Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

هفتم اردی بهشت شیراز میزبان جراحان و متخصصان قلب و عروق سراسر جهان

رئیس همایش بین المللی فوق تخصصی تازه های قلب و عروق بنیاد قلب فارس، گفت: روز هفتم اردیبهشت ماه چهارمین کنگره قلب و عروق با حضور 110 نفر از پزشکان متخصص و جراح قلب از سراسر جهان آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشچویان ایران(ایسنا) دکتر محمود تابنده امروز در جمع خبرنگاران افزود: این کنگره در نوع خود بزرگترین رویداد علمی در استان فارس و کشور محسوب می شود که توسط بیمارستان کوثر و بنیاد قلب فارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قبل از این در سه دوره گذشته، این همایش هر سال یک بار برگزار می شد، گفت: با توجه به اینکه برگزاری یک کنگره علمی در سطح جهانی کاری بسیار سنگین، هزینه بر و زمان گیری است، تصمیم گرفته شد که هر دوسال یک بار برگزار شود.

وی هدف اصلی برگزاری چنین همایشی را به روز بودن در سیستم های تشخیصی و درمانی در زمینه بیماری های قلب و عروق دانست و گفت: علاوه بر دانش و اطلاعاتی که از طریق کتاب، مجلات و اینترنت به دست می آید، سخنرانی و گفت و گو یکی از بهترین روش های تبادل دانش به شمار می رود.

رئیس بیمارستان کوثر گفت: علاوه بر این، نشان دادن توانایی ها و قابلیت های علمی در حوزه پزشکی و خصوصا در زمینه قلب و عروق به سایر متخصصان جهان و حرکت همپای قافله توسعه علم در سراسر جهان از جمله دلایل مهم دخیل در برگزار چنین همایش هایی است.

وی مدت زمان برگزاری این همایش را چهار روز اعلام و خاطرنشان کرد: عصر سه شنبه این همایش آغاز به کار خواهد کرد و ظهر جمعه به کار خود پایان می دهد.

دبیر اجرایی همایش بین المللی فوق تخصصی تازه های قلب و عروق نیز گفت: بعد از آغاز فراخوان در مردادماه سال 87، تا زمان پایان آن در دیماه، تعداد 45 مقاله علمی به دبیرخانه ارسال شده بود که 10 مقاله از آن به صورت سخنرانی و 15 مقاله نیز به صورت پستر ارائه خواهد شد. دکتر فرزاد عدل با تصریح اینکه پذیرفتن نشدن مقالات دال بر ضعیف بودن آنها نیست، گفت: مقالات عمدتا خوب و قابل تحسین بود اما موضوع مقالات مرتبط با همایش نبود.

عدل خاطرنشان کرد: ده پزشک متخصص و جراح از آمریکا، ده پزشک متخصص از اروپا و تعدادی از آسیا و اقیانوسیه و تعدادی نیز از سراسر ایران در این کنگره تخصصی شرکت خواهند داشت که اغلب پزشکان ایرانی ساکن و تبعه سایر کشورها و از بهترین و نام آورترین متخصصان رشته قلب و عروق هستند.

وی گفت: دکتر محمد شناسا، دکتر امین احمد، دکتر کیومی، دکتر اسد موحد و دکتر رضا موحد، دکتر اردهالی، دکتر مهرداد رضایی و دکتر محمدرضا جزایری، از آمریکا، دکتر جرالد سیمونه از فرانسه، دکتر ریکاردو کاپاتو از ایتالیا، خانم دکتر لعلی از فرانسه، خانم دکتر علی زاده از فرانسه، دکتر سرافین از مجارستان، دکتر ارقاین از انگلستان، از جمله پزشکان متخصص خارجی شرکت کننده در این همایش هستند.

وی همچنین گفت: اساتید برجسته ایرانی از جمله دکترها، ناظری، صنعتی، آذرنیک، ماندگار، یوسف نیا، شیخ الاسلامی و هاشمیان و ... نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا دبیر علمی چهارمین همایش بین المللی فوق تخصصی تازه های قلب و عروق نیز گفت: به روز شدن، نوآوری، استفاده از دانش روز جهان و نشان دادن توان و دانش داخلی، از جمله اهداف این همایش است.

دکتر بهرام امینیان افزود: اگر امروز شاهد پیشرفت بیمارستان کوثر در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی هستیم، یکی از دلایل آن برگزاری این همایش بوده است.

وی با بیان اینکه علم پزشکی هر روز در حال پیشرفت بوده و به صورت چشمگیری توسعه پیدا می کند، گفت:امروز بیمارستان کوثر یکی از فعال ترین مراکز تشخیصی درمانی استفاده کننده از CTانژیو و مجهز به وسایل سونوگرافی داخل رگ است.

دکتر امینیان با تصریح اینکه شرکت در این همایش دوازده امتیاز بازآموزی برای پزشکان خواهد داشت، گفت: این یکی از بالاترین امتیازها در دوره های علمی و تخصصی محسوب می شود.ثبت شده توسط امین در روز یکشنبه ، 4 اردی بهشت 1389 ، ساعت 21:20 .

6 نظرات:

امین : شیراز 1400 گفت...

رضای عزیز من منکر زیبایی ایستگاه قطار نیستم.اشاره من به تکمیل نبودن ایستگاه در هنگام بهره برداری بود.

حسن گفت...

سلام گل بسر خیلی خوبه شیراز قطب پزشکی ایرانه بازم به شما که بروزید /به امید روزی که همه ی شهر های ایران نگین دنیاشوند

رضا ش گفت...

امین جان مثل همیشه عالی....
راستی چی شده جدیدا اینقدر سریع آپ می کنی؟؟؟؟ مگه امتحانای مید ترم شروع نشده؟؟؟

مدیر وبلاگ گفت...

مرسی !خب اخبار زیاد شده و باید به روز بود!
چرا اتفاقا 3 شنبه امتحان آنالیز 2 دارم!!!!

ح گفت...

ببین تلویزیون چقدر این کنفرانس مغز و اعصاب تهران رو تبلیغ می کنه وبعد با این مقایسش کنه؟!...نمی دونم چرا در شیراز اصلا به تبلیغات و روابط عمومی ها توجهی نمیشه؟!...نمیشه جهانی شد و فقط در خونه رو دید!...

یزدان گفت...

درود
به دید من، شیراز پایتخت فرهنگی ایران است.
با نوشتاری به نام "نگاهی به ایلام" به روزم