Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

گزارش تصویری پروژههای عمرانی هدف 90 - بزرگراه آرین


یکی از دوستان بازدیدکننده درخواست کرده بودند تا زمان افتتاح هر پروژه را در کنار معرفی آنها ذکر کنم که در این مورد باید توضیح بدم که بیشتر پروژهها درصورتی که از سوی مسوولین آن پروژه مانی برای افتتاح اعلام شده باشد در همان پّست مربوط ذکر شده است. حال برای توضیح بیشتر : کلیه پروژه های هدف 90 که تا کنون شروع شده اند شامل کلیه تقاطع ها ، بزرگراه ها و تونلها در سال جاری و حداکثر تاانتهای سال آینده به بهره برداری خواهند رسید. مرکز تجارت جهانی هم به دلیل مشکلاتی که مسولین ایجاد کردند فعلا معلوم نیست.

در این پست به معرفی بزرگراه آرین می پردازم و در پست بعدی بزرگراه کوهسار مهدی.

بزرگراه آرین بعنوان قطعه ای از رینگ 22 کیلومتری شمالغرب شیراز درنظر گرفته شده است که از محل تقاطع پل دکتر حسابی و بزرگراه وحدت شروع شده و پس از طی حدود 5 کیلومتر به سمت شرق به کمربندی شمالغربی شیراز متصل و از آنجا به تونل ایمان شمالی ، بزرگراه کوهسار مهدی خواهد رسید که این قسمت بزرگراه از طریق تونل ایمان شمالی به میدان قصردشت و از طریق بزرگراه کوهسار مهدی به میدان جام جم و دروازه قرآن خواهد رسید.


1. پل تقاطع انجیره : دو دستگاه پل یک دهانه 24 متری بتنی ساده به عرض عرشه 5/27 متر

2. پل تقاطع شهرک آرین : دو دستگاه پل یک دهانه 24 متری بتنی ساده به عرض عرشه 5/27 متر

3. پل رودخانه نهر اعظم : دو دستگاه پل سه دهانه 20 متری بتنی ساده به عرض عرشه 5/27 متر ( کل پل 60 متر )

4. پل تقاطع بزرگراه آرین با کمربندی : دو دستگاه پل سه دهانه 25+36+25 متری بتنی پس کشیده با کوله باز به عرض عرشه 4/17 متر  ( کل پل 86 متر )

این بزرگراه پس از ساخت به یکی از اصلی ترین مسیرهای شهری با توجه به قرار گیری در مسیر مابین دروازه قرآن و محور گردشگری شیراز سپیدان تبدیل خواهد شد.
20 درصد از این بزرگراه ساخته شده و نهایتا کل بزرگراه به همراه 4 پل موجود در مسیر تا انتهای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
تصاویر پیشرفت پروژه تا انتهای فروردین 1389 از درگاه عمران شهرداری شیراز :


و تصویر پیشرفت ساخت تقاطع غیرهمسطح زرگری - چمران از وبسایت panoramio.com که خوشبختانه روند کار با سرعت هست.
نوشته شده توسط امین در روز پنجشنبه ، 13 خرداد ، ساعت 15:15 .

1 نظرات:

رضا ش گفت...

حرف نداشت امین جان....
واقعا ممنون....