Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شروع ساخت " پل کابلی شیراز " بزرگترین پل جنوب کشور در شیراز تا پایان سال ، افتتاح نخستین پل فلزی کلانشهر شیراز

تا پایان سال جاری کلنگ ساخت بزرگترین تقاطع غیر همسطح جنوب کشور در شیراز به زمین می خورد

اولین پل فلزی شهر شیراز دهه فجر به بهره برداری میرسد. معاون فنی عمرانی شهرداری شیراز در گفت و گو با خبر جنوب با اعلام این مطلب گفت: امسال نیز همزمان با دهه فجر تعدادی از پروژه های عمرانی شهر شیراز از جمله تقاطع دفاع مقدس به بهره برداری می رسد.
خیر اندیش اظهار داشت : پروژه دفاع مقدس که اولین تقاطع شیراز است که سازه آن به طور کامل فلزی است در واقع اولین پل فلزی این شهر می باشد. وی با بیان اینکه برای اجرا و جا به جایی تاسیسات این پل تا کنون بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینه شده است تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه های شاخص شهری که دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد تقاطع آفرینش در انتهای مسیر بزرگراه حسینی الهاشمی است که با افتتاح این پروژه بزرگراه حسینی الهاشمی به بلوار آفرینش متصل میشود. خیراندیش در خصوص وضعیت تقاطع دکتر حسابی نیز گفت: اجرای این پروژه با توجه به برخی مشکلات تملکی در مسیر با مشکلاتی مواجه بود اما مراحل اجرایی آن ادامه یافت و تا پایان سال شاهد بهره برداری آن خواهیم بود .
 وی در پاسخ به این سوال که چرا قبل از اجرای هر پروژه عمرانی مشکلات تملکی آن حل نمی شود تا پس از آغاز عملیات اجرایی مشکلی بر سر راه اجرای پروژه پیش نیاید ، گفت: اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم باید تنها بودجه چند سال پروژه ها را برای هزینه های تملکی آنها هزینه کنیم در حالیکه هم اکنون باید حداقل در ابتدای اجرای پروژه 60 تا 70 درصد تملک های مورد نیاز انجام شده و بعد عملیات اجرایی ساخت پروژه آغاز شود.
خیراندیش در بخش دیگری از سخنانش در خصوص زمان پایان مطالعات پل ولیعصر (عج) نیز گفت: این تقاطع دارای چند فاز است که در حال حاضر مطالعات چند قطعه کوچک آن تمام شده و تا یک ماه دیگر کل مطالعات این پروژه به تمام میرسد و سعی داریم کلنگ اجرای این پروژه را تا پایان سال به زمین بزنیم. وی ادامه داد : پل ولیعصر (عج) بزرگترین پل و تقاطع غیر همسطح جنوب کشور است که فاز اول اجرای آن 35 میلیارد تومان هزینه در بر دارد و احتمالا کل هزینه ساخت این تقاطع به 50 تا 60 میلیارد تومان خواهد رسید و با توجه به آنکه سازه آن به صورت کابلی است این پل بعنوان یکی از منحصر به فرد ترین پل های کشور در آینده مطرح خواهد شد.


 معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص کندی روند اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) نیز اظهار داشت : طرح توسعه حرم شاه چراغ (ع) نیز اظهار داشت: طرح توسعه حرم شاهچراغ (ع) یکی از ضروری ترین پروژه های شهری است که باید اجرا شود که اگر چه طی چند سال اخیر فعالیت هایی در این زمینه صورت گرفته اما هزینه های اجرای این پروژه بسیار بالاست و یک عزم ملی را می طلبد.

 وی افزود: در این خصوص تنها هزینه تملک 45 هکتار از عرصه بافت تاریخی شیراز ، اعتباری کلان را در بر میگیرد که تامین این اعتبار از دست ما خارج است و جا دارد دولت ما را در این زمینه یاری دهد و تیمی را جهت بررسی و رفع مشکلات سر راه این پروژه در نظر گیرد.
 
28 دی 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت