Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شیراز از گوگل ارث

تو این پست تصمیم گرفتم نگاهی به کلانشهر شیراز داشته باشیم از ماهواره شرکت گوگل. خب تو این پست به نکات و نشانه های جالبی برخورد میکنیم که در کنار هر عکس توضیحات مربوط به اون رو اضافه می کنم.برای مشاهده تصاویر در سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید.

پل شبدری تقاطع امیرکبیر - کمربندی


باغ جنت - بزرگترین باغ ایران همراه با زمین گلف

هتل بزرگ شیراز - ورودی شمال شیراز

باغ جهان نما - خیابان حافظ


پل شهرک گلشن شیراز

فرودگاه شیراز - 5 فروند هواپیمای f14  ایران


پل مدرس - سرداران،رحمت و پارک شهید دوران که در شبدر جنوبی
 نمایی از آرم شهرداری شیراز مشخص است

آرامگاه سعدی - قسمت قرمز رنگ مکان اصلی آرامگاه و سایر قسمت ها،
فضاهایی است که در 2 سال اخیر اضافه شده اند

باغ ارم - قسمت نارنجی رنگ ساختمان اصلی باغ هست

پل و زیرگذر دانشجو

پل . زیرگدر امیرکبیر که نمایه ای از آرم شهرداری شیراز کاملا مشخص است

پل عدالت - رحمت.چون انتهای بلوار عدالت به زندان مرکزی شیراز ختم می شود
 بر روی یکی از شبدرها نماد قوه قضاییه نقش بسته است

پارک بزرگ شهرک باهنر

پل و زیرگذر میرزای شیرازی - کمربندی

پل ورودی شهرک گلستان و صدرا


میدان و پارک معلم با طراحی جالب

مجتمع عظیم خلیج فارس

نوشته شده توسط امین در روز 3 شنبه ، 20 بمهن 1388 ، ساعت 20:05 .

8 نظرات:

سیاوش2926 گفت...

امین جان یا بقیه ی دوستان ؛کسی میدونه وضعیت فعلی مرکز تجارت جهانی و روند ساخت اون به چه شکله؟؟ چند ماه گذشته و از سطح خیابون بالا نیومده و در سایت اینترنتی اون هم چند ماهه که عکسای ماهانه ی پیشرفت پروژه و گزارش فنی ماهانه آپلود نشده. کسی خبر داره چرا و اینکه آیا گیر دادن و سنگ اندازی افراد معلوم الحال قبلی ادامه و در این موضوع دخیله یا مسئله ی دیگه ای در کاره؟
همگی به تجربه دیدیم که ساخت اسکلت فلزی زمان کمی از کل زمان ساخت ساختمونارو به خودش اختصاص میده (حتی در برج ها، مثل هتل در حال ساخت خلیج فارس با وجود بتن آرمه بودن و هتل چمران و...البته طبیعتاً در صورت عدم توقف کار)و عمده ی زمان ساخت به سقف زنی،دیوارچینی،تاسیسات،نماو...مربوط میشه و در مورد تجارت جهانی، به علت نوع کاربری و امکانات خاص،این مراحل طولانی تر هم هست و درصد بیشتری از زمان ساخت رو به خودش اختصاص میده.چون زیرساخت ها و بستر شبکه ی امکانات درون دیوارها یا سقف و...قرار داره که ساختشون زمانبرتر هست.با این ترتیب با تصور زمان اتمامش(با سرعت فعلی)احساس سرخوردگی و حسرت و کم ارزش شدن پروژه،ایجاد نمیشه؟ چون برخلاف تصور افراد با دید محدود ونا آگاه(بر عکس برداشت دوستان سایت) دنیا در حال پیشرفت بسیاره و چقدر ساده لوحانه هست دلخوش کردن به اینکه چندین و چند سال دیگه فلان برج بالاخره افتتاح میشه یا موارد دیگه مثل پروژه های هدف 90 ،که گویا باید بسیار مشعوف بشیم حتی اگر تا سال92 طول بکشن! اونهم در تنها کلانشهر اصلی که حدود30 سال در زمینه ی این نوع پروژه ها کاملا محرومتر از بقیه ی شهرای هم سطحه،چه برسه به بقیه ی دنیا!امیدواریم هرچه زودتر و هرچه بیشتر مردم با "عامل اصلی" این مشکلات زیرمجوعه،آشنا بشن و وضع رو عوض کنن....

