Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

نوشدارو پس از مرگ سهراب // بغض جعفري تركيد: در اين 14 سال 300 ميليون به باشگاه كمك نكردند!

بغض جعفري تركيد: در اين 14 سال 300 ميليون به باشگاه كمك نكردند!
در انتخاب احمدزاده اشتباه كردم
متوسل زاده خودش را جوانمرد كرد، ما را جوانمرگ! 


مدير عامل باشگاه مقاومت شهيد سپاسي سرانجام سكوت را شكست و در يك نشست مطبوعاتي بغض تركاند!
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، جعفر جعفري كه علي كلانتري سرمربي تيمش و اعضاي كادر فني او را همراهي مي‌كردند، سرانجام بغض تركاند و اعلام كرد تيم تحت هدايت او ديگر از تهران حمايت مالي نمي‌شود و همه پشتيباني مالي تيم به سپاه فجر فارس واگذار شده است.
وي كه بسيار نگران قول‌هاي مساعدي بود كه به او در استان داده‌اند گفت:‌ قرار بر اين شد كه تيم علي رغم قطع همكاري مالي تهران به حيات خود ادامه دهد و در استان هم توسط مسؤولين استاني حمايت شود.
وي در عين حال گفت:‌ البته يكسري قول‌هايي به ما داده شده و نسبت به گذشته هم ديدگاه مسؤولين استان عوض شده،‌ اما اينكه بگويند فلان روز بياييد تا به شما كمك كنيم. چيزي اعلام نشده،‌ فعلاً فقط قول است و بس!
وي با اعلام اينكه در پي سقوط 2 تيم شيراز ليگ برتر مردم و جوانان استان افسرده شده و ديگر آن نشاط سابق را ندارند گفت: مسؤولين حالا ديگر باورشان شده كه فارس استحقاق تيم داري و حضور در ليگ برتر را داشت، لذا به نظر مي‌رسد آنها در عمل به وعده‌هايشان مصمم باشند.
جعفري با اعلام حمايت از سرمربي انتخابي خود براي تيمش گفت:‌ به بچه‌هاي بومي اعتقاد داشتيم و كار علي كلانتري را در تيم برق پسنديدم، معتقدم تيمي كه فقط با اختلاف 1 امتياز و نيز تفاضل گل صعود نكرده نمي‌تواند مربي بدي داشته باشد، به همين دليل علي كلانتري را در رأس باشگاه قرار دادم.
وي در پاسخ  به سؤالي كه آيا اگر با فركي و هم به توافق مي‌رسيديد باز از حمايت مربي بومي سخن مي‌گفتيد اظهار داشت:‌ شما به عنوان مديرعامل تيم بايد مربي خود را از گزينه‌هاي موجود استفاده كنيد، در بين گزينه‌هاي موجود من كلانتري را ترجيح دادم،‌ وگرنه سال گذشته ما ابتدا با ياوري صحبت كرديم خب نشد، حالا هم فركي  نشد اما ديگران هم بودند، مربيان خوبي چون تقوي، نامجو مطلق و... لذا انتخاب كلانتري انتخابي در اين سطح بود. در حال حاضر هم نوع تمرينات كلانتري را مي‌پسندم تمرينات علمي و به روز است و نظم حرف اول تمرين را مي‌زند، من هم از كلانتري و همكاران او تشكر مي‌كنم كه با جديت تمرينات را شروع كردند.
مدير عامل باشگاه مقاومت سپاسي در پاسخ به عده‌اي كه از گروه مرگ صحبت كردند گفت:‌به گروه مرگ اعتمادي ندارم، ابومسلم و استقلال اهواز تا چند روز پيش تعليق بودند، كدام گروه مرگ؟ اما از آن طرف شهرداري بندرعباس 3 بازيكن آرژانتيني آورده،‌واقعيت اين است كه ليگ يك نوسان دارد و وضعيت آن خيلي متفاوت از ليگ برتر است.
جعفري در پاسخ به انتقاداتي كه از وجود بازيكنان غيربومي در تيم مي‌شود گفت:‌ پارسال همه فكر و ذكر من نيروي بومي بود، آن قدر كه با ياوري به همين دليل توافق نكرديم، ما مي‌خواستيم بچه‌هاي ما بومي باشند.
ياوري خيلي به اين مسأله اعتقادي نداشت اما من روي بچه‌هاي بومي اصرار كردم و از اين مسأله ناراضي نيستم چرا كه معتقدم شيراز و فارس استعداد دارد و بازيكنانم پارسال همه خوب بودند، و در واقع تيم بسيار خوبي به مربيان تحويل داديم، تيمي كه 22 هفته دوم بود و در هفته 26 نيز تيم ششم جدول بود، پس مشكل بازيكنان نبودند، اما امسال ترجيح داديم با نظر سرمربي بازيكن بگيريم.
جعفري با بيان اينكه خيلي چسبيده به صندلي مديريت نيستم گفت:‌ 14 سال در تيم مقاومت زحمت كشيدم تمام اين سال‌ها ليگ برتر بوديم اما يك برنامه «نود» يا «ليگ برتر» نرفتم، لذا خيلي مسؤوليت برايم مهم نيست. اما هيچ وقت در استان حمايت نشديم،‌ حمايت كه نشديم هيچ فريب‌مان هم دادند! تيم داري در شرايطي كه شما سقف هزينه‌هايت يك ميليارد و دويست ميليون تومان باشد كار آساني نيست سال گذشته همه كسي را مقصر نكردم، با اين وجود كه بهترين مهره‌ها را داشتيم و هرگز براي سه امتياز مستحق سقوط نبوديم من سال گذشته هم بهترين مهره‌ها را به كادر فني دادم و هم حقوق و پاداشم را به وقت مي‌دادم اما در حالي كه مسؤولين استان قول يك ميليارد تومان را به ما دادند، اما در پايان يك كاه هم به ما ندادند!
