Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

بد >>> سرنوشت نا معلوم ورزشگاه بزرگ شیراز

سال 84 برنامه ای از شبکه استانی فارس پخش شد با مضمون اینکه مدرن ترین و زیباترین ورزشگاه خاورمیانه در شیراز در حال احداث است و حداکثر تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.این برنامه که با تصاویری چشم نواز و زیبا از این ورزشگاه در حال احداث همراه بود ، نظر هر بیننده ای را به خودش جلب میکرد! ورزشگاهی دو طبقه با ظرفیت 50 هزار نفر که دارای سرپوش برای تماشاگران طبقه دوم ورزشگاه بود. نکته جالب در این برنامه این بود که این برنامه 8 سال پس از شروع ساخت این ورزشگاه ساخته شده بود.یعنی کلنگ ساخت این ورزشگاه در سال 1376 به زمین زده شده بود. اما الان ، 4 سال بعد از پخش این برنامه هیچ خبر خاصی از افتتاح این ورزشگاه نیست و احتمالا تا 1 تا 2 سال آینده نیز اتفاق خاصی نخواهد افتاد. چرا که تاکنون برای افتتاح این ورزشگاه تاریخ های زیادی از سوی آقایان کمانه ( رییس سابق تربیت بدنی فارس )و علی آبادی ( رییس سابق سازمان تربیت بدنی ) مانند تابستان 86 ، بهمن 86 ، بهار 87 ، تابستان 87 ، بهمن 87 و ... داده شده است که هیچکدام تا کنون عملی نشده است. اما موضوع هنگامی موضوع غم انگیزتر و تاسف بار تر می شود که متوجه این موضوع بشیم که پس از 12 تا 14 سال انتظار تنها ضلع غربی ورزشگاه افتتاح خواهد شد و بازهم بازی با کلمات شروع شده از واژه بی معنای " فاز 1 " افتتاح استفاده می شود. حال اینکه در زمان افتتاح یک ورزشگاه ، استفاده مستمر از آن مد نظر خواهد بود و اینکه با افتتاح " فاز 1 " این ورزشگاه چه موقع قرار است " فاز 2 " آن افتتاح شود ، سوالی است که بی پاسخ مانده است.شاید قرار است سرنوشتی نظیر نقش جهان اصفهان در انتظار آن باشد که پس از افتتاح آن با نواقص بسیار و حادقل امکانات پس از دو سال استفاده تعطیل شد و هنوز هم با وجود تخصیص اعتبار ، زمان افتتاح آن نامعلوم است.

اما تازه ترین اظهار نظر درمورد افتتاح ورزشگاه بزرگ شیراز به خدابخش ( رییس اصفهانی جدید تربیت بدنی فارس ) برمیگردد که گفته بود تکمیل و افتتاح این ورزشگاه ، وظیفه تربیت بدنی فارس نیست و استانداری باید فکری برای این ورزشگاه بکند.
نکته دیگر در این مورد این ورزشگاه ، این است که این ورزشگاه ، مجموعه ایست متشکل از یک ورزشگاه 50 هزار نفری ، سالن 6 هزار نفری ، پیست دوچرخه سواری و دومیدانی و سایر امکانات. که هنوز هیچکدام به بهره برداری نرسیده و باعث شده اند که شیراز در میان مراکز استان ها دارای کمترین سرانه ورزشی است و تنها دارای ورزشگاه مجهور و قدیمی حافظیه و سالن قدیمی تر دستغیب هست که همگی تاریخ مصرف گذشته اند. بهتر بود مسئولان قبل از کلنگ زنی مجموعه المپیک شیراز ، ابتدا ورزشگاه میانرود را تکمیل و افتتاح میکردند بعد به سراغ دیگری میرفتند.
شاهکار اسم گذاری استادیوم بزرگ شیراز
در ابتدا نام این ورزشگاه به تبعیت از مکان قرار گیری آن میانرود گذاشته شود ، پس از مدتی با تغییر نام آن منطقه به بهارستان ، نام آن به بهارستان تغییر پیدا کرد. در سال 87 ، سازمان تربیت بدنی از افتتاح این ورزشگاه با نام آزادی نام برد! در روزنامه ها هم از نام های سعدی و ملاصدرا نام بردند! حال بایده دید سرانجام این ورزشگاه چه خواهد شد.
اما در پایان نگاهی داریم به پروژه های ورزشی شهر شیراز
*** پیست دو ومیدانی و دوچرخه سواری شیراز ***
شروع پروژه : 1386 پیش بینی تاریخ اتمام : 1388 درصد پیشرفت : 23درصد
*** خانه کشتی شیراز ***
شروع پروژه : 1384 پیش بینی تاریخ اتمام : 1387 درصد پیشرفت : 29درصد
*** ورزشگاه بزرگ شیراز ***
شروع پروژه : 1376 پیش بینی تاریخ اتمام : 1387 درصد پیشرفت : 87درصد
*** سالن تنیس روی میز ***
شروع پروژه : 1384 پیش بینی تاریخ اتمام : 1388 درصد پیشرفت : 100درصد
*** سالن 6000 نفری ***
شروع پروژه : 1378 پیش بینی تاریخ اتمام : 1387 درصد پیشرفت : 66درصد11 نظرات:

باباجون شیرازی گفت...

من به نوبه خودم از اینکه زحمت میکشی و این گزارشات خواندنی و قابل تامل را تهیه میکنی سپاسگزارم امیدوارم روزی گزارش تکمیل این پروژها را در وبلاگ شما بخوانم

SkyBax گفت...

سلام پست خیلی جالبی بود.
یوزر و پسووردت رو فرستادم به میل gmail شما.

سالار گفت...

سلام امین جان.
بله. بازیهای تراکتورسازی تو
استادیوم یادگار برگزار میشه.
این مشکل استادیوم....
در مورد تبریز و اصفهان هم صادقه.
در ضمن
به روزم....
خوشحال میشم سر بزنید

ح گفت...

فاز اول یعنی فاز آخر :)

به نظرم اسمش آزادی نباشه بهتره...شیراز این همه اسم و تاریخ داره...بگردن یه اسمی بذارن که با شنیدنش یاد شیراز بیوفتن ملت...مثل اصفهان که نقش جهان اسم ورزشگاش...مثلا شهرراز بد نیست...

----

توی وبلاگ خبرنگار که شیرازی گفت چند تا نظر دادم که البته مطلب آپ شد و نظرات رفت توی مطلب یکی مونده به آخر...طرف خبرنگار خبر جنوب بوده الان شده خبرنگار جام جم...احتمالا خبرای شیراز رو می فرسته...شیرازی هم نیست...ولی به نظرم وبلاگش رو بمبارون کامنتی بکنیم بد نباشه...هر چی بدی به ذهنمون میاد بریزیم تو کامنتای وبلاگش...بالخره خبرنگار دیگه...یه روزی یه مسئولی رو می بینه ازش می پرسه...ولی ترسم اینه که بزنه تو جام جم آبروی شیراز رو ببره...ولی با این وجود سنگ مفته...این وبلاگشه : shahsavan.blogfa.com

SkyBax گفت...

سلام.یه نظر داشتم واسه نظرسنجیت.
به نظرم باید یه گزینه‌ی همه موارد هم بهش اضافه بشه.
بهترین آرزوها.بای.

مسعود تبريزلي گفت...

سلام دوست عزيز

ما هم مثل شما با اين مشکل مواجهيم

ايشالا که افتتاح بشن

مسعود تبريزلي گفت...

سلام دوست عزيز

ما هم مثل شما با اين مشکل مواجهيم

ايشالا که افتتاح بشن

مهرداد گفت...

سلام این مشکل تنها مال شیراز نیست استادیوم 70 هزارنفری تبریز هم مشکلی مشابه این داره ولی با این وجود به تازگی بعزی آماده سازی ها رو انجام دادن تا مسابقات تراکتورسازی در لیگ برتر در اونجا برگذار بشه. نکته مثبت در مورد استادیوم شیراز سایه بان آن برای تماشاگران است به هر حال امیداورم این مشکلات به زودی حل بشه.

مهرداد گفت...

یه پیشنهاد اگه ممکنه وبلاگتونو در بلاگفا راه اندازی کنید سرعت بیشتره و استفاده ازش راحت تره.
من که در باز کردن وبلاگ شما مشکل داشتم.

MAHYARexplorer گفت...

be roozam
shirazian.ir

ناشناس گفت...

سلام کاکو پست جالب گذاشتی خدا کنه مسولین فوتبال فارس یه ذره به خودشون بیان