Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

منطقه ی زیبای بیضا

منطقه زیبا و ییلاقی بیضا در 80 کیلومتری شمالغرب شیراز و در ابتدای بزرگراه شیراز - سپیدان و بعد از شهرک دوکوهک واقع شده است.این منطقه از مراکز تولید انگور استان فارس به شمار می آید و دارای طبیعت بسیار سرسبز و زیبا می باشد.به شما هم پیشنهاد میکنم حتما از این منطقه زیبا دیدن کنید.

برای مشاد تصاویر درسایز اصلی آنها را در پنجره جدید باز کنید.

نوشته شده توسط امین در روز شنبه ، 14 فروردین 1388 ، ساعت 12:45 .

21 نظرات:

فرشاد گفت...

سلام امین . چاکرم داداش . خوبی عزیز ؟ آقا اگه واست زحمتی نیست یه بنر واسه وبلاگت درست کن تا بذارم تو وبلاگم . طولش 660 باشه . عرضشم هرچی کمتر بهتر . اگرم دوست داشتی واسه منم لطف کن یه بنر با سلیقه ی خودت درست کن بذار تو وبلاگت . میتونی از عکسهای گذر موقتهای تو وبلاگم استفاده کنی . ممنون

afshin گفت...

من آریایی ام . جهان من ایران است.

پیامبر من کورش بزرگ است .

امامان من داریوش بزرگ،خشایار شا،مازیار،انوشیروان عادل، یزدگرد.

امام زمان من کاوه اهنگر است.

رو حانیون من فردوسی،مولوی ،حافظ،سعدی و ابن سینا.

کتاب مقدس من شاهنامه است .

اصول و فروع دین من لوح حقوق بشر کورش بزرگ است.

عاشورای من قادسیه است.

شهدای من رستم فرخزاد و بابک خرمدین است.

پرچم من درفش کاویانی است.

بهشت من ازادی است.

عید من مهرگان و نوروز است. محراب من دل است. دین من عشق است.

ح گفت...

امروز اخبار ساعت 2 گفت:

"اصفهان پایتخت فرهنگی ایران, امسال همچنان بیشترین مسافر نوروزی را داشت."

حیف که دستم به گزارشگر نمی رسه...اولین غلط خبر بالا پایتخت فرهنگیه (زرنگی اصفهانی و بر عرضگی شیرازی!) و دومین غلطش کلمه ی همچنانه...اصفهان در سال های گذشته هرگز در صدر نبوده...حالا من نمی دونم همچنان چه معنایی داره!...ضمن این که اگر به خبر زیر که از شبکه خبر نقل شده سر بزنی می بینی که حتی امسال هم در صدر نبوده...(جالبه که اخبار ساعت 2 اصلا از فارس نامی نبرد...گفت اصفهان 10 تا مازندران 8 تا و مشهد هم 4 تا...8 تای فارس هم انگار کشک بود!)

http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabId=56&nid=177903

(امشب ساعت 19:45 شبکه فارس بازتاب در مورد همین سفرهای نورزیه)

ح گفت...

اص ف ه ان ، پایتخت فرهنگی ایران ؛ عنوانی که نداده پس گرفتند !

(از دید یه ا ص ف ه ا ن ی):

http://animal.persianblog.ir/post/390

مدیر وبلاگ گفت...

ح عزیز ابتدا درباره هتل بگم که بله 5 ستارست و دیشب هم از جلو هتل پرسپولیس رد شدم مثل اینکه به 5 ستاره تبدیل شده.

درباره پایتخت فرهنگی هم به نظر من 2 بحث وجود داره برای اینکه چرا به شیراز نمیگن.یکی از دید مردم و دیگری از دید دولت.مردم خیلشون عین خیلیاشون هم میگن حق ما نیست و در اصفهان هم برعکسه!

درباره دولت هم نظرمو رو در پست قبلی شیراز سیتی گفتم.به زودی پستی دراینباره خواهم داشت.

نوشین پارسی گفت...

امین جان سعی میکنم مطلب خوبی در مورد آذربائیجان پیدا کنم و در وبلاگم منتشر کنماگر شما هم چیزی یافتید به من اطلاع بدهید

امین : آسمان شیراز گفت...

آقای ح بگذار من خدمت عرض کنم.متاسفانه مملکت آخوندیه و هیچ کس به غیر از تهران به فکر هیچ شهر دیگه ای نیست . اگه میبینی اصفهانیا بیشتر از شیرازیا میتونن حقشون رو بگیرن خب دلیلش اینه که بیشتر دنبالشن.
وقتی فرماندار شیراز میاد میگه نباید از پایتخت فرهنگی استفاده بشه و کل شهر رو میکنه عکس شهدا و فقط زیرش مینیویسه سوممین حرم یا زمانی که ایمانی میاد میگه پایتخت یه کلمه طاغوتیه دیگه چه انتظاری دارید؟
تنها راه به نظر من اینه که با سایر دوستان تبریز و اصفهان و شیراز و مشهد یک سایت تاسیس کنیم که فقط انتقادی باشه.فقط انتقادی.