وي در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه از او براي انتخاب سرمربي سال گذشته برق انتقاد كرد و گفت:‌ ابتدا توضيح دادم تيم برق با اختلاف يك امتياز و آوراژ گل به ليگ برتر صعود نكرد، البته پشت پرده مسائل فوتبال در ليگ هم باعث شد برق به ليگ برتر نرود و گرنه به نظر من نتايج او در ليگ برتر قابل قبول بود.
جعفري در پاسخ به انتقاد خبرنگاري كه از در اختيار نگرفتن بازيكني مثل بابك رضي تعجب كرده گفت: اين بازيكن را براي تست آورديم و حتي قرار بود با او و وحيد عسگري قرارداد ببنديم اما اختيار فني تيم دست سرمربي است، كلانتري آنها را به لحاظ فني نپذيرفت و من نيز تابع نظر سرمربي در امور فني هستم.
خبرنگاري هم دليل اخراج ايمان موسوي را سؤال كرد كه جعفري پاسخ داد: سير ايمان موسوي به دليل بي انضباطي از باشگاه اخراج شد كه اميرحسين پيرواني مربي تيم ملي اميد وساطت كرد و ما نيز با بازگشت او موافقت كرديم.
جعفري در پاسخ به انتقاد خبرنگاري از انتخاب احمدزاده در يك سال گذشته گفت:‌ صادقانه بگويم در انتخاب احمدزاده اشتباه كردم، اما همه دليل سقوط تيم احمدزاده نبود وقتي بازيكنان تيم پنالتي‌ها را گل نمي‌كردند ما چه كار بايد كنيم؟ بازيكني شامل متوسل زاده خودش را جوانمرد كرد ما را جوانمرگ! از طرفي خدابخش به عنوان مدير كل تربيت بدني استان اعتقادي به ورزش حرفه‌ اي نداشت، چنين شخصي چگونه مي‌تواند فوتبال را حمايت كند؟
مدير عامل باشگاه سپاسي بار ديگر بر حمايت نكردن مسؤولين استان از تيمشان تأكيد كرد و گفت: در اين 14 سال 300 ميليون به اين باشگاه كمك نشده اما سال گذشته همين رقم را به تيم ديگر كمك كردند.
جعفري افزود: فقط رقم قرارداد قلعه نوعي و رحمتي با سپاهان 2 ميليارد تومان است، علي كريمي 800 ميليون و معدنچي 600 ميليون با استيل آذين قرارداد مي‌بندند، آن وقت اينجا آقايان منت مي‌گذارند كه يك 70 ميليون، يك 30 ميليون و يك 50 ميليون به ما كمك كرده‌اند، آن هم وقتي تيم داشت سقوط مي‌كرد!
جعفري در پاسخ به وضعيت مالي تيم در سال جديد گفت:‌ما كار خود را انجام مي‌دهيم، البته تفاهم نامه‌اي با استانداري منعقد شده كه 25 درصد از هزينه باشگاه را استانداري، 25 درصد را تربيت بدني، 25 درصد را سپاه و 25 درصد را نيز باشگاه بپردازد كه البته براي مورد آخر ما اعتراض كرديم چرا كه سپاه و باشگاه يك شخصيت حقوقي‌اند، باشگاه هم كه درآمد ندارد. البته استاندار و معاونان او خيلي قشنگ حرف زدند و دل ما را گرم كردند اما حرف‌هاي قشنگ با عمل به دل مي‌نشيند!
وي اظهار اميدواري كرد: به باشگاه پول تزريق شود و مردم از اين نگراني و افسردگي ناشي از سقوط تيم‌هايشان بيرون بيايند.
مدير عامل باشگاه مقاومت سپاسي در پاسخ به اين سؤال كه براي خصوصي سازي چه كرده‌ايد گفت: ما داريم در اين مملكت كلاه شرعي سر همديگر مي‌گذاريم غير از استقلال اهواز و استيل آذين كدام باشگاه خصوصي هستند؟
خبرنگاري از او سؤال كرد چرا باشگاه مقاومت براي جذب اسپانسر كاري صورت نمي‌دهد، و فقط به درج شعارهاي ارزشي بر روي پيراهن بازيكنان بسنده مي‌كند، جعفري در جواب گفت:‌ غير از استقلال و پرسپوليس كدام تيم‌ها اسپانسر دارند؟ هيچ تيمي در ايران غير از اين دو اسپانسر ندارد مگر اينكه شما با يكي از اين دو باشگاه‌  بازي داشته باشيد تا اسپانسر سراغي هم از شما بگيرد.
جعفري با اعلام اينكه در همين شيراز و فارس هم كارخانجاتي وجود دارند كه حداقل بخشي از اسپانسر باشگاه را متقبل شوند گفت:‌همه اداره‌ها زير نظر استانداري است و بر اساس بند ب ماده 17 آنها موظف به يك درصد از بودجه‌شان به ورزش هستند اما چرا اين پول به چرخه وزرش وارد نمي‌شود، سؤالي است كه پاسخي براي آن پيدا نمي‌كنيد. شايد باور نكنيد اما در تمام 14 سالي كه در مقاومت تيم داري كردم، 6 ميليارد و 500 ميليون تومان هزينه كردم.
خبرنگاري از جعفري پرسيد چرا با جليل دوران كه در تيم‌هاي پايه نما كار مي‌كرد و حدود 20 روز هم به تمرينات رفت قرارداد منعقد نكرديد؟ وي در پاسخ گفت: 70 درصد سازندگي اين سال‌ها به آقاي دوران بر مي‌گردد و اگرچه نمي‌توان از نقش حسن رستمي هم بي تفاوت گذشت لذا بي انصاف  نيستم و از او خواهش كرديم درتيم‌هاي پايه به كار خود ادامه دهد كه نپذيرفت.
خبرنگاري در پايان از جعفري سؤال كرد آيا واقعاً به بومي گرايي اعتقاد داريد؟ اگر داريد چگونه قبل از كلانتري سراغ امثال فركي رفتيد؟ مدير عامل باشگاه مقاومت سپاسي در جواب گفت: ابتداي جلسه پاسخ اين سؤال را دادم،‌پارسال آبرويم را براي تيم گذاشتم، امسال هم به كلانتري گفته‌ام هرچه نظر او باشد اما در حق بچه‌هاي شيراز نامهرباني نكرديم و نمي‌كنيم. بي انصاف هم نيستيم.

