Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

آبشار مارگون

آبشار بسیار زیبای مارگون در 75 کیلومتری شمالغرب شیراز و در نزدیکی شهرستان سپیدان واقع شده است.این آبشار که دارای ارتفاع 75 متری می باشد در انتهای مسیر زیبای تنگه ی تیزآب قرار گرفته است. آب و هوای بسیار دلپذیر و خنک این منطقه گردشگران بسیاری را در ماه های گرم سال به سوی خود می کشاند.
 

آبشارمارگون حاصل آب رودخانه ی کمهروحوزه آبخیزآن است که ازمیان صخره ها به طرزی شگفت آورسرریزمیشود. موقعیت طبیعی وچشم اندازهای اطراف آبشارمارگون ، جلوه هایی اعجاب انگیزپدید آورده است .
هم آمیزی درختان جنگلی باتوپوگرافی ناحیه ی کوهستانی ورودخانه ای ، زیبایی چشم اندازهای طبیعی آبشارمارگون را صد چندان کرده است . این مجموعه ، پدیده ای برجسته وشگفت آوراست که ازقابلیت های گردشگاهی ، آموزشی وپژوهشی پراهمیتی برخورداراست ودرشمارپدیده ای بی مانند ارزش گذاری میشود. 
  
  
 

 
 
منابع تصاویر : 
http://iroom.ir
http://iiny.org

نوشته شده توسط امین در روز یکشنبه ، 16 اسفند 1388 ، ساعت 22:13 .

9 نظرات:

http://babajoonshirazi.blogfa.com/ گفت...

سلام
خوشحالم از اینکه سال 1388 را همراه و بازدید کننده خواننده وبلاگ فعال و مفید شما بودم
پیشاپیش سال پربرکت و موفقیت آمیزی را برای شما آرزومندم

آنام تبریز گفت...

وبلاگ زیبا همانند شهر زیبای شیراز وپر محتوا همانند مرد خوب شیراز دارید
امیدوارم با موفقیت راه تان را ادامه دهید-آنام تبریز

فرشاد گفت...

نوکرتم کاکو
سلام . خوبی ؟
آقا میشه یه بیوگرافی از خودت واسم بفرستی؟ اوندفعه هم گفتم اما افتخار ندادی

محمد گفت...

یک خبر ناراحت کننده

تا دو سال آینده از واگن های مترو کلان شهرها به جز تهران و کرج که از ما بهتران هستند خبری نیست
به روزیم ...


www.megacity.blogfa.com

مهدی گفت...

با عرض سلام و احترام - من به نظر شما در پست ( دانلود کلیپ VIP از گروه TM)
رسیدگی کردم ، لینک های دانلود اصلاح شدند ، شما میتوانید از لینک زیر آنها را دانلود کنید - باتشکر از اطلاع رسانی شما.
http://www.shirazdownload.ir/music/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/

فرشاد گفت...

سلام امین . خوبی اقا ؟
وبلاگ رو بروز کردم . لطفا بیا ببین . نظر یادت نره . اردت داریم

ح گفت...

دیشب شبکه فارس یه برنامه پخش کرد که در نوع خودش و این که شبکه ی فارس همچین کاری کرده جالب بود...اسم برنامه بود دفتر هنر...با معمار ضیا و سروش صابری و علی آبادی ( چند تا معمار) گفتگو می کرد در مورد وضع معماری شهر...پروژه های تجاری صدرا و پروژه های طراحی شده توسط معمار ضیا رو نشون میداد ( شامل مجموعه های ورزشی و ...) برج تاریخی و باغ تاریخی رو هم نشون داد...یه سری تصاویر هم از طرح جامع 100 امام زاده ی فارس نشون داد...جالب بود که برای این 100 طرح تصویب شده بود که اگر زمانی قرار شد توسعه پیدا کنند بر طبق اصول و نقشه ی قبلی باشه...خلاصه یه خورده امیدوارمون کرد...

مدیر وبلاگ گفت...

بله ح عزیز قسمتی از دفتر هنر رو در بهمن ماه من دیدیم که مربوط می شد به معرفی خط و خط نقاشی که با مصاحبه با خوشنویسان بنام شیرازی در انجمن خوشنویسی بود.متاسفانه وقت نکردم به حضور معمار ضیا در دانشگاه آزاد برسم.طرح برج تاریخی به چه شکل بود؟؟؟

ح گفت...

خیلی دقیق نشون نداد...یه مرور بود بیشتر...یه طرح بود - کنار چمران - که باغ های مختلف به ترتیب توی اون قرار گرفته بودن...خود برج رو نشون نداد...(توی نظر قبلی اشتباهی برج رو هم گفتم..ببخشید...)