سیاوش2926 گفت...

با عرض پوزش از دوستان؛ توضیخات به علت رؤیت نشدن مجدداً فرستاده شده،در ضمن مفصل هست ولی حتماً درک میکنید که بیانشون لازم هست :
جناب "ح":
1-چه کسی حرفش رو پس گرفته ؟! نخیر،اگر به دنبال نکته ی جالب میگردیم ،این مسئله جالب هست که درحالیکه شما و همفکراتون این همه جنایات (بعضاً مصور و ...) رو شایعه میدونید یا نسبت به صحتشون ابراز شک و تردید میکنید؛ در عین حال برای دریافت اخبار روز ،که شامل صحبت های سیاسیون جنبش سبز ودیگر خبرهای مرتبط هم هست ، به احتمال بسیار بالا (که از نکته ی 1 شما معلومه) به سراغ صدا وسیمای کاملاً انحصاری و در دست دولت کودتا یا خبرگزاری های وابسته و به شدت دروغ پرداز فارس و امثالهم میرید تا آنچه که دوست دارید بشنوید نه آنچه واقعیت هست. به سایت های اینترنتی این اشخاص یا سایتهای مرتبط با جنبش سبز یا موضع گیری های صریح این افراد پس از چاپ این مطالب کذب مراجعه نمیکنید و در مقابل به سراغ رسانه های وابسته به مخالفان سرسخت این افراد میرید؟!. بعد از چاپ مطالبی از قول آقای کروبی در اینگونه رسانه ها و ادامه ی این نوع دروغ پردازی ها در مورد دیگر افراد شاخص اصلاح طلب( مانند انتشار خبر سراسر دروغ مبنی بر ارسال نامه از طرف آقای خاتمی به رهبری و درخواست حل بحران. آقای خاتمی قویاً تکذیب کرد.) ،این اشخاص و دیگر افراد شاخص جنبش در "سایت های اینترنتی" مرتبط با احزاب اصلاح طلب یا در قالب مصاحبه با خبرنگاران مستقل یا بیانیه و..این مطالب رو کذب محض دونستن.آقای کروبی گفته بوده، آقای احمدی نژاد رئیس دولت ""نظام" هست و نتیجتاً قادر به فرار از مسئولیت اقدامات غیرانسانی و غیر قانونی در حال اجرا،نیست.به عبارتی این دولت وجود خارجی که دارد،همانطور که دیگر حکومتهای استبدادی هم چنین هستند. ولی به هیچ وجه "مشروعیت" نداره و رئیس دولت،نه نماینده ی خواست اکثریت "مردم" که اقلیت انحصارطلب حاکم هست. خانم رهنورد ،آقایان خاتمی ،کروبی و... به صراحت و در چندین نوبت بعد از این جوسازیها(که احتمالاً به قصد ایجاد شکاف در جنبش و ایجاد ناامیدی در مردم طراحی شده اند)بر این موضوع تاکید کردن و این دولت و در نتیجه اعضای اونرو کودتایی خوندن ....در ضمن حساب افراد این جنبش رو از همفکرانتون که دنباله روی بی چون و چرا وچشم بسته هستن ،جدا کنین.جدای از این آقای کروبی یا موسوی وبقیه؛ حامی جنبش به عنوان افراد شاخص سیاسی هستن و نه رهبر و قرمانده.که خودشون هم روی این تاکید کردن.این رژیم با جمعیت کثیری افراد تحصیلکرده و آگاه طرفه نه 2-3نفر که حکم "سر مار" رو داشته باشن تا رژیم با قطع اون کل جنبش نابود بشه...همراهی اونها با مردم هست که بهشون ارزش داده؛ نه برعکس.
2- جالبه (همونطور که در پست قبلی هم عرض کردم)که کامل نخوندن ،ندیدن یا خود رو به ندیدن زدن و... از خصوصیات شما و دوستان همفکرتون هست علیرغم چندین بار مطرح کردن این موضوع و پاسخ خط به خط به جملات شما،،باز هم در نهایت بی دقتی پاسخ غلطی دادید.در پست قبلی بنده، نکته ای رو صریحاً عرض کردم که این ادعای ندیدن یا بحث نکردن و.. رو رد میکنه.بنده عرض کردم شما برای مثال در"یک پست واحد" بنده بعضی جملات تعیین کننده رو بی پاسخ میگذارید و به طور انتخابی به بعضی پاسخ( جدای از کیفیت اون پاسخ )میدید.پس اولاً پست رو دیدید و ثانیاً اقدام به بحث هم کردین ولی به شکل ناقص .که بارها تکرار شده.

