Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

زیباترین و گرانترین خودروی جهان در سال 2007 ، آذین شده توسط هنرمندان شیرازی


در سال 2007 این خودرو در نمایشگاه معتبر "موتور شو" دبی که یکی از معتبرترین نمایشگاه های دنیا به شمار می رود در بین خودروهای مطرح جهان توانست عنوان زیباترین و گران ترین خودروهای دنیا را از آن خود کند.

برگرفته از خبرگزاری مهــــر

 خبرگزاری مهر: خوردوی خاتم کاری که بر روی آن 150 قطعه الماس و 10 کیلو طلا نصب شده توسط هنرمندان و طراحان شیرازی مقیم خارج ساخته شده و توانسته به خوبی هنر اصیل ایران را به رخ تکنولوژی غرب بکشد.

golden one (یک طلایی) نام این خودرو است که توسط هنرمندان شیرازی در کشور امارت طی سالهای 2004 تا 2006 ساخته شده و در آن از هفت نوع از صنایع دستی ایرانی نظیر خاتم، معرق، ملیله کاری، طلا کاری، نقره کاری و صدف کاری استفاده شده است.

سیامک حجت طراح این خودرو بیان کرد: در این خودرو 150 قطعه الماس و 10 کیلو طلای 18 عیار استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه در این خودرو به طول شش متر و نیم از خاتم در بدنه آن استفاده شده، بیان کرد: در هر سانتی متر مربع 120 قطعه خاتم در خودروی مذکور استفاده شده که با احتساب این شش و نیم متر حدود هفت میلیون و 200 قطعه خاتم در آن به کار رفته است.

 طراح این خودرو با اشاره به اینکه برای کفپوش این خودرو به جای موکت از فرش دستباف ایرانی استفاده شده، بیان کرد: جنس صندلیهای این خودرو از جیر طبیعی و دستگیره های آن نیز از چرم طبیعی است.

"گلدن وان" یک میلیون دلار قیمت دارد/ زیبا ترین و گران ترین خودروی دنیا در سال 2007

طراح این خودرو همچنین با اشاره به اینکه ارزش golden one یک میلیون دلار است، افزود: در سال 2007 این خودرو در نمایشگاه معتبر "موتور شو" دبی که یکی از معتبرترین نمایشگاه های دنیا به شمار می رود در بین خودروهای مطرح جهان توانست عنوان زیباترین و گران ترین خودروهای دنیا را از آن خود کند.

حجت با اشاره به اینکه برای این خودرو 20 هزار ساعت کار انجام شد، افزود: ساخت این خودرو که بتواند با سرعت 240 کیلومتر در ساعت نیز حرکت کند برای ما افتخار بود که توانستیم هنر اصیل ایرانی را به کشورهای دیگر از جمله غرب نشان بدهیم.
وی با اشاره به اینکه با این کار قصد داشتیم فرهنگ، هنر و تمدن ایران را به رخ آنها بکشیم، افزود: در نمایشگاه موتورشو این خودرو در میان بسیاری از خودروهای معروف جهان خوش درخشید و با این امر توانستیم هنرهای ایرانی از جمله خاتم کاری را به دنیا معرفی کنیم و نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه قرار بود رونمایی از این خودرو در ایران در این چند روز انجام شود، افزود: اما به دلیل بروکراسیهای اداری این امر میسر نشد و به نظر می رسد ظرف دو هفته آینده رونمایی انجام شود.

اکنون خودروی یک طلایی در گمرک است و امید می رود هرچه سریعتر مراحل نهایی کارهای اداری آن برای خروج از گمرک نیز انجام شود ضمن اینکه خودروی مذکور پس از انجام مراسمهای رونمایی برای همیشه در شیراز نگهداری می شود.

سیامک حجت دارای دکترای طراحی خودرو است که این مدرک را فقط 30 نفر در دنیا دارند و برای کشور این امر نیز افتخار بزرگی به شمارمی رود که یکی از دارندگان مدرک طراحی خودرو در دنیا یک هنرمند ایرانی است.

6 نظرات:

ناشناس گفت...

آقا خیلی زیبا بود
فقط اگه این خودرو رو تو ایران جایی بزارن حتما تا صبح کلیه طلاجات و الماسهای اون به سرقت میرن و معدوم میشن

Amin گفت...

:)))))))))))))))))))))

ایشالا که اینجور نمیشه
_________
مدیر وبلاگ

sadaf گفت...

mamnoon aali bood.
dar morede hotelha ham vahgean etelaate khoobi dadin.
vaghean enghadr mosafer miad ke hame ein hotelha por beshe?

ناشناس گفت...

سلام بند خارج از ایران زندگی می کنم 2 سال پیش اتفاقی در شیراز مسجد جدیدی دیدم که به نوعی مسجدی با همان طرح کلیشه ای اما بصورت بسیار بسیار شیک زیبا و مدرن ساخته شده بود من شدیدا دنبال تصاویر این مسجدم ممنون می شم اگه مطلبی راجع بهش بزارین یا اگه اسمش رو می دونید متاسفانه من هیج آدرس و اسمی ازش نمی دونم...مممنون

Amin گفت...

دوست عزیز احتمالا مسجد مورد نظر شما یا مسجد فاطمه الزهرا (س) بوده با این لینک تصویر
http://2.bp.blogspot.com/_53KdpzmTZ90/S6imF1G8GmI/AAAAAAAABJ4/xa35-dgC6yI/s1600-h/67.jpg

یا مسجد دانشگاه شیراز با این لینک :
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/18076656.jpg

Amin گفت...

خانم صدف با اجرای پروژه های گردشگری شیراز به بیش از این نیز نیاز خواهد داشت.