Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

با اجرای طرح جامع مجموعه زندیه شیراز // اطراف مجموعه زندیه شیراز غیرترافیکی می‌شود معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: با اجرای کامل طرح جامع مجموعه زندیه، معابر منتهی به مسجد، بازار و حمام وکیل شیراز، به مسیرهای پیاده‌رو تبدیل می‌شوند.
خبرگزاری فارس: اطراف مجموعه زندیه شیراز غیرترافیکی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محسن اردکانی اظهار داشت:  این طرح شامل ارگ کریمخان، مسجد وکیل، حمام وکیل، بازار وکیل، عمارت دیوان‌خانه و موزه پارس است که با اجرای کامل آن، ضمن ایجاد بستری مناسب برای جذب گردشگران داخلی و خارجی، شرایط حفظ و نگهداری از این محدوده تاریخی و فرهنگی نیز فراهم می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی به عمل آمده برای بازسازی مسجد وکیل ابراز داشت: در حال حاضر محوطه بیرونی این مسجد تاریخی و همچنین بدنه‌سازی ضلع غربی بازار وکیل شمالی، با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان توسط شهرداری شیراز در حال اجرا است.
اردکانی اضافه کرد: با اجرای تقریبی یک‌هزار متر سنگ‌فرش بازار وکیل، اجرای کانال مشترک تاسیساتی و مرمت آثار و ابنیه زندیه، فضاسازی مناسبی در این مجموعه فراهم می‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با اهتمام شهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس به عنوان متولیان اصلی اجرای طرح مجموعه زندیه، در نوروز سال 1391 شاهد تغییراتی در فضای مذهبی، گردشگری و تاریخی شهر مقدس شیراز باشیم.
اردکانی خاطرنشان کرد: در سال 1316 اجرای خیابان زند شمالی باعث جدایی و انفصال مجموعه زندیه شد که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی برای اتصال این مجموعه صورت پذیرفت و متعاقب آن با اجرای زیرگذر زند، به طور مجدد این مجموعه تاریخی به یکدیگر متصل شد.
وی با بیان اینکه حضور مهمانان نوروزی فرصت ارزشمندی برای معرفی آثار تاریخی و فرهنگی فارس به همگان است، افزود: مجموعه زندیه دارای محدوده‌ای  23 هکتاری بوده که درگذشته طرح جامع آن تهیه و به تدریج اجرا شده است.

15 دی 90 .

1 نظرات:

ناشناس گفت...

خدا کنه مجمومه تاریخی زندیه را سنگفرش کنند و اینقدر به این موزاییک های ضایع گیر ندن. هادی

خطایی در این ابزارک وجود داشت