Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

نهصد میلیارد تومان سرمایه گذاری و چند خبر

** برای لود شدن سریعتر تنها 1 پست اخیر نمایش داده می شود ، برای مشاهده سایر پست ها از منوی سمت چپ ، به مطالب گذشته مراجعه کنید**
تا پایان امسال 500 میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری جدید در شیراز با بخش خصوصی بسته و به وارد مرحله اجرایی خواهد شد.اولین پروژه مربوط به پارک بزرگ 200 هکتاری است که 110 هکتار آن به فضای سبز و در مابقی آن هتل و مجموعه تورسیتی و تفریحی ساخته خواهد شد.پروژه دیگر مربوط به پارک بزرگ 3000 هکتاری گردشگری ، توریستی و تفریحی دراک هست که طراحی آن به پایان رسیده و سومین مورد نیز مربوط به پروژه بزرگ شهرک 1000 واحدی بهار شیراز است که شامل 100 هزار متر مربع منطقه مسکونی ، 10 هزار متر مربع منطقه تجاری و 5 هزار متر مربع منطقه فرهنگی است که باعث رونق بافت قدیم شیراز می شود.چهارمین پروژه سرمایه گذاری مربوط به پارکینگ طبقاتی هجرت هست که در 28 هزار متر مربع اجرا خواهد شد که شامل 12 هزار متر مربع فضای سبز و 16 هزار متر مربع خود مجتمع است.

ساخت 15 دستگاه پل هوایی برقی ، پارکینگ های طبقاتی - تجاری انوری ، حضرتی ، بیت المقدس و مرصاد ، ساخت چندین رستوران مدرن و سنتی و مجتمع های تفریحی ورزشی نیز از جمله دیگر پروژه هاست .همچنین مذاکراتی با شرکت های ایتالیایی ، عربی و اتریشی برای سرمایه گذاری در شیراز صورت گرفته است.

همچنین 400 میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش صورت گرفته که درباره نوع پروژه ها در پست های بعدی براتون مطلب میذارم.

اولین آبنمای تصویری ایران در شیراز به بهره برداری رسید .

مهندس خاقانی شهردار منطقه یک ، با اشاره به مشخصات این آب نما گفت : اعتبار این پروژه 20 میلیون تومان بوده که در طول 3 ماه توسط متخصصین شیرازی آماده و به بهره برداری رسیده است . وی گفت : در ابتدا تیزر ها و آگهی ها مربوطه به شهرداری از طریق این آب نما پخش می شود و پس از آن به مرور در راستای بحث درآمد زایی با شرکت های تبلیغاتی و سایر شرکت ها برای معرفی محصولات خود قرارداد می بندیم .
شهردار منطقه یک علت انتخاب چمران به عنوان مکان این پروژه اظهار داشت : با توجه به اینکه پارک چمران یک مکان عمومی است و آب نما در یک فضای جزیره ای مانند نصب شده است و دسترسی فیزیکی به آن آسان نیست ، این مکان را انتخاب کردیم .
مهندس خاقانی در پایان سخنان خود از افتتاح فاز یک این پروژه در آینده خبر داد و متذکر شد : در فاز 2 شرایط به گونه ای است که از طریق اینترنت توسط شهرداری منطقه یک آنچه را که از آب نمای تصویری پخش می شود کنترل می گردد .

خط تولید تجهیزات BTS در شیراز آغاز به کار کرد.
حضور وزیر کشور خط تولید انبوه تجهیزات BTS در محل کارخانجات مخابراتی ایران در شیراز افتتاح شد و آغاز به کار کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، این خط تولید پیرو مصوبه شورای اقتصاد در سال 85 مبنی بر طراحی و تولید تجهیزات مخابراتی و در راستای توسعه شبکه ارتباطات سیار کشور با همکاری تولید کنندگان و متخصصان داخلی و وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنایع و معادن راه اندازی شده است. به گزارش ایسنا از شیراز، پیش از این قرارداد طراحی و تولید تجهیزات اصلی و یونیت های یدکی مورد نیاز توسعه شبکه BSS ارتباطات سیار کشور به ظرفیت 6 میلیون خط تلفن همراه و به ارزش یکصد و 68 میلیارد تومان بین شرکت ارتباطات سیار و شرکت ITMC به عنوان نماینده کنسرسیوم با حضور رئیس جمهور و وزرای وقت صنایع و معادن و ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شده بود. این گزارش می افزاید براساس همان قرارداد بخش تولید تجهیزات BTS به ارزش یکصد میلیارد تومان به شرکت کارخانجات مخابراتی ایران واگذار شده بود که با تلاش متخصصان این شرکت خطوط تولید تست این محصول راه اندازی شد. به گزارش ایسنا از شیراز بعد از اجرای موفقیت مرحله پایلوت از طرح تولید تجهیزات یاد شده و اخذ تائیدیه های لازم، هم اینک خط تولید انبوه این محصول با ایجاد اشتغال برای 700 نفر نیروی انسانی متخصص ماهر و نیمه ماهر راه اندازی شده است. به گفته کارشناسان این پروژه ملی، ایران را در زمره معدود کشورهای تولید کننده این سیستم قرار داده و تولید انبوه تجهیزات BTS می تواند این امکان را فراهم کند تا ایران هم به عنوان یکی از اپراتورهای مطرح در میان کشورهای منطقه حضور