 

28 شهريور 89

3 نظرات:

ح گفت...

عجب!

به نظر خودت حرف دیگه ای هم می تونست بزنه؟...تنها کسی که مقصر نبود خود جعفریه!...طرف 14 سال مدیره و بعد میگه مدیریت برام مهم نیست...بذار کنار ببین بقیه چجور مدیریت می کنن...ازش می پرسن چرا اسپانسر نمی گیری میگه اسپانسرها زیر نظر استاندارین؟...دایتی و یک و یک و ... هم کشک!

شما با بازیکنان مثل سرباز برخورد نکن مسئله حله!...

Amin گفت...

واقعا عجب! يه جوري صحبت ميكنن و منت ميذارن انگار مثلا يه تيم خصوصي داشته و اومده از جيب خودش پول داده حالا هم مياد آه و ناله.آقا شرايط بد بود چرا اعلام نكردين؟‌چرا نگفتين آي مردم پول نداريمو سقوط كرديم بخاطر پوله نه سرمربي! داود مهابادي فوق العاده كار ميكرد فقط نياز به حمايت داشت.
متاسفانه در فارس همه چيز برعكسه.مگه پولدراتر از سپاه هم هست؟

ح گفت...

خوبه هیچ وقت هم مدیرا مقصر نیستن...توی همین تیمای شیراز شنیدم بعضی از مربیا بعضی از بازیکنا رو میارن توی تیمشون و صرف اینکه قوم و خویش خودشون هستن بهشون از یه بازیکن با سابقه بیشتر حقوق بیشتری می دن...

حرفای جعفری تا حدودی کپی حرفای آیت اللهیه...هر دوتاشون می گن به میز مدیریت نچسبیدیم...هر دواتوشن می گن اسپانسر نداریم...وقتیم خبرنگارا می پرسن پس شرکت های خصوصی چی هر دوتاشون همین جواب رو دادن...

بدبختیش اینه که انگار توی این استان و شهر قحط الرجال...انگار کسی نیست که این مجموعه مدیریت قدیمی رو بندازه بیرون و جاشون کسای دیگه ای رو بیاره...

بعضی از این خبرنگارای ورزشی هم که فکر جیبشونن!