سیاوش2926 گفت...

3-((و اما بعد از انتخابات و در سایت شیراز سیتی...)) وجود این احتمال که یکی دونفر دیگه هم شاید نوشته ای همسو با شما نوشته باشن به معنایی غلو کردن از طرف بنده هست؟! 1)شما در اقلیت مطلق بودید و "هستید".بله، من هم به این نکته که دوستان با تفکر اکثریت ،در حال حاضر در سایت منفعلانه عمل میکنن اشاره کردم.البته قضیه ی تهران متفاوته و باید منتظر حضور گسترده ی مردم دموکراسی خواه در راهپیمایی روز پیروزی انقلاب باشید تا شاهد باشیم چه کسانی آب رفتن و خواهند رفت!! آیا این مردم شجاع و از جان گذشته که با باتوم و گلوله ازشون پذیرائی میشه و باز هم حضور پیدا میکنن؟ یا طرفداران کسانی که در روز تظاهرات فرمایشی علاوه بر اینکه تظاهرات تهران 2 روز بعد از دیگر شهرها برگزار میشه تا فرصت بشه با اتوبوس مردم این شهرها برای زیاد نشون دادن جمعیت به تهران بیارن؛ بهشون مرخصی از کار داده میشه و در کمال امنیت با ساندیس و کیک و...ازشون پذیرائی میشه و با این همه(در دور سوم سفرهای دولت) در تبریز و شیراز سکوهای استادیوم (در تیریز استادیوم قدیمی و کوچک تختی نه یادگار امام!) که خالی بود هیچ، حتی زمین چمن کامل پر نبود و صدا وسیما متناوباً تصاویر دور دوم سفرها رو روی این تصاویر زنده ادیت میکرد(البته نتیجه ی عکس داشته) وبعضی از همون منابع مورد اعتماد شما در روزنامه ی روز بعدشون با کمال وقاحت و با فتوشاپ سکوهارو پر از استقبال کننده صحنه سازی کردند!! از طرفی ،این عدم ابراز اعتراض نه تنها به معنای تغییر موضع نیست،بلکه با ابن همه جنایات جدید اون "اصل قضیه"ای که فرمودین بهتر براشون آشکار شده.البته قطعا تهدید های پیاپی وب لاگ نویسان و شکنجه و حبس آنان( در شرایط کنونی حتی خطر جانی) و جدیداً مردم عادی شاید بی تاثیر نیست. وگرنه روز به روز بر دامنه ی جنایات افزوده شده و هر کس غیر از نابینایان سیاسی به عمق فاجعه پی بردند.با این تفاسیر شما با پیشنهاد راه اندازی وبلاگ سیاسی به بنده،ضمن قلع و قمع وجدان وبصیرت فکریتون؛ نیاز به پاسخ رو عملا از بین بردید.گرچه در پست های 1-2مطلب قبلی همین سایت به شکل دیگه ای پاسخ این صحبتتون داده شده که طبق معمول و به هر دلیل توسط دیده نشده!
4- با وجود نبود دموکراسی، مردم با هزاران آرزو و حداقل به امید بهبود تدریجی، انتخابی کردن که بر تمام جنبه های زندگیشون تاثیر گذار بود،در روز روشن رای مردم دزدیده شد و همین کورسو با وقاحت ازشون دریغ شد. جوگیر؟؟؟؟ با یک انتخابات؟؟؟ باید هم انتخابات واستون بی ارزش باشه،در تفکر شما دموکراسی و آزادی بی معناس.قبل از انتخابات این همه توهین ها وتحقیر ها ؛مشکلات اقتصادی ، وحشیگری های عده اراذل و اوباش جانی در لباس پلیس در برابر دختران وپسران جوان بیگناه ، بعد از انتخابات دزیدن رای یک ملت، در ادامه دروغ ،وحشیگری ،کشتار،ضرب و شتم ،حبس،تجاوزو ..و .. و... اونوقت میفرمایید جوگیری؟؟!! حتی دیدن این جمله هم برای من خجالت آوره، به زبون آوردنش که... قبلا هم گفتم،طبقه ی متوسط موتور محرک این حرکته. این همه دانشجو، اونهم دانشجوهای برترین دانشگاه ها از شریف تا امیرکبیر تا پزشکی وبسیاری دیگه...، اساتید غیر وابسته،افراد تحصیل کرده،و....اینها "جوگیر" شدن؟!! اینها ناآگاهن؟!! اونوقت یه عده چماق بدست بی سواد جانی،یا روسای رانت خورشون یا در بهترین حالت یه عده دکتر با مدرک تقلبی یا دانشجوی سهمیه ای و...آگاه هستن؟!! من و امثال من چرا دیگران رو نمی بینیم؟بازم میگم طرف مقابل حکومته و در مقابلش مردم.این حکومت وطرفدارانش هست که به خاطر شدت جنایات و رذالت این قبیل اقدامات سعی در ندیدن واقعیات دارن.برعکس این حکومت ،در سیستم های دموکراتیک یه فرد یا گروه تصمیم نمیگیره، و مردم هستن که با انتخابات "آزاد" مطابق قانون(البته از نوع انسانی نه شورای نگهبانی!) دولت و ...رو انتخاب یا عوض میکنن.

