، گفت: زندان‌هاي ما را چه كساني پر كرده‌اند؟ من از اوين تا عادل‌آباد را ديده‌ام، زندان پيربنو و زندان نوجوانان را ديده‌ام، در فارس 200 نوجوان زير 18 سال زنداني هستند و در حاليكه هنوز صورت‌هايشان مو در نياورده، سنگين‌ترين جرايم را مرتكب شده‌اند.
وي با تاكيد بر لزوم آشنا كردن مردم با خداوند و مفاهيم ديني در جامعه امروز، خطر فرق ‌ضاله بهايت و وهابيت و گروه‌هاي ضد دين و اسلام و گسترش فعاليت‌هاي آنان را هشدار داد و گفت: همه ما در مقابل جامعه مسئول هستيم و بايد از فرصت خدادادي براي ترويج دين و دين‌باوري استفاده كنيم.
حدائق خاطرنشان كرد: متاسفانه امروز در اغلب محافل ديني و مساجد روحانيت نشسته تا مردم به او رجوع كنند، در حاليكه رسول‌الله مرتب به قبايل مختلف سركشي مي‌كردند.
مشاور استاندار سابق فارس در امور روحانيت با بيان اينكه قبلا هم لذت آوردن محافل ديني در ميان مردم را چشيده‌ است، گفت: نام كانون فرهنگي انس با فطرت را به‌گونه‌اي انتخاب كرده‌ايم كه به هيچ سليقه و عقيده‌اي برنخورد و از طرفي هيچ گرايش و وابستگي به گروه، ارگان، سازمان و حزبي نداريم.
وي در بيان آماري از عملكرد اين كانون گفت: از اول تيرماه امسال به‌صورت عملي فعاليت را در بلوار چمران آغاز كرده و تاكنون 100 جلسه عمومي رسمي در خدمت مردم بوده‌ايم.
حدائق اضافه كرد: در هر هفته 4 شب جلسات را برگزار كرده و آسيب‌پذيرترين مركز شيراز را كه مركز تجاري آفتاب است، شناسايي و با آمدن زمستان جلساتي را دو شب در هفته در اين مركز برگزار كرده‌ايم.
اين مقام روحاني با تصريح اينكه بسياري از افراد و روحانيون با اين اقدام مخالف بوده‌اند گفت: طي اين هفت ماه فعاليت 35 هزار جلسه مشاوره با حضور افراد و خانواده‌ها برگزار كرده‌ايم كه در بعضي جلسات 5 عضو يك خانواده مخاطب مشاوره بوده‌اند.
وي با تاكيد براستفاده از كارشناسان زبده مسايل ديني، از ارائه مشاوره در حوزه‌هاي سلامت و پزشكي در اين كانون خبرداد و گفت: ما فعاليت در اين مكان را با تاكيد براينكه نبايد مزاحم تفريح مردم بود آغاز و دنبال كرده‌ايم.
حدائق از حمايت علماي بزرگ در قم از اين طرح، علي‌الخصوص آيت‌الله مكارم شيرازي، خبر داد و با يادآوري اينكه عده‌اي به‌دنبال اجراي اين طرح در سراسر كشور هستند، تصريح كرد: به گفته يكي از مطلعان، 35 سال است كه در پارك‌هاي لندن كشيش‌ها انجيل به‌دست به‌سراغ افراد و خانواده‌ها رفته و كار فرهنگي ديني مي‌كنند.
وي با تصريح اينكه مردم شيراز، مردمي نجيب، خوب و ديندار هستند گفت: گاه افرادي كه اگر به ظاهرشان نگاه كني فكر مي‌كنيم اعتقادي به خدا و دين ندارند، از اقدامات ما حمايت كرده و دلگرمي‌ داده‌اند.
حدائق برنامه‌هاي مشاوره اجرا شده در مجتمع آفتاب شيراز را موفق ارزيابي و تاكيد كرد: مشاوراني كه در اين مكان به جوانان مشاوره مي‌دهند از آبروي خود مايه گذاشته و خرج كرده‌اند تا زيباترين كارهاي فرهنگي در اين مجتمع شكل گيرد.
وي همچنين با اشاره به لزوم ايجاد مهديه‌اي آبرومند در شيراز، از شورا و شهرداري خواست تا با اعمال معافيت عوارضي از بنياد فرهنگي مهدي موعود حمايت عملي كنند.
مشاور استانداران سابق و فعلي در امور روحانيت، نسبت به فعاليت فرق‌ضاله بهايي، وهابي و شيطان‌پرستان و مروجان عقايد ضد ديني، در شيراز هشدار داد و لزوم ايجاد مراكزي در بيست‌نقطه اين كلان‌شهر و انجام فعاليت‌هاي فرهنگي را يادآور شد.
حدائق خاطرنشان كرد: محل در نظر گرفته شده براي ايجاد مهديه در كوچه پروانه به دانشگاه عظيم مهدويت براي آموزش عمومي شيعيان و جوانان تبديل خواهد شد.
به گزارش ايسنا از شيراز، حجت‌الاسلام حدائق در دفاع از واگذاري 300 متر مربع زمين در بلوارچمران به كانون انس با فطرت براي احداث يك پايگاه فعاليت فرهنگي ـ ديني سخن مي‌گفت.
شوراي اسلامي شهر شيراز با تاكيد بر ابقا مالكيت زمين به‌نام شهرداري شيراز با اين طرح موافقت كرد.

