Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

جشن بزرگ نوروز با حضور سران 20 کشور در شیراز

پس از ثبت جهانی نوروز با نام شیراز در میراث جهانی فرهنگی سازمان ملل متحد ، جشن بزرگ نوروز و مراسمی در همین رابطه در نوروز 89 در کلانشهر شیراز ، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین و شهر شاعران و مشاهیر برجسته ایرانی برگزار می شود.
هماهنگی های لازم برای برگزاری این جشن ملی و باشکوه انجام شده و این جشن که بزرگ ترین جشن و عید ملی ایرانیان نیز هست امسال با شکوه خاصی در شیراز برگزار خواهد شد چون نوروز به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.قرار است در این جشن ملی ، سران کشورهای پارسی زبان و چندی از سران دیگر کشورها حضور داشته باشند. این جشن فرصت مناسبی را برای شناساندن بیشتر شیراز بعنوان پایتخت فرهنگی ایران و مهد علم و ادب را ایجاد مینماید.برگزاری همایش راه ابریشم به مناسبت هفته شیراز

در آستانه بزرگداشت هفته شیراز در اردیبهشت ماه سال آینده، همایش شهرداران راه ابریشم، فستیوال بین­المللی بالون­های هوای داغ و 27 برنامه فرهنگی ملی و استانی در شیراز برگزار می­شود.
بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، 70 درصد از هزینه 2 میلیارد و 700 میلیون تومانی برآورد شده برای این برنامه­ها توسط اسپانسر بخش خصوصی و 30 درصد مابقی در تعهد دولت خواهد بود که شهرداری موظف به پیگیری و تأمین این اعتبار توسط دولت می­باشد.

شهردار شیراز از برگزاری همایش راه ابریشم به عنوان برنامه ای یاد کرد که می تواند دستاوردهای متنوع فرهنگی و گردشگری را برای شیراز به ارمغان آورد.اعتمادی افزود: برگزاری دو همایش راه ابریشم در کره و قزاقستان موجبات فرهنگی بسیاری را برای این دو کشور در پی داشت و بر این اساس برگزاری این همایش در ایران و شیراز می تواند باعث معرفی هرچه بیشتر جاذبه های شیراز در میان سایر کشورها شود.

وی خاطرنشان کرد: با برپایی همایش راه ابریشم در شیراز و در پی آن دعوت از شهرداران کلانشهرهای دیگر کشورها می توان زمینه معرفی هرچه بیشتر داشته های فرهنگی و تاریخی شیراز را فراهم کرد و این امر توسعه گردشگری در شیراز را می تواند به همراه داشته باشد.


نوشته شده توسط امین در روز شنبه ، 24 بهمن 1388 ، ساعت 13:20 .


5 نظرات:

علی گفت...

خیلی ممنون که خبر دادید. حتما یادتون باشه که از این مراسم عکس زیاد تهیه بکنید و توی سایت بذارید. دستت درد نکنه همشهری.

الهام-پافا گفت...

الهام-پافا
سلام
لینک شدی

گروه تاريخ پژوهان چهارباغ گفت...

درود برشما
سپاس از آمدنتان به تارنماي گروه
پيوند شديد.
آگاهي بيشتر درباره آئين جشن نوروز وچگونگي برگزاري آن را تا آن زمان اعلام نماييد.
اميد كه بتوانيم در اين جشن ملي شركت نماييم.
شادمان باشيد

زادمهرهمیشه سرافراز به پارسی گفت...

درود فراوان برشما.

باسپاس ازشما.

کاش مرابدینگونه درپیوندها(لینک)خودمی گداشتید:
پایگاه دل تپنده ایران بزرگ پارسی:
زادمهرپارسی(حسن توکلی رودسری).

...من هم شما را بدینگونه درپیوند دوستانم می گذارم:

همه خوب شیراز.(...با بد هیچ جای بزرگ بهشت ایران بزرگ پارسی جور درنمی آید.)

...کارهای شما خوبند.

...تا درودی دوباره...

زادمهرهمیشه سرافراز به پارسی بزرگ ایرانی گفت...

درود فراوان برشما دوست بسیار ارزشمند.

شما بسیار بزرگواری کردید.

باسپاس از فرهنگ والا و بزرگواری تان.

تادرودی دوباره برشما...