Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

بزرگراه کوهسار مهدی

یکی از مشکلات کنونی شهر شیراز جدا شدن قسمت شمالی و شمالغربی این کلانشهر بواسطه وجود تپه ای در میان این دو قسمت می باشد که با توجه به رشد شهر شیراز به سمت شمالغرب و قرار گیری پروژههای بسیار مهم و زیربنایی شهری مانند ایستگاه راه آهن ، مجتمع عظیم خلیج فارس ، شهر آبی صدرا ، باغ بزرگ پرندگان و شهر سلامت که همگی بعنوان بزرگترین در ایران و حتی خاورمیانه مطرح هستند ، نیاز به ایجاد راه دسترسی جدید از محل ورودی دروازه قرآن به شمالغرب بدون ورود به نقاط مرکزی شهر بهشدت حس میشد. به همین منظور شهرداری شیراز طرح یک رینگ ترافیکی که شمالغرب شیراز را پوشش میدهد را از 3 سال پیش آغاز کرد.این طرح عظیم که شامل 22 کیلومتر بزرگراه ، 2 تونل شهری دوقلو ، 8 تقاطع غیر همسطح در اندازه و مترازهای مختلف می باشد در 3 قسمت طراحی شده است. 1 - بزرگراه کوهسار مهدی 2- بزرگراه آرین 3 - بزرگراه حسینی هاشمی. از طریق این 3 مسیر دسترسی از دروازه قران به میدان قصردشت ، شهرک صدرا ، بزرگراه دکتر حسابی و کمربندی جنوب غرب شیراز از طریق بزگراه وحدت میسر می شود. در مطالب قبلی به معرفی بزرگراه های آرین ، حسینی هاشمی و تونل دوقلو کوهسار پرداختم حال به معرفی بزرگراه کوهسار مهدی می پردازم.

بزرگراه کوهسار مهدی از اراضی پشت صدا سیما شروع شده ، با عبور از پشت محیط پردیس ارم دانشگاه آزاد و ورود به تونل کوهسار مهدی به محل تونل ایمان شمالی خواهد رسید که در اینجا به دو شاخه تقسیم شده ، از یک سو به بزرگراه آرین و از سوی دیگر به تونل ایمان شمالی میرسد و پس از عبور از تقاطع غیرهمسطحی بر روی بلوار چمران به میدان قصردشت خواهد رسید.

متاسفانه این پروژه بدلیل مشکلاتی با دانشگاه شیراز مدتی متوقف شده بود که با حل این مشکلات از سال گذشته روند پروژه رو به سرعت گذاشته و تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته شده توسط امین در روز جمعه ، 14 خرداد 1389

8 نظرات:

نوشین گفت...

ایران هرگز ویران نخواهد شد
( گلهای فراوان)

ح گفت...

پردیس ارم دانشگاه آزاد؟...این پردیس مال دانشگاه دولتی نه دانشگاه آزاد...

شهرداری به قول خودت این همه پروژه رو اون طرف شهر ساخت و باز به قول خودت مجبور شد که کلی هزینه کنه و دو سه تا بزرگراه چند 100 میلیاردی رو برای دسترسی به اونا اونجا احداث کنه...جاله نه؟!...

بدبختانه در شیراز و در شهرداری شیراز یه تفکر وجود داره که بدیهیات رو لوکس و متعلق به مناطق مرفه شهر می دونه...مثلا یه استخر مثل استخر کوثر اگر در مناطقی مثل بولوار رحمت یا بولوار مدرس احداث بشه علاوه بر اینکه جلوی رفتن افراد این منطق رو به فرهنگ شهر می گیره, برای سرمایه گذار هم قطعا سودآوری داره ولی می بینیم که همچین اتفاقی نمیوفته...چون یه همچین استخری از طرف سرمایه گذار و شهرداری لوکس تلقی میشه...
یا مثلا می بینی که جلوی پارک آزادی یه پل با پله برقی نصب میشه در حالی که اون منطقه به نظر من اصلا نیازی به پل نداره...ولی از طرف مقابل می بینی پل بولوار زند هنوز معطل مونده...یا می بینی در بولوار رحمت با اون رانندگی وحشتناک پلی با پله برقی وجود نداره!...چرا؟...چون پل با پله برقی که یک نیاز اولیست به عنوان یک وسیله لوکس تلقی میشه!...(البته این پل رو بخش خصوصی نصب کرد)

باید یه خورده دیدگاه هار و تغییر بدیم...در شهر با اختلاف طبقاتی بالاشهری هم ضرر می بینه...

alex گفت...

سلام امین جان من مدتی هست وبلاگتو میخونم،وبلاگ خوبی داری،عزیز ما 2 تا زمین توی محله ای فکر کنم به نام شرقون و ترکون داریم(اصلا نمیدونم کجاست)در هر صورت قصد فروشش رو داشتیم که گویا افتاده تو طرح شهرداری واسه یکی از همین طرح های 90 احیانا نمیدونی برای چه طرحی هست و کی در واقع شهراداری احتمالا اقدام به خرید این زمین ها میکنه؟
ممنون

ح گفت...

اون طرفا تازه قرار به شیراز ملحق بشن...تا اونجایی هم که من می دونم هیچ طرح هدف 90 قرار نیست اونجا اجرا بشه...شاید طرح دیگه ای باشه...شایدم شایعه دلالان برای فوش زمین هاشون باشه!

alex گفت...

عزیز اونجا میشه طرف چهار راه شریف آباد تیو محدوده شیرازه.رفتیم شهرداری پرسدییم گفتند تو طرحه.

اخبار شیراز گفت...

این وسط تکلیف باغ رویا چی میشه؟ خراب میشه؟

امین گفت...

والا نمیدونم ! باید دید چه اتفاقی میفته!! اگه یه پل مرتفع ساخته بشه ، نباید آسیبی به باغهابرسه

mohamad گفت...

pole boland toshz baba ye chi begin in shahrdarie bi savad betone az pasesh bar biad ehtemalan zirgozar mizanan