امین (آسمان شیراز) گفت...

اینا شاهکارهای محمود چرکو هست. من همینجا قسم میخورم که در دولتهای بعدی هم وضع از این بدتر خواهد بود.چرا؟
چون در انتخابات بعدی شورای نگهبان هیچ اصلاح طلبی رو تایید نخواهد کرد و بر فرض محال اگر هم تایید بکنه بیشتر کسانی که در انتخابات اخیر مثل خود بنده به موسوی و کروبی رای دادن، چون به چشم دیدن که رایشون هیچ ارزشی در دور بعدی رای نخواهند داد و در نیجه 100% یک اصول گرای دیگر پا به ارسه ریاست جمهوری خواهد گذاشت.همونطور هم که خودتون میدونید تمام اصول گرایان دیگر هم از محمود بدتر هستند.کسایی مثل لاریجانی و....
--------
این حکومت یک زمانی نه چندان دور کلا نابود میشه و من طبق تحلیلهای خودم حدس میزنم که اون زمان کی هست.اما بنا به برخی مسائل میترسم که اینجا بگم چون از محمود بالاتر میره!

ح گفت...

آمین آسمان جوش نیار خواهشا...شما مساول رو به شدت سیاسی می کنید به نظر من...البته دوستانه می گم خدمتتون :)... این بحث پایتخت فرهنگی به نظرم یه بحث داخلیه که نیاز به خرج کردن عرضه داره!... متوجهی... اگر به همون لینکی که نویسندش اصفهانیه که بالا آدرسش رو گذاشتم سر برنی می بینی که حتی اصفهانی هم تایید کرده که دولت همچین مصوبه ای نداشته...یعنی بحث, بحث زرنگی و عرضست... متاسفانه اتقاقات چند ماه اخیر باعث شد که اختلافی بین ما پیش بیاد و حرف اولمون که اشتراک نظر در پیشرفت شهر علی رغم اختلافات سیاسی بود رو فراموش کنیم!...

ساختن سایت انتقادی صرف هم - که قطعا نظر شما سیاسیه - به نظرم خیلی راه به جایی نمی بره... بارها گفتم و باز هم میگم : حتی اگر این حکومت هم عوض بشه , ما با این طرز تفکر (مردم شهر خودمون رو می گم) راه به جایی نمی بریم...بعضی ها می گن شیراز توی حکومت قبل فلان بود و بیسار بود...بنده حاضرم بحث کنم و اثبات که اون موقع هم خبری نبود!...(یا مثلا بحث اصول گرا و اصلاح طلب رو مطرح کردید...می دونستید که توی دولت قبل یعنی دولت اصلاحات برای اصفهان نقش فراملی مشخص شد؟!...این یعنی زرنگی...یه بحث ذاتی که ما در شیراز به جای کسب اون دائما دنبال جبران کاستی های خودمون با فرافکنی هستیم...یه روز می گیم دولت مشکل داره...یه روز می گیم پول نداریم...یه روز...)

علی گفت...

دیدن این عکسها و کوه ها منو یاد کوه ها و درختهای انجیر استهبانات میاندازه.

امین : آسمان شیراز گفت...

نیازی نیست که اثبات کنید که اون موقع خبری نبود . خودم میدونم! من که نگفتم تو دولت خاتمی وضع بهتر بود.من دلم میسوزه واسه شاه که همه کار واسه همه جای این مملکت کرد.همه جاش رو آباد کرد.
درسته که از دید من اصلاح طلبان در مقابل اصول گرایان فرشته اند اما در کل همون اصلاح طلبها رو هم قبول ندارم.
در ضمن شما که میگی از مردم این شهر بخاری بلند نمیشه میخوام ازتون بپرسم مگه زمان شاه که انقدر به شیراز میرسیدن مرم این شهر به دنبال حقشون بودن؟ مگه تو ایران استانها ایالت هستن که باید نسبت به فعالیت خودشون پیشرفت کنن؟ پس اگر ایالت نیست و استان هستن حتما یک جای کار این حکومت میلنگه که اصفهانیا با دوییدن بیشتر میتونن بیشتر حق بگیرن!

امین : آسمان شیراز گفت...

شما میگی بحث بحث عرضه هست! منم قبول دارم اما همونطور که میبینی مسئولین شهر ما نه تنها هیچ عرضه ای ندارن بلکه حق طبیعی خودشون رو هم به قیمت مفت میفروشن(فرماندار و ایمانی).من اون روزی که اومدم تو شیراز سیتی گفتم که به شخص حاضرم هر همکاری حضوری البته به شرطی که اعتراضی و یا تور شهروندی باشه داشته باشم.حالا هم میگم حاضرم.

