Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

اعتراض عجیب نماینده اصفهان به نخصیص بودجه بمنظور تامین واگنهای مترو شیراز !!!

تصویب اختصاص 150 میلیارد ریال از حساب ذخیره ارزی جهت توسعه و تامین واگن های مترو اعتراض عجیب و به دور از منطق نماینده اصفهان را در مجلس در پی داشت!

به گزارش شیراز1400 و به نقل از تین نیوز ، سید ناصر موسوی لارگانی در خصوص موافقت شورای اقتصاد با خرید دوازده دستگاه واگن به ارزش تقریبی یکصدو پنجاه میلیارد ریال برای متروی شیراز افزود:اعتبار دومیلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی جهت توسعه و تامین واگن های مترو توسط مجلس به تصویب رسیده و اختصاص به شهر خاصی نیست و لازم است تمام کلان شهر از این اعتبار بهره ببرند.
وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس در خصوص موافقت شورای اقتصاد با خرید واگن تنها برای متروی شیراز اعتراض خواهند کرد تا پیگیری های لازم به عمل آید.

اما بد نیست به این آقای نماینده شهر اصفهان چندتا نکته را یادآوری کنیم :
اول اینکه چرا وقتی تصویب میکنن با حفاری 3 کانال آب سرچشمه کارون رو از طریق تونلهای کوهرنگ به منظور تامین آب زاینده رود که باعث خشکی رودخانه کارون و نمکی شدن تمامی زمینهای کشاورزی موجود در خوزستان میشود ، انتقال دهند ، همه چی خوب هست و حق بقیه مناطق مطرح نیست؟
چرا وقتی در استان چهارمحال و بختیاری تصویب میشه که از آب زاینده رود برای تامین مصارف کشاورزی این استان استفاده بشه و سپس به استان اصفهان برسه ، برای مردم این استان حقی قائل نمی شوند ؟؟
چرا در هنگام انتقال طرح های بزرگ فولاد از هرمزگان به این استان ، کسی حق اعتراض نداشت و این اتفاق را حق مردم این شهر میدانند؟
چرا در زمان تصویب ساخت سالن اجلاس سران ، شهرهای دیگر حقی نداشتند و حالا اصفهان تنها به دلیل شاهکارهای مهندسی - فنی و مشکلات عدیده پیش آمده در ساخت مترو آن ، بودجه واگن ها اختصاص داده نشده است ، دارای حق شده است؟؟؟ و چندین و چندین سئوال دیگر که همگان ناگفته با آنها آشنا هستیم!

قضاوت بیشتر را در خصوص این مسئله به شما خوانندگان محترم واگذار میکنیم!

20 دی 90 .

10 نظرات:

ناشناس گفت...

سلام امین جان

عزیزم این اصفهانی ها چشم ندارند که شیرازی ها پیشرفت کنند ...
ولی به یاری خدا شهرمون پیشرفت می کنه و تا 5 سال آینده حتی دیدن شیراز واسه اصفهانی ها یه رویا میشه ....

ناشناس گفت...

من تا اونجایی که میدونم، این فردی که نام بردین، جزء نمایندگان اصفهان نیست. بلکه نماینده فلاورجان می باشد که ربطی به شهر اصفهان نداره

در ثانی، از قدیم تا حالا دیدن اصفهان واسه شیرازی ها آرزو بوده و اکثر شیرازی ها به بالاتر بودن اصفهان در تمامی زمینه ها اعتراف می کنند

مصطفی . mashhad1400 گفت...

سلام امین جان . چه طوری ؟ خوبی ؟ ببخشید به خدا از وقتی سرعت این وی پی ان ها کم شده ما هم به مشکل خوردیم مثل همه .

آقا جای شما خالی . حسابی برف اومد 17 18 سانتی میشد . برای بچه ها که خیلی خوب شد . چون دو روز تعطیل شدن ولی برای راننده ها و ماشین ها !!!.
عرض دو ساعت ترافیک شهر رو اونم سر ظهر قفل کرد . شب که اگه میخواستی از ماشین استفاده کنی باید چند نفرو استخدام میکردی که ماشینتو هل بدن . بگذریم .

راجب حاشیه نشینی باید بگم متاسفانه هنوز هم تو کشور اولیم . در واقع بهتر نشده که هیچ بدتر هم شده .امام رضاست دیگه . هی حاشیه نشین جذب میکنه . شوخی کردم .

البته تو این پنج سال اقدامات خوبی صورت گرفته که انشاالله وضعیت از اینی که هست بهتر بشه .

سورنا گفت...

امین خان اقا دمت گرم با این پیجت خیلی کارت درسته . من الان 3 ماهی هست با این پیج اشنا شدم و این اولین نظرم هست . اغای نماینده اصفهان دیگه راهپیمایی حجاب و عفاف برای شما بودجه عمرانی نمی اورد که گیر دادین به بودجه شیراز ؟؟؟

غلام گفت...

جالبه
اما امین
2000 ملیارد ریال مطرح شده چی بوده؟
12 واکن که بیشتر شبیه شوخیه
مترو تهران 400 تا واگن داره آخه

نیما گفت...

سلام امین جان
خوبی داداش ؟
شرمنده که این روزا نمیرسم سری به سایت بزنم ، همش درگیره امتحانم ...
واقعا چرا نماینده ی اصفهان اینجوریه ؟؟

دیگه شورش و درآوردن
الان در چه مرحله ی هست ؟ آیا موافقت کردند یا نه بالاخره ؟؟؟

امین گفت...

عزیزم اومده سنگ اصفهان رو به سینه زده ... منم حقایقو گفتم ، اینکه میگی دیدن اصفهان برای شیرازیا مثل رویاست واقعا جوک قشنگی بود!

سورنا @ ممنون!
غلام @ والا احتمالا این 12 واگن برای تست خط بوده و کل واگن های شیراز حدود 130 تایی هست که بودجه خیلی زیادی می خواد

نیما@ مرسی نیما جون شما کارت درسته :)
قرار داد ساخت کلیه 139 واگن بسته شده و از سال آینده به تدریج تحویل داده میشن، این 12 تا رو هم فکر کنم دیگه قطعی شده!

ناشناس گفت...

نماینده اصفهان داره زیادتر از کوپنش حرف میزنه بهتره خفه بشه

ناشناس گفت...

در جواب دوست اصفهانی باید بگم که بناها و اعتبار تاریخی و فرهنگی و مردم نجیب دیار فارس عزیز را تا صد سال دیگه هم اصفهان برای لحظه ای نخواهد داشت. مردم فارس نجیب زادگانی هستند که سخاوتمندانه زندگی میکنند. متاسفم که نمایندگان اصفهان به شیراز حسادت می کنند.

ناشناس گفت...

اگه ساه عباس اصفهانو پایتخت نمیکرد ومحمدرضا شاه ذوب آهنو اونجا نمی ساخت الان اصفهان یه شهر درجه 3 بیشتر نبود . ولی 12 تا واگن که مشکل ترافیک شیرازو حل نمیکنه میشه مثل متروی مشهد که افتتاحش کردن ولی انگار افتتاح نشده