سیاوش2926 گفت...

5-بله! سطح انتقادات سازنده ی ! شما رو رویت کردم ،همونطور برخوردتون با اخبار جنایات علنی حکومت. اومدیم بنده هم از به قول شما چسبوندنتون به فلان گروه دست بردارم، با قوه ی استدلال انسان چه میکنید؟ اینقدر خط مشی فکریتون با خط مشی گروه حاکم در هم آمیخته که ادعای برائت بی معناست.وگرنه مگر امکان داره جنایت و فساد در این حد علنی باشه و فرد از دیدنش عاجز باشه؟، مگر افراد مبتلا به "ویروس حکومتی" که این ابتلا چشم اونهارو به روی حقیقت میبنده و نابینا میکنه...
-- فرهنگ دهخدا هم در این رابطه که فرمودید مفید نیست،بلکه آشنایی با ادبیات عوام جامعه لازمه که شامل کلمات ،ترکیب کلمات یا اصطلاحاتی هست که بعضاً مفهوم مشخص ندارند یا در جای نامناسب به کار میرن مثل همین ترکیب "بازی با کلمات"یا به قول شما "الفاظ". اینگونه مواقع چون فرد گوینده دارای استدلال قوی یا نتیجه گیری دلیل محور نیست،تلاش میکنه با نسبت دادن یک ترکیب 2 کلمه ای به خیال خودش صحبت طرف مقابل رو بی ارزش نشون بده. البته معلومه که امکان درست یا غلط بودن صحبت هر فردی وجود داره که اثباتش نیاز به دلیل منطقی و واقعی(به دور از دروغ)داره ؛ولی این امر مصداق "بازی با الفاظ" نیست، بلکه واضحاً پاسخ عینی به نوشته های شماست،نوشته هایی که در اون هربار ادعاهایی بیان میشه و در انتهاش با پیشهنهاد پایان بحث مواجه میشیم و معلوم نیست اگر خواهان بحث نیستید، چرا این مطالب رو میگید و بعد میفرمایید کسی جوابمو نده وبحث در جای "ناموجود" دیگه ای ادامه پیدا کنه؟!! . شمایی که برای درک طرز فکرتون نیازی به پرسش از دیگران نیست .به راحتی این طرز فکر رو میشه در لابلای تمام نوشته های قبلیتون مشاهده کرد که این نوع طرز فکر کمابیش در بین مسئولین حال حاضر و طرفدارنشون ودیگر افراد مرتیط مشهوده.و همین نکته موجب اهمیت پیدا کزدن این طرز فکر شده ،نه عمق و ارزش اون. وگرنه اگر روزی چنین طرز فکری دیگه حاکم نباشه؛ مطلقاً ارزش بحث و عنوان کردن نداره.به امید نزدیکی این روز....ممنون.
((یه نکته ی جنبی والبته مربوط به بحث عرض کنم؛ توی سایت"شیراز سیتی" یه نظرسنجی درباره ارزیابی عملکرد کل 30 سال حکومت فعلی در استان فارس قرار داده شده. حدود 41% گزینه ی "بد" رو به عنوان فاجعه بارترین گزینه (با توجه به حضور گزینه ی "ضعیف"قبل از اون)انتخاب کردن.36% هم گزینه ی "ضعیف" رو انتخاب کردن.مجموعاً 77% !! میشه مردم چنین نظری داشته باشن و در عین حال تغییر این سیستم رو نخوان؟! البته این تنها گویای یک صفحه ی تاریک از مثنوی هفتاد من جنایات رژیم هست.. ))