امین گفت...

من قبول دارم که شاه یک دیکتاتور بود اما اولا درجه دیکتاتوریش از محمود و... کمتر هست دوما با وجود تمام دیکتاتوری مملکت رو آباد کرد.در ضمن شاه مثل یک میمون از اروپایی ها تقلید میکرد و این از این نظر خوبه که میگفت چرا مثلا فلان چیز که اونها دارن ما نداشته باشیم؟ مطمئن باش اگه الآن خودش یا پسرش حاکم ایران بود به تقلید از کشوری مثل انگلیس ایران دارای دموکراسی خیلی بهتر از الآنش بود. به هر حال خدا بیامرزتش ولی من معتقدم اگر همین حکومت هم انتفاد پذیر بشه اونوقت ما هم پیشرفت میکنیم و تنها به یک سفر به یک کشور دیگه (اون هم نه راه دور بلکه همسایه) از تمام داشته ها و نداشته هامون ناامید نمیشیم. مطمئن باشید اون شخصیتی که از بنده در ذهن شما هست، در واقع اینگونه نیست.من 99% نظرات شما رو قبول دارم ولی خب انتقاداتی هم دارم.
یادتون بیوفته به اون زمانی که من تازه اومده بودم به وبلاگ شیرازسیتی که با شما سر چه چیزایی بحث میکردم.

ناشناس گفت...

دوستان این لینکو بخونین
سفرنامه یک اصفهانی هست در مورد تبریز

http://isfahancity.blogfa.com/

ح گفت...

امین جون منظورم رو متوجه نشدی...من گفتم واست اثبات می کنم که حتی در زمان شها هم اونجوری که شما می گی به شیراز رسیدگی نشده! (شما فکر کردی دوره ی اصلاحات رو می گم, قبلا مثال ذوب آهن رو زدم...ببین که حتی توی همون دوره هم این کارخونه توی اصفهان ساخته شد و نه شیراز...یا راه آهن...به هر حال مثال های خیلی زیادی وجود داره که نشون میده اغلب مسئولان فارس حاضرند مصالح شهرشون رو فدای خودشیرینیشون کنن...از اونجایی هم که این مسئولان از مردم همین شهر هستند به نظر من بزرگترین خدمتی که میشه به این شهر کرد اینه که فرهنگ اونا رو اصلاح کرد...البته اگر بشه فارس رو تغییر داد به مراتب بهتره...چون خیلی از مدیران از شهرستان ها اومدن شیراز...یه مشکل دیگه اینه که توی شیراز هر کی می خواد بگه من درست می گم ولا غیر به همین دلیل هم وحدت وجود نداره...مشکل بزرگتر عدم تعلق به این شهره...با خیلی از مردم که صحبت می کنی می گن دیدی اصفهان رو؟...یا چنان از تهران حرف میزنه که انگار تهران کجاست؟...یعنی خیلیا در خودشون تعلقی به این شهر احساس نمی کنن تا از کمبودهای اون ناراحت شده و فکر اصلاح بیوفتن...نهایتش اینه که غر می زنن و بعدم بی خیال میشن...)

در مورد شاه و دموکراسی هم باهات موافق نیستم...اون موقع دموکراسی تعریف شده توسط یه عده ای بود و عده ی مخالف نمی تونستن حرفشون رو بزنن الان هم شاید به همین نحو...یعنی نمی تونی بگی اگه اون بود بهتر بود...توی همین انگلیس هم که می گی هر حرفی رو نمیشه زد...

در مورد کشورهای همسایه هم ظاهر قضیه اینه...ولی هم شما می دونی و هم من که اونا هیچی از خودشون ندارن...حکومت فعلی هدف اصلیش استقلال بود که حاضره همه چیز رو فدای اون کنه...(استقلال واقعی, واقعا کم چیزی نیست)

ولی با این گفتت که گفتی اگر همین حکومت هم انتقاد پذیر باشه همه ی ما پیشرفت می کنیم کاملا موافقم... که البته این حرف بزرگی و نقطه ی خوبی برای همکاری و اشتراک... :)

امین : آسمان شیراز گفت...

