Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

هفته فرهنگی و گردشگری شیراز در چین برگزار می شود


با به امضا رسیدن یادداشت تفاهم همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اتاق گردشگری چین ، هفته فرهنگی و گردشگری شیراز در یکی از شهرهای مسلمان نشین چین برگزرا می شود.به پزراش روزنامه خبرجنوب طی نشستی در حاشیه مراسم همایش شهرداران راه ابریشم با حضور نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری و اعضای اتاق گردشگری چین برگزار شد تفاهم نامه ای مبنی بر تبادل گردشگر و برپایی هفته های فرهنگ و گردشگری به امضای طرفین رسید.

در این نشست یون پینگ رییس اتاق گردشگری و مدیر کل موزه های ملیتی چین گفت : شیراز دارای پتانسیلهای خاص گردشگریست و جا دارد که هرچه سریعتر با ایجاد زیرساخت های مناسب و تبلیغات صحیح این شهر تاریخی به یکی از مهمترین مراکز توریستی در جهان تبدیل شود.
وی خواستار تبادل بیشتر گردشگران بین دو کشور شد و اضافه کرد : کشور چین دارای بیش ار 25 میلیون نفر مسلمان است و به نظر میرسد که فارس بخصوص شهر شیراز دارای پتانسیل های خاص مذهبی - گردشگری است و جاذبه ای بسیار مناسب برای مسلمانان چینی می باشد.


وی در ادامه از فعالان و نمایندگان صنعت گردشگری فارس خواست که برای بازدید از جاذبه ها و همچنین رایزنی ها با مدیران تورهای گردشگری چین به این کشور سفر کنند تا تبادل گردشگران افزایش یابد.
در این نشست اصغرزارع پور معاون گردشگری ادراه کل میراث فرهنگی استان فارس طی سخنانی به تعامل چندهزار ساله دو کشور اشاره کرد و گفت : ایرانیان با هدف تجارت و سیاحت به شهرهای چین سفر میکنند اما ورود گردشگران چینی به ایران و بخصوص شیراز بسیار اندک می باشد. وی خواستار تبادل گردشگر بین دوکشور شد و اظهار داشت : با وجود اینکه دو کشور دارای قدمت تاریخی منحصر بفردی هستند و جاذبه های گردشگری خاصی هم دارند جا دارد که از ظرفیت های موجود استفاده شود و شرایطی به وجود آید که افزایش حضور گردشگران چینی را در شیراز شاهد باشیم.
وی در ادامه گفت : با توجه به اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت نامیده شده برای معرفی بیشتر این شهر تاریخی - مذهبی برپایی هفته فرهنگ و گردشگری شیراز در یکی از شهرهای مسلمان نشین می تواند گامی مهم برای تقویت و توسعه روابط بین دو کشور باشد.


نوشته شده توسط امین در روز شنبه ، 1 خرداد 1389 ، ساعت 21:30 .

1 نظرات:

masoud گفت...

به نظر من هر اتفاقی تو شیراز میفته تا رو انتن نره کسی متوجه نمیشه باید مسئولان شهر شیراز رو تبلیغ کنن هم خارجی هم داخلی با شبکه سوم سیماهم ماهواره ارزش داره جاذبه ها واماکن دیدنی هتل هاو...چه فایده داره هر کاری کنیم فقط خودمون با خبر باشیم از پفک چیتوز کم تر که نیستیم مگه چقدر خرج داره