7 نظرات:

ح گفت...

احسنت...این یک کار فرهنگیه خوبه!...به جای گشت و گیر باید این حرکت ها انجام بشه...(البته در مسیر قانونی)...خوشحالم که در شیراز هیچ وقت گشتی به معنای واقعی نبوده...چند سال پیش هم همین حرکت فرهنگی به شکل کوچیکتر با برپایی چادر در شهر انجام شد...معضل فرهنگی, درمان فرهنگی داره نه پلیسی!

bonyan گفت...

بگذار فکر کنن اینجوری زورشون به مردم میرسه.واقعا صحنه خنده داری هست. من ۱ ۲ دفعه از کنار اون چند تا میزی که گذاشتن یا به قول خودشون محل مشاوره رد شدم. خوش بختانه هیچ کس محل هم بهشون نمیزاشت!

خوبی این کار اینه که اینجوری بیشتر ابروی خودشونو میبرن!

سام گفت...

اینجا بیشتر با آقای " ح " موافقم.

ح گفت...

بنیان زور یعنی چی؟...اگه می خواستن زور بگن که راحت می کردن توی ماشین و می بردن کلانتری...تازه اینا دارن نهایت کار فرهنگی رو نشون می دن...صرف این که شما با کار آخوند مخالفی نبیاد این حرکت رو ببری زیر سوال!...

بنده اگر جای شما بودم از دیدن میزهای خالی تاسف می خوردم...می دونی چرا؟...چون نشانی از فرهنگ پایین مردمیه که تمایلی به شنیدن ندارن...فقط اهل گفتن و صد البته مزخرف گفتن هستند...

شما یک بار حداقل باید با اونا بحث کنی و بفهمی حرفشون چیه...بعد بر اساس منطق می رید جلو...اون وقت دیگه مشخصه که چی میگه...کی راست میگه و کی دوروغ!...فکر می کنی صد قلم آرایش کردن و ریختن توی خیابون فرهنگه...فکر می کنی که این که عشق یه جوون و دغدغشه دوست دختر یا دوست پسر داشتن باشه فرهنگه؟...اصلا چرا وضع شهرمون اینه؟...چون شهرمون اولویت صدممونه...اولش شده اینایی که گفتم!

bonyan گفت...

جناب ح:

من به هیچ عنوان با دهاتی هایی که با صد قلم آرایش میان بیرون موافقم نه با کار های اینها!

در ضمن هر دینی که هر کسی رو نسبت به چیزی تشنه تر کنه. کلا ایراد داره.

حال میخواهداسلام باشه، یهودیت باشه، یا مسیحیت!

اگر اینها دلشون برا فرهنگ میسوزه اول بهتر هست که فرهنگ شهر نشینی رو یاد بدن که کسی برا حداقل همسایه اش مزاحمت ایجاد نکنه.

یاد بدن کسی اشغال نریزن تو خیابون،
پشت چراغ قرمز وایسن، و بدونن چراغ فقط برا ماشین ها نیست.

این چیزا خیلی مهم تر هست تا این که بخوان دایره شخصی یک نفر را ببرن زیر سوال!

ح گفت...

دایره ی شخصی؟...وقتی کسی اومد توی خیابون دیگه دایره ی شخصی نیست!...اومده توی جامعه!...مگه اگه کسی توی خونش فضا لخت بگرده اینا باهاش کار دارن؟!...

بحث آموزش فرهنگ شهروندی هم به جای خودش...ولی دلیل نمیشه اینا رو ول کرد تا اون برطرف بشه...هر چند که اعتقاد خودم اینه که اگه تمام جامعه واقعا دیندار بشن تمام مشکلاتمون حل میشه...مثلا همین مزاحمت برای همسایه ایجاد نکردن و تمیز نگه داشتن محطیط و رعایت حقوق دیگران همه از دستورات تمام ادیانه که هیچ کدوممن رعیات نمی کنیم و همه ادعا داریم دینداریم!...

دین رو بد فهمیدیم!

ناشناس گفت...

جلل خالق!!!!