ح گفت...

سیاوش خان! توی تمام حرفاتون فقط یه موردش رو قبول دارم...این که فرمودید بنده در اقلیتم...بله در اقلیتم...چون نه شما حرفای من رو می فهمید و نه مخالفان شما...افراط و تفریط هر دو محکوم به شکستن...ولی شاهنومه آخرش خوشه!...ایشالله هر دو زنده ایم و آخر خوش رو با هم می بینیم...

(جواب حرفاتون رو نمی دم چون هنوز امید دارم که روزی بفهمید این وبلاگ ها برای این مقصود ساخته نشدن!)

---

امین! محمد از تبریز یه مطلب توی وبلاگ کلانشهر در مورد مرکز تحجارت جهانی زده که من برای پایین بردن اون مطلب چند تا از پستای اینجا رو با اجازت توی اون وبلاگ کپی می کنم!

در مورد برج تاریخی شیراز هم اگه یه سر به دانشگاه آزاد شیراز توی خیابون قآنی, بخش معماری بزنی و سراغ دکتر معمار ضیا, طراح پروژه ی برج سنتی بگیری, احتمالا می تونی اطلاعاتی در مورد این برج ازش بگیری...

مدیر وبلاگ گفت...

با تشکر از ح و سیاوش عزیز.درباره مرکز تجارت جهانی من شنبه از پروژه یه بازدیدی کردم بیلبورد تبلیغاتی در حال چرخش بود و کارگرها هم مشغول کاربودن و اگر هم یکم توجه میکردین قسمتهایی از سازه هم از سطح زمین بالا اومده بودن.سیاوش این پروژه پروژه خیلی بزرگیه و با توجه به وضعیت فعلی مطمئنا ساخت اون با مشکلتی همراه خواهد بود.
__________________________________
درباره بحث های سیاسی هم باید بگم من و خیلی دیگر از دوستان نه خسته شدی نه بی تفاوت.دلیل اینکه خودم چنین بحثهایی رو مطرح نیکنم نام وبلاگ هست فقط همین نه خستگی یا چیزهای مشابه.
متاسفانه اوضاع کشور هر روز بدتر از روز قبل میشه و دولت سعی داره با ایجادتنش های بین المللی توجهت رو از داخل کشور محو کنه.ایران الان با داشتن 65 زندانی روزنامه نگار از چین هم پیشی گرفته به زندان بزرگ روزنامه نگاران تبدیل شده.

مدیر وبلاگ گفت...

در مورد بج تاریخی شیرا هم حتما سعی میکنم هفته آینده یه خبری ازش بگیرم

sas گفت...

انصافا خیلی شهر سرسبزی دارین

خطایی در این ابزارک وجود داشت