Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

آغاز ساخت آزادراه شیراز - بوشهر تا پایان بهمن ماه

با احداث آزادراه بوشهر ـ شيراز‌؛
بوشهر و شيراز 150 كيلومتر نزديك‌تر مي‌شوند
خبرگزاري فارس: نماينده مردم كنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي گفت: با احداث آزادراه بوشهر به شيراز، اين دو شهر 150 كيلومتر نزديك‌تر مي‌شوند.

عسكر جلاليان از اجراي آزادراه بوشهر به شيراز خبر داد و افزود: احداث آزاد‌راه بوشهر به شيراز داراي اهميت فوق‌العاده‌اي بوده كه بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده است و با احداث اين آزادراه، مسافت 320 كيلومتري اين مسير به 170 كيلومتر كاهش مي‌يابد.
عضو كميسيون انرژي مجلس خاطرنشان كرد: آزادراه بوشهر به شيراز يكي از موضوعات بسيار مهم نمايندگان استان بوده كه تاكنون جلسات زيادي نيز براي آن برگزار شده است؛ البته بانك ملت تاكنون به بهانه اينكه طرح توجيه اقتصادي ندارد از سرمايه‌گذاري در آن امتناع مي‌كرد.
جلاليان به برگزاري جلسه موفقيت‌آميز  در بانك ملت اشاره كرد و عنوان داشت: در نشستی و با توجيهات فني و اقتصادي كه صورت گرفت بانك ملت موافقت خود را براي سرمايه‌گذاري در اين طرح اعلام كرد.
وي ادامه داد: مقدمات كار و مطالعات اين طرح انجام شده است و اميدواريم اين طرح در سفر سوم دولت به استان مصوب شود و بدون ترديد اجراي اين طرح مي‌تواند تحولي عظيم ايجاد كند، چرا كه با اجراي آن بوشهر و شيراز حدود 150 كيلومتر به هم نزديك‌تر مي‌شوند.
جلاليان افزود: احداث 14 تونل در مسير اين آزادراه پيش‌بيني شده است، ضمن اينكه در طول اين آزادراه 160 پل بزرگ و كوچك نيز احداث مي‌شود.
وي از كاهش 45 درصدي زمان رفت و برگشت از بوشهر به شيراز خبر داد و خاطرنشان كرد: كاهش مصرف سوخت، جلوگيري از اتلاف وقت شهروندان و‌ توسعه استان نيز از ديگر مزاياي اين طرح بزرگ است.
نماينده مردم كنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي از تأمين 50 درصد هزينه اين طرح توسط دولت به صورت بلاعوض خبر داد و اظهار داشت: احداث اين آزادراه از منظر پدافند غيرعامل بسيار مهم و اساسي است و با توجه به حجم سرمايه‌گذاري‌هايي كه وزارت نفت در استان انجام مي‌دهد، اين آزادراه مي‌تواند هزينه‌هاي پروژه‌هاي ملي در استان بوشهر را كاهش دهد.

