Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

سرمایه‌گذاری بانک ملت در پروژه‌های شهرداری شیراز

معاون سرمایه‌گذاری بانک ملت طی نشستی با شهردار شیراز، خواستار همکاری تنگاتنگ اقتصادی با شهرداری شیراز و مشارکت در پروژه‌های مشارکتی این مجموعه شد.
مهندس پورپور در این دیدار که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد، این بانک خواستار همکاری با شهرداری شیراز در دوشکل مشارکت با بخش خصوصی و پرداخت وام جهت پیشبرد پروژه‌ها طی مراحل مختلف و سرمایه‌گذاری مستقیم می‌باشد که در این حوزه تضمین بازدهی و سود ظرف مدت دو الی سه سال را خواستاریم.
وی افزود بانک ملت با انتخاب 4 پروژه شهرداریکه توجیح اقتصادی دارد زمینه را برای اقدامات بعدی فراهم خواهد ساخت و از سرمایه گذاری در این شهر استقبال می‌کند، چرا که شهر شیراز یک شهر تاریخی و سومین حرم اهل بیت است که ظرفیت بالایی برای توسعه و پیشرفت دارد.
مهندس پورپور با بیان این مطلب که سرمایه‌گذاری بانک ملت در پروژه‌های شهرداری شیراز به صورت میان مدت و کوتاه مدت انجام می‌شود اظهار داشت: با بازدید از این پروژه‌ها و بررسی همه جوانب 4 پروژه را انتخاب و در قالب اوراق قرضه اقدام به سرمایه ‌گذاری می‌کنیم.
شهردار شیراز نیز در این نشست گفت:


شیراز نیز با تمدن کهن، سابقه تاریخی و غنای فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد و مجموعه شهرداری نیز از این موضوع حمایت قاطع می‌کند.
مهندس علیرضا پاک‌فطرت اظهار داشت: شهرداری شیراز پروژه‌های زیادی در بخش‌های مختلف خدماتی، حمل ونقل، گردشگری و انبوه‌سازی و پارکینگ‌های طبقاتی دارد و بخش خصوصی می‌تواند نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کند.
شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز در چارچوب قوانین و ضوابط موجود مجوزهای لازم را صادر خواهد نمود و از اصل سود سپرده سرمایه‌گذار حمایت می‌کندو در بخش تجاری و مسکونی واداری نیز ظرف مدت 6 ماه پیشرفت یک پروژه را به وضوح خواهیم دید.
همچنین زحمتکش عضو شورای اسلامی شهر شیراز در بخشی از این نشست گفت: این شورا از طریق کمسیون سرمایه‌گذاری خود اقدام به همکاری با سرمایه‌گذار می‌کند.
شهر شیراز با جمعیت فراوان، موقعیت بالقوه جغرافیایی و تقسیم‌بندی شهری ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه دارد.از آنجا که استان فارس با استان‌های جنوبی هرمزگان و بوشهر همجوار میباشد و پیمانکاران توانمندی نیز در آن وجود دارد، در زمینه شیلات، بسته‌بندی فرآورده‌های آن آمادگی همکاری با سرمایه‌گذار دارد.
معاون فنی وعمرانی شهرداری شیراز به تعدادی از پروژه‌های آماده شهرداری اشاره کرد و گفت:
مجتمع تجاری اداری واقع در میدان قائم به ارزش 5 میلیارد تومان، مجتمع تجاری اداری واقع در بولوار هجرت به ارزش 62 میلیارد تومان، پارکینگ تجاری تفریحی روبروی باغ دلگشا به ارزش 22 میلیارد تومان، مجتمع تجاری گردشگری واقع در ارتفاعات باباکوهی به ارزش 500 الی 700 میلیارد تومان، پروژه گهواره دید واقع در دروازه قرآن که شامل مجموعه شهربازی، پارک و فضای سبز می7شود، پارک تفریحی گردشگری نهراعظم به ارزش 8 میلیارد تومان، پارک سایه(کوهستان سایه) که سایت آن جهت سرمایه‌گذاری در بخش تجاری و توریستس آماده شده است، مجموعه تجاری اداری در مجاورت استانداری فارس که شامل 25 طبقه می‌شود و از طریق زیرگذر به مترو ارتباط دارد به ارزش 120 میلیارد تومان، احداث مجتمع 20 متری سعدی به ارزش 30 میلیارد تومان همچنین پروژه‌های آماده سرمایه‌گذاری سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری که آماده سرمایه‌گذاری و واگذاری به بخش خصوصی استبا توجه به گستره جمعیتی شهر مکانیابی شده و دارای توجیه اقتصادی می‌باشند عبارتند از:
پروژه اداری تجاری عدالت که در قسمت جنوب شهر واقع گردیده که با بهره‌برداری از آن می‌توان به شهرک صنعتی خدمات رسانی کرد و شامل 184 واحد تجاری اداری می‌شود، پروژه پروین اعتصامی واقع در بولوار مدرس، پروژه پارک ارغوان واقع در محدوده شهرداری منطقه 7 که 6710متر مساحت دارد، پروژه شهید آیت‌ا... دستغیب واقع در محدوده شهرداری منطقه 4 خیابان امام خمینی، خیابان آیت‌ا... دستغیب، 20 متری نبی اکرم و شامل واحدهای تجاری، اداری، فرهنگی، سالن و رستوران می‌شود.پروژه آبزیان واقع در میدان کوزه‌گری، خیابان ماذون قشقایی که بزرگترین پروژه آبزیان کشور است و در زمینی به مساحت 5.3 هکتار شامل دفاتر تجاری مخصوص صادرات و واردات می‌شود و تاثیر به سزایی در بهداشت محیط دارد.
پروژه سایت خرم‌شکوه که شامل بسته‌بندی سبزی و سالاد به صورت مدرن و بهداشتی است، احداث میدان عرضه و تقاضای میوه و تره بار در بولوار خلیج فارس.
برگرفته از: روزنامه خبرجنوب
shiraz-fars.com

26 دی 89 .

3 نظرات:

ناشناس گفت...

سلام امین جون میتونی اطلاعات بیشتری در مورد این برج که قراره در مجاورت استانداری ساخته بشه بدست بیاری

امین گفت...

دوست عزیز از این برج اطلاع دقیقی ندارم
اما بانک ملت داره تو خیابان ابیوردی یه گودبرداری بزرگ انجام میده که باید ببینیم چی میشه

یه برج هم به اسم برج شیراز که قراره با یه طراحی ویژه و در با حفظ فضای سبز بین خیابان باغشاه و ملاصدرا ساخته بشه ... حال باید دید وضعیتشون چجور میشه

شناس گفت...

این برجی که ازش صحبت میشه همون برج اداری تجاری نشاط هست که در 25 طبقه در ضلع شمالی استانداری فارس ساخته خواهد شد

خطایی در این ابزارک وجود داشت