Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

نگاهی به پروژه های هدف 90 شهرداری شیراز // قسمت دوم

16 -  طرح ساماندهی میدان دروازه قرآن : با توجه به ویژگی های ویژه دروازه قرآن ، اهمیت از بعد تاریخی و عدم امکان اینکه میدان طاووس بعنوان یکی ازنمادهای شیراز از میان برداشته شود، این منطقه نیاز به طراحی وتوجهی خاص دارد که شهرداری نیز با همین دید در حال طراحی نقشه های مناسب می باشد. انتظار می رود طرح بزرگ ساماندهی دروازه قران در سال آینده اجرایی گردد.

طراحی :40%
 
    اهداف وکلیات طرح :
  • نظر به اینکه ورودی شهر شیراز از سابقه تاریخی واصالت ویژه ای برخوردار است در جهت حفظ و صیانت از این المان با شکوه و در جهت ساماندهی و روانبخشی ترافیک سواره وپیاده از طریق مهندسین مشاور آردام این طرح تحت بررسی است لذا بمنظور ایجاد ورودی دارای هویت فرهنگی وتاریخی به عنوان شاخص اصلی شهر شیراز این طرح از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
    مزاياي طرح:
  • حفظ و صیانت از اثر تاریخی دروازه قرآن
  • ساماندهی و جذب گردشگر در ایام پر ترافیک
  • اصلاح طرح هندسي و روانبخشي مسير
  • تكميل حلقه ترافيكي جهت اتصال به كمربندي شهر شيراز
  • كاهش زمان تآخير و بهينه سازي معرف سوخت
  • كاهش تعداد تصادفات
  • افزايش سرعت و ايمني تردد
  • روانبخشي پياده و بهبود وضعيت ترافيكي
    » برآورد تقريبي هزينه اجرائي طرح : 35,112,130,000 ریال
    » مشاور : مهندسين مشاور شركت آبسار فارس


17 -  تکمیل طرح تقاطع غیر همسطح غدیر : تقاطع غیر همسطح غدیر محل تقاطع خیابان لطفعلی خان زند ، زینبیه و پروژه موزه دفاع مقدس شیراز می باشد که هنوز عملیات اجرایی آن شروع نشده است و به نظر می رسد با توجه به پایان یافتن عملیات تقاطع غیرهمسطح دفاع مقدس ، با اتمام کامل آن تقاطع ، عملیات تقاطع غدیر آغاز گردد.

18 -  طرح تقاطع غیر همسطح باغ صفا : این طرح دارای پیشرفت 90 درصدی در طراحی تقاطع می باشد و هنوز عملیات اجرایی ان شروع نشده است.با توجه به روند موجود افتتاح طرح تا سال 90 بعید بنظر می رسد.

19 -  تقاطع غیر همسطح سرداران - ساحلی : این تقاطع در هفته دولت سال جاری با نام تقاطع رمضان 2 به بهره برداری رسید.

20 -  بزرگراه کوهسار مهدی : برترین پروژه بزرگراهی در شیراز که باعث اتصال مستقیم بلوار جمهوری به میدان قصردشت ، بزرگراه دکتر حسابی ، مجتمع خلیج فارس ، ایستگاه راه اهن شیراز ، جنوب غرب شیراز و شهرک های مسکونی بزرگ در غرب و شمالغرب شیراز می گردد با 40 درصد پیشرفت فیزیکی که نیاز شیراز را تا 40 سال آینده در بخش شمال شهر از لحاظ راه های دسترسی تامین خواهد کرد و بخشی از رینگ درون شهری شیراز می باشد.شامل 2تونل دوقلو ایمان و کوهسارمهدی می باشد. این بزرگراه حداکثرتا پایان سال91 به بهره برداری خواهد رسید.

21 -  بزرگراه آرین : ادامه اتوبان کوهسار که از محل تونل ایمان شروع شده و پس از گذشت از کمربندی و شهرک آرین در محل پل دکتر حسابی به اتوبان وحدت متصل خواهد شد.افتتاح همزمان با بزرگراه کوهسارمهدی ( تصاویر زمستان 88)

22- تقاطع غیر همسطح دکتر حسابی : یکی از بزرگترین پلهای ساخته شده در شیراز که تا پایان سال عملیات اجرایی ان به پایان رسیده و باعث اتصال بزرگراه حسینی هاشمی به بزرگراه در حال ساخت آرین و همچنین اتوبان دکتر حسابی خواهد شد.این تقاطع از جمله تقاطع های چهار لوپ شیراز خواهد بود.(تصاویر زمستان 88 )23-  تقاطع غیر همسطح بلوار ابوذر غفاری-احمدبن موسی (ع) : اولین پروزه هدف 90 که مورد بهره برداری قرار گرفت و شمال یک پل روگذر از روی بلوار اجمدبن موسی (ع) در محل تقاطع بلوار ابوذر غفاری می باشد.24 - بزرگراه رسول اعظم(ص) بزرگراه رسول اعظم در سال گذشته و در هفته دولت به بهره برداری رسید که موجب اتصال بلوار سرداران به میدان نصر خواهد شد که کاهش بار ترافیکی در محل بلوار نصر مهمترین دلیل ساخت ان می باشد.
 13 مهر 1389 .

6 نظرات:

ح گفت...

امین توی بزرگراه آرین از اتوبان وحدت اسم بردی..دیگه این اتوبان وجود نداره...اتوبان نورالدین...یا اتوبان حسینی الهاشمی...به نظرم این دو تا اسم با کلاس تر هستند تا وحدت...

bonyan گفت...

جناب ح :
بزرگراه وحدت یک شب قبل از افتتاح با توجه به رشوه پسر این آخوند به مسولین اسمش شود همین چیز گند و طولانی که الان هست!
شما در مورد زندگی این مرد میتونید از پدر،مادر و پدر بزرگتون بپرسید که چه جور آدمی بوده!

ناشناس گفت...

جناب bonyan
این اسم را تقریبا یک سال قبل از افتتاح به پروژه اطلاق کردند.
اگر سعی کنید بدون توهین به کسی نظرات خود را بیان کنید بهتر است

ناشناس گفت...

جناب bonyan
این اسم را تقریبا یک سال قبل از افتتاح به پروژه اطلاق کردند.
اگر سعی کنید بدون توهین به کسی نظرات خود را بیان کنید بهتر است

bonyan گفت...

جناب ناشناس :
اگر به این صورت بود چرا تا روز قابل از افتتاح همه جا به اسم وحدت بود؟میتونید این مساله رو در آرشیو تمام روزنامه ها و سایت های خبری و حتی سایت شهرداری رو یک نگاه بندازید!
تا روز قابل از افتتاح حتی تابلو پروژه به اسم وحدت بود.

ناشناس گفت...

bonyan راست میگه .