Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

خوب >>> پردیس ارم دانشگاه شیراز


این مجتمع که به خوابگاه ارم معروف است، در تپه ای مجاور میدان ارم واقع شده‌است که مناطق شمال شرقی و شمال غربی شیراز را از هم جدا می کند که البته با ایجاد بزرگراه کوهسار مهدی و بوسیله تونل های دوقلو این دو منطقه به هم مرتبط خواهند شد.این مجموعه شامل محوطه بسیار بزرگی از زمینهای دامنه‌ای کوه‌است که تعداد زیادی از ساختمانهای اداری و کلاسهای درسی و خوابگاه‌های دانشجویی در این منطقه قرار دارند.دو ساختمان اصلی این مجتمع که با نورپردازی زیبا در شب ها ، جلوه ای زیبا پیدا میکنند مربوط به خوابگاه پسران دانشگاه شیراز و شامل دو ساختمان 15 طبقه است.البته با توافقی که بین دانشگاه شیراز و شهرداری شیراز به وجود آمد ، به وسعت این مجموعه تا قسمت های پشتی این تپه و تا بلوار چمران افزوده شده است.
مینیور یاماساکی آمریکایی طراح و معمار ساختمان‌های خوابگاه دانشجویان روی تپه کوی ارم می‌باشد.این پروژه مصادف با انقلاب سال ۵۷ گشت و نیمه کاره ماند. او معمار و طراح برج های دوقلو تجارت جهانی نیویورک بود که در سال 2001 نابود شدند .
با این حال طی یک برنامه چندین ساله قرار است تمامی ساختمانهای مربوط به دانشگاه شیراز که در حال حاضر در سطح شهر به صورت پراکنده واقع شده‌اند، به صورت منسجم قرار گیرند. عمده قسمت‌هایی که در آینده نزدیک در کوی ارم به
صورت منسجم واقع خواهند شد عبارت‌اند از :دانشکده شیمی (علوم پایه)ودانشکده ادبیات و ریاضی و فیزیک و دانشکده علوم انسانی وکتابخانه‌های علوم و تکنولوژی وکتابخانه میزای شیرازی .

" تصویر قدیمی پردیس ارم : در حال ساخت "
" نمای شیراز از پردیس ارم "

6 نظرات:

باباجون شیرازی گفت...

کار را که کرد آنکه تمام کرد
اینکه فلانی و فلانی ها چند صد سال پیش فلان طرح را دادند و میخواستند فلان کار را بکنند اگر به انجام نرسانند مصداق دوصدگفته چون نیم کردار نیست میباشد
بنابراین آنکسی که کار را به نتیجه و سرانجام برساند ارزشمند است
جالب بود موفق و پایدار باشی

آسمان شیراز گفت...

پست جالبی بود موفق باشی.

مهرداد گفت...

سلام بسیار زیباست و عالی و لایق دانشگاه شیراز

MAHYARexplorer گفت...

kheili khoob bood....
mahyar
www.shirazian.ir

امین گفت...

سلام.برای برگزیده کردن شما میتونی از منابع کتابی هم استفاده کنی.اتفاقا کتاب معتبرتره.
شیوه استفاده از انواع نابع هم در http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B1%D8%AF اینجا هست.
راستی یادت باشه اگه خواستی مقاله ای رو برگزیده کنی اول باید نوشتار خوب بشه بعد برگزیده.همینطوری واسه برگزیدگی نامزدش نکنی ها.

امین گفت...

سلام امین جون خوبی؟
در سایت shzbax.tk بهروزم با مثلث برمودا....