Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

تلاش برای معرفی نام شیراز بعنوان شهر خلاق ادبی در جهان از طریق یونسکو

رئيس بنياد فارس‌شناسي:
شيراز را به عنوان شهر ادبي جهان معرفي مي‌كنيم
خبرگزاري فارس: رئيس بنياد فارس‌شناسي از تلاش اين بنياد براي معرفي و ثبت‌نام شيراز به عنوان شهر خلاق ادبي جهان در فهرست يونسكو خبر داد.


به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي‌اكبر صفي‌پور بعد از ظهر امروز در نشست علمي يادروز حافظ اظهار داشت: بنياد فارس‌شناسي در طول سال سه برنامه عمده را دنبال مي‌كند كه شامل بزرگداشت احمدبن موسي (ع)، روز سعدي و روز حافظ است.
وي تصريح كرد: بزرگداشت افراد نامي و شاخص شهر شيراز از برنامه‌هاي اصلي و رسالت بنياد فارس‌شناسي به شمار مي‌آيد و اميدواريم در اين راه هر سال بهتر از سال گذشته باشيم.
صفي‌پور به همكاري نهادها و سازمان‌ها در مراسم بزرگداشت روز سعدي و حافظ اشاره كرد و گفت:احساس مسئوليت در قبال مشاهير شهر شيراز در تمام سازمان‌ها و مديران به خوبي احساس مي‌شود.
دبير ستاد يادروز حافظ در ادامه به برنامه‌هاي بزرگداشت حافظ اشاره كرد و ابراز داشت: براي آشنايي نسل جوان با جايگاه اين شاعر نامي كشورمان و جهان، نواختن زنگ حافظ در مدارس را به عنوان يكي از برنامه‌هاي بزرگداشت لسان‌الغيب اجرا كرديم.
صفي‌پور ادامه داد: انتشار چهار كتاب با نام‌هاي حافظ‌، اشراق، شيخ اشراق و مجموعه مقالات كنگره سيزدهم از جمله ديگر تلاش‌هاي ستاد بزرگداشت حافظ بوده است.
وي در قسمت پاياني سخنانش تصريح كرد: به كمك سفير ايران در فرانسه تلاش مي‌كنيم كه شيراز را به عنوان شهر خلاق ادبي در ليست يونسكو ثبت و معرفي كنيم.

21 مهرماه 89 .

4 نظرات:

مصطفی :: مشهد 1400 گفت...

سلام امین جان . ایمیلتونو که برام نفرستاده بودین ؟ ایمیلتونو به صورت نظر خصوصی برام بفرستین تا بتونم براتون یوسر و پسوردمو ارسال کنم من اینجا نمی تونم ایمیلتونو پیدا کنم .

ناشناس گفت...

با سلام . نمیدونستم نظرمو کجا باید بنویسم .خواستم بگم ما اهالی شیراز خیلی کوتاه امدیم.ساختار های عمرانی اصلا در شان شیراز نیست .ما به چندین تقاطع چند لایه نیاز داریم .به خیابان های دو طبقه نیاز داریم .اما حتی تقاطع غیر مسطح معمولی هم به اندازه کافی نداریم

نوشین پارسی گفت...

وبلاگ شما هم دیر باز شد قالب شما هم مشکل داره
برای گذاشتن نوشته هائی بالای قسمت نظرات باید بروید قسمت مدیریت مثلا" اول تو ی گزینه طرح بروید بعد بروید توی گزینه نظرات بعد در آن قسمتی هست که نوشته پیام فرم نظر خواهی که یک مستطیل جلوی آن هست در داخل آن هرچیزی که میخواهید تایپ کنید و بعد گزینه ذخیره را هم باید بزنید برایتان مینویسد تغیرات با موفقیت انجام شد یا چیزی شبیه این در نتیجه نوشته شما بالای قسمت نظرات در وبلاگتان ظاهر میشود
- موفق باشید

نوشین گفت...

لطفا" نشانی وبلاگ من را ویرایش کنید من نمیدانم چرا از مشکلات میهنمان مینویسیم در همین میهنمان فیلترمان میکنند اگر اعراب و روس و انگلیس ما را میخورند و میبلعند آدم ناراحت نمیشود که از دست این دولت به اصطلاح مردان ایران ناراحت میشود مگر اینها هم میهن ما نیستند؟ مگر شرافت ندارند؟

ارشک یا اردشیر دوم / آزادی های مذهبی در ولایات ایران / بزرگی و تعداد ولایات در ایران آنروز بروزم
ما همه چیز داشتیم و حالا هیچ چیز نداریم
یک نامدار اروپائی گفته بود صد سال پیش ما زمینهائی داشتیم و بعد از آمدن کشیشان مسیحی در کشورمان ، حالا آنها زمینهای ما را دارند و ما کتابهای آنها را
اسلام و شیعه و آخوند هم همینطوره وقتی جائی میروند همه چیز عوض میشود یعنی جای کتابها با سرمایه ها و ملک و املاک ها عوض میشود خوب این دین و شریعت بد کاسبی ای نیست