مطمئن باش که اگه شاه بود الآن کارخونه ای مثل ذوب آهن هم توی استان فارس ساخته شده بود.شاه تمرکزش رو روی نقطه خاصی نگذاشته بود و به فکر همه ایران بود.
در مورد دموکراسی هم گفتم که همون موقع دموکراسی نبود . عرض کردم اگه تا الآن شاه بود از کشورهای غربی تقلید و از دموکراسی اونا توی ایران هم استفاده میکرد.اگر هم میبینی انگلیس رو مثال زدم دلیلش اینه که انگلیس هم پادشاه داره فکر میکنم و دموکراسیش هر چی باشه از ایران خیلی بهتره.
بگذریم. این کار درستی نیست که همش بگیم اگه فلان بود و اگه بسان بود و ... بهتره بگیم حالا که نیست باید چی کار کنیم.
خب به نظرم سایت شیراز-فارس رو خیلی میشه گسترشش داد ولی حیف که دوستان همکاری نمیکنن وگرنه اگه میشد به عنوان یک مرجعی برای شیرازیا قرارش داد خیلی خوب بود. از طرفی سایت شیراز ملودی رو اگه نگاه کنی متوجه میشه که آمارش از تمام وبلاگها و سایتهای در مورد شهرهای ایران بیشتره و من برنامه دارم که اگه یک روزی آمارش خیلی بیش از اینها بالا رفت اخبار مهم شیراز مثل همین بحث پایتخت فرهنگی رو بزرگ بالاش بزنم تا تمام ایران و حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور ببیننش نه اینکه فقط کسانی که پیگیر این گونه مسائل هستن بلکه همه کس از همه جا .

ح گفت...

چی بگم والله...همین الانم 5 تا کارخونه ی ذوب آهن در دست بررسیه توی استان فارس...در هر حال عدالت اینه که به همه به یک چشم نگاه بشه و اینجوری نباشه که هر کی زرنگ تر بود بیشتر بگیره...یعنی الان یه تفکر بدی وجود داره که هر نماینده ی مجلس به جای تفکر کلان به فکر شهر خودشه واز اون بدتر همین نماینده ها به فکر اینن که وزیری از شهر یا استانشون انتخاب بشه تا به فکر استان خودشون باشه!...ولی با این وضع مجود اگر ما ساکت بشینیم قطعا ضرر می کنیم...اگر همه مثل هم و از نوع شیراز فکر می کردن بهتر از اینه که همه مثل هم و از نوع اصفهانی فکر کنن...ولی اگر فکر ها متفاوت باشه تفکر اصفهانی پیروز میشه!...

در مورد شاه هم می گن درسته که پروژه هاش مملکت رو آباد کرد ولی این آبادی در مسیر نفع دیگران بود...بگذریم...چند وقت پیش توی برنامه ی سیاست ایرانی شبکه چهر بحث بر سر همین بود...که اتفاقا یه عده نظر شما رو داشتن و یه عده نظر مخالف رو...ولی به نظر من نظر عده ی مخالف منطقی تر بود...(بدون غرض برنامه رو نگاه کردم و این واقعا برای خودمم سوال بود)...

در مورد شیراز ملودی هم به نظرم چون موضوعش جوون پسنده خوب بازدیدکننده داره...یعنی اگر بشه مثل شیراز-فارس بازدید کنندش میاد پایین...ولی ایدتون خوبه...امیدوارم موفق باشید...

سایت شیراز - فارس هم به کمک شیرازیا نیاز داره واقعا...

afshin گفت...

[گل] برگه ی ارزشمندی که از سده ی چهارم پیش از زایش مسیح (2400 سال پیش) و در موزه ی آرمیتاژ لنین

گراد نگهداری می شود.

این برگه خشایارشا یا اردشیر دوم را در حال نیایش و ستایش اناهیتا که سوار بر شیر است نشان می

دهد. به خورشیدی که بر پشت اوست بنگرید.

با نگرش به این که خورشید نماد میترا و میترائیسم، کیش بسیار کهن نیاکانمان بوده است. پس از تازش

تازیان به ایران، از یکسو چون پدران و مادران ما دلبستگی دیرینه به مهر و خورشید داشتند و از سویی

دیگر، نقشِ تندیس آدمی و آنهم ایزدی که نماد کیشِ دیگری غیر از اسلام بود، بر روی پرچم ناروا شناخته

می شد، به جای تندیس میترا نماد او را که گرده ی خورشید بود بر پشت شیر سوار کردند و نشان

شیروخورشید از آن هنگام دوباره پدید آمد و بر روی پرچم ها رفت. [گل]

farshad گفت...

سلام داداش . چاکرم . ممنون زحمت کشیدی . عالی هستن . فقط اگه بنر خودت باریک تر بود بهتر میشد . ممنون

پارمیس گفت...

در نوروز تنها جایی که طبیعت بهاری پدا میکنه و گلباران میشه باغ های شیرازه بخاطر همین نوروز رسم کهن پارسیان که هزاران سال پیش در پارس(شیراز)بر کل جهان فرمانروایی میکردند نام گرفت.
بروزم دوست من

پارمیس گفت...

http://parsian8000.blogfa.com/