* * * * * * * * * * * * * * *
معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی از تصویب احداث آزادراه بوشهر شیراز در کارگروه سرمایه‌گذاری بانک ملت خبر داد.
علی افراشته با تاکید بر تصویب احداث آزادراه بوشهر به شیراز اظهار داشت: بحث آزاد راه بوشهر شیراز به سال 1386 برمی‌گردد که در نشست مسئولان ارشد استان با رئیس‌جمهور مطرح شد و در آن جلسه عنوان کردیم بهتر است اعتبارات موجود صرف تعریض جاده بوشهر شیراز نشود زیرا پس‌کرانه را به طور مناسب به بوشهر وصل نمی‌کند و باید نگاهمان احداث آزادراه باشد زیرا احداث آزادراه می‌تواند ارتباط بوشهر و فارس را نزدیک‌تر کرده و دو استان بیشتر از فرهنگ، سلامت و توریسم یکدیگر استفاده کنند.
استاندار اسبق بوشهر خاطرنشان کرد: در نشست با رئیس‌جمهور احداث این آزادراه به تصویب رسید و در همان جلسه، از وزیر وقت راه، رحمتی امضاء گرفتم و در ادامه سایر مراحل آن نیز انجام گرفت.
افراشته از پیگیری آیت‌الله حسینی بوشهری در این ارتباط خبر داد و عنوان داشت: نماینده استان در مجلس خبرگان بارها این پروژه را پیگیری کرده‌اند و خواستار تسریع احداث آن هستند که الحمدالله به نظر می‌رسد به زودی شاهد اجرایی شدن آن باشیم. وی اضافه کرد: حدود سه ماه گذشته به همراه تعدادی از مسئولان استان با شورای معاونین وزارت راه جلسه مهمی برگزار کردیم و در آن جلسه احداث آزادراه بوشهر- شیراز به عنوان یکی از مصوبات سفر دوم طرح موضوع شد و وزیر راه نیز به مهندس رهنما دستور داد تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با هماهنگی‌های رهنما، جلسه‌ای در دفتر مهندس بوربور، مدیرعامل سرمایه‌گذاری بانک ملت و با حضور مدیرکل راه و ترابری استان و همچنین اعضای کنسرسیومی که خواستار احداث این آزادراه هستند و همچنین اعضای ستاد سرمایه‌گذاری بانک ملت تشکیل شد و مشاور پروژه توضیحات فنی و اقتصادی طرح را ارایه کند که مورد قبول واقع شد.
افراشته در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از حمایت‌ها و پیگیری‌های دکتر خوش‌چهره در تصویب این طرح بزرگ اظهار داشت: پس از مشاهده طرح توسط دکتر خوش‌چهره، نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و یکی از حامیان اصلی رئیس جمهور در انتخابات اخیر، ایشان نیز آن را تأیید کرده و اعلام کرد به مهندس بوربور بگویید بنده نیز از این طرح حمایت می‌کنم. وی گفت: جلسه تخصصی بانک ملت تشکیل شد و نخستین دستور جلسه دیروز این بانک، بحث آزادراه بوشهر ـ شیراز بود که سرانجام طرح تصویب شد و موافقت مدیرعامل سرمایه‌گذاری و همچنین نامه ایشان به مدیرعامل بانک ملت تهیه شد که اتفاق بسیار مبارکی برای استان بوشهر است.
افراشته عنوان داشت: گام بعدی برای تحقق این طرح بسیار مهم بسیار ارزشمند است و استاندار بوشهر باید پیش از سفر سوم دولت به استان با وزیر راه و ترابری و هچنین معاون اول رئیس جمهور جلسه گذاشته و مصوبات مربوط به حوزه راه را نهایی کند. وی اضافه کرد: باید برای بانک تضمین‌هایی ایجاد شود تا تکلیف را بپذیرد و در حال حاضر بانک توجیهات را پذیرفته و قابلیت‌های خوبی نیز در استان موجود است اما بانک باید اطمینان پیدا کند و بهترین راه برای جلب اطمینان بانک، اخذ مجوز فروش اوراق مشارکت از دولت است.
افراشته با اشاره به فرارسیدن زمان تصویب بودجه سال آینده کشور در مجلس خاطرنشان کرد: الان بهترین فرصت برای نمایندگان استان است تا با جلب حمایت نمایندگان استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و حتی هرمزگان، در لایحه بودجه 90 فروش اوراق مشارکت این طرح را بگنجانند. وی ابراز داشت: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برای تصویب این طرح مهم همدلی و همراهی بسیار نزدیکی داشته‌اند که باید از ایشان هم قدردانی شود.
معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز همه ما وظیفه داریم با جان و دل و با همه توان و ظرفیت خود برای موفقیت و پیشرفت استان بوشهر تلاش کنیم و هیچ فرصتی را نباید از دست بدهیم.
6 بهمن 89 .

1 نظرات:

سام گفت...

این طرح به دلیل مسائل دفاعی و پدافند غیر عامل حتما اجرایی می شود

خطایی در این ابزارک وجود داشت