Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

برقراری خط پروازی شیراز لندن و شیراز - استانبول

مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در استان فارس گفت: از 15 خرداد ماه و با انجام پرواز لندن- شیراز، اولین پرواز مستقیم از لندن به فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز آغاز خواهد شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، محمود وفایی با بیان این‌که این پرواز عیدی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مردم فارس و شیراز است، افزود: پرواز شیراز – لندن نیز صبح روز یکشنبه 16 خرداد ماه انجام می‌شود.
وی با بیان این‌که پرواز یادشده یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان فارس بوده است، گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی به تعهد خود عمل کرده و امیدوار هستیم که استانداری فارس نیز به‌زودی به تعهد خود در خصوص احداث آشیانه هواپیما و ترمینال بار، عمل کند.
وفایی حمایت‌های استانداران سابق و فعلی استان فارس در دستیابی به این مهم را یادآور شد و گفت: با ایجاد آشیانه و ترمینال مناسب می‌توان امیدوار بود که فرودگاه شیراز به کانون بار و مسافر هوایی در جنوب کشور تبدیل شده و بخشی از ناوگان هوایی جمهوری اسلامی در این منطقه مستقر شود.
او با بیان اینکه پیش از این مسافران لندن مجبور بودند از طریق فرودگاه امام(ره) در تهران و با صرف وقت و هزینه زیاد اقدام کنند، گفت: هم‌اینک این پرواز در سیستم رزرواسیون تمامی دفاتر هواپیمایی در سراسر دنیا قرار گرفته است.
این مقام مسوول با یادآوری اینکه پرواز مزبور با هواپیماهای 747 جمهوری اسلامی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این خط هوایی از جهات مختلف زمینه توسعه فارس را به واسطه فراهم کردن بستر ارتباط فرهنگی، گردشگری و اقتصادی بهتر، آماده خواهد کرد لذا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی تصریح کرد: رایزنی‌های لازم برای ایجاد تسهیلات برای مسافرانی که از سایر استان‌های کشور قصد استفاده از این پرواز را دارند انجام شده است؛ به‌گونه‌ای که این افراد می‌توانند از تخفیف ویژه و قابل توجه اعمال شده در قیمت بلیط پرواز داخلی برخوردار شوند.

او با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای گرفتن تخفیف از اماکن اقامتی برای مسافران سایر استان‌ها نیز در حال انجام است، گفت: انجام و تداوم این پرواز تاثیر مستقیمی بر دایر شدن سایر پروازها به نقاط مختلف جهان به‌صورت مستقیم و از فرودگاه‌ بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب خواهد داشت بنابراین امیدوار هستیم که از حمایت همه‌جانبه مسوولان و مردم بهره‌مند شویم.

مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منطقه فارس گفت: ساعت پرواز لندن به شیراز 17 بعداز ظهر روزهای شنبه به وقت لندن، شماره پرواز 3410 و مدت آن 6 ساعت و 55 دقیقه و ورود آن به فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب ساعت 3 و 25 دقیقه بامداد خواهد بود.

وی ادامه داد: زمان پرواز شیراز به لندن، ساعت 7 و 40 دقیقه صبح روزهای یکشنبه به وقت ایران، شماره پرواز 3411، مدت آن 7 ساعت و 35 دقیقه و زمان ورود آن به لندن ساعت 11 و 45 دقیقه صبح به‌وقت انگلستان خواهد بود.
به گفته او زمان در نظر گرفته شده برای این پرواز به‌گونه‌ای انتخاب شده است که مسافران بتوانند از دیگر پروازهای فرودگاه لندن به مقصد سایر کشورهای جهان اعم از کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکایی نیز استفاده کنند.
وی قیمت بلیط این پرواز را 630 هزار تومان اعلام و خاطرنشان کرد: قیمت در نظر گرفته شده نیز قابل رقابت با قیمت بلیط پروازهای غیرمستقیم سایر شرکت‌های هواپیمایی است.
وفایی با تصریح اینکه دایر شدن این خط هوایی اقدامی موفقیت‌آمیز خواهد بود، گفت: با در نظر گرفتن تمام شرایط اعم از طول مدت پرواز و مدت زمانی که مسافران در فرودگاه یک کشور ثالث هدر می‌دهند، استقبال خوبی از این پرواز را شاهد خواهیم بود.
وی همراهی رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی مناسب و جامع در این خصوص را عاملی بسیار مهم در دستیابی به موفقیت در این اقدام توصیف و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت هواپیماهای 747 امکان انتقال بار در میزان قابل توجهی وجود دارد و اگر استقبال مناسبی از سوی تجار و بازرگانان از این پرواز بشود،‌ می‌توان خدمات مناسبی را به‌ آنان ارائه داد.
به گزارش ایسنا، اولین پرواز در این خط هوایی روز شنبه 15 خرداد ماه مصادف با 5 ژوئن راس ساعت 17 بعداز‌ظهر به‌وقت لندن از فرودگاه این شهر انجام و هواپیما راس ساعت 3 و 25 دقیقه صبح روز یکشنبه 16 خرداد ماه وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز خواهد شد.
همچنین اولین پرواز شیراز به مقصد لندن نیز صبح روز یکشنبه 16 خرداد مصادف با 6 ژوئن راس ساعت 7 و 40 صبح به وقت ایران از فرودگاه شهید دستغیب انجام و راس ساعت 11 و 45 دقیقه صبح همان روز به وقت انگلستان وارد فرودگاه لندن خواهد شد.

برقراری خط پروازی  شیراز - استانبول

مدیر کل فرودگاه های استان فارس از برقرای خط پرواز شیراز - استانبول در آینده ای نزدیک خبر داد.مجید حجازی در گفتگو با روزنامه خبرجنوب افزود : خوشبختانه با پیگیری های نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی این خط هوایی مستقیم در فرودگاه بین المللی شید دستغیب شیراز برقرار خواهد شد.

مدیر کل فرودگاه های فارس افزود : با برقرای این پرواز ، تعداد پرواز های خارجی که از فرودگاه شیراز انجام می شود به 11 پرواز خواهد رسید.وی در ادامه خاطر نشان کرد : هم اکنون از سوی هواپیمایی ترکیش ایرلاین برنامه ریزی لازم برای اینکار صورت گرفته و به محض صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان هواییمایی کشور این خط هوایی راه اندازی  می شود.همچنین دکتر جعفر قادری ، نماینده شیراز در مجلس شواری اسلامی هم گفت : طبق تفاهم نامه ای که بین سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت ترکیش ایرلاین صورت گرفته است به زودی این پرواز برقرار خواهد شد.به گفته وی با برقرای این خط دیگر مسافران مقاصد اروپایی و کشورهای امریکای لاتین نیازی به رفتن به کشورهای حوزه ی خلیج فارس نخواهند داشت.وی اضافه کرد ، برقراری این خط پروازی تاثیر زیادی در جلب توریست و گردشگر خواهد داشت.

نوشته شده توسط امین در روز چهارشنبه ، 8 تردی بهشت 1389 ، ساعت 9:15 .


9 نظرات:

علیرضا گفت...

سلام امین جون راجب تجارت جهانی هم بنویس بی خبریم ازش نمیدونیم جلوی پروژه را گرفتن یا دارن کار میکنن
منتظرم
ممنون

مهدی طهماسبی گفت...

سلام.
تبریک میگم.
انشالا پرواز مستقیم اردبیل-شیراز.
تعجب نکن. من اردبیلیم و شیراز رو خیلی دوس دارم.

نوشین گفت...

نخست دهم اردیبهشت روز شاخ آب (خلیج) فارس بر تمامی ایرانیان خجسته و همایون باد
به نام نامی شاخ آب (خلیج) همیشگی فارس

لطفا تا دیر نشده اطلاع دهید
کشف مومیائی حسن آباد سنندج بروزم

پویا گفت...

امین جان از من تصاویری از تبریز رو خواسته بودین
چند نمونه آماده کردم
http://aitabrizim.persiangig.com/other/9.jpg

http://aitabrizim.persiangig.com/other/2.jpg

http://aitabrizim.persiangig.com/other/950atw5a2qqum3hfkvt9.jpg

http://aitabrizim.persiangig.com/other/FIL1960%20%28Small%29.JPG

http://aitabrizim.persiangig.com/other/b2251.jpg

http://aitabrizim.persiangig.com/other/tabanlioglu.jpg

http://aitabrizim.persiangig.com/other/tabriz-night-khagani-park.jpg
راستی مطلب جدیدتون جالب بود
به امید ایرانی آباد

پویا گفت...

امین جان پل کابلی یادم رفته بود

http://i2.tinypic.com/4miq8o3.jpg

حسن گفت...

سلام امین جان
بابا ایول به تو
ممنون بخاطر صفحه ی اصفهانت
خیلی گلی موفق باشی

حسن گفت...

سلام امین جان
بابا ایول به تو
ممنون بخاطر صفحه ی اصفهانت
خیلی گلی موفق باشی

نوشین گفت...

وبلاگ ایران فیلتر شده لطفا" آدرس را ویرایش کنید

bonyan گفت...

مهدی طهماسبی aziz:
Parvaz e shiraz tabriz va shiraz orumieh parsal bargozar shod vali moteasefane be ellat e adam e esteghbal bad az 1 sal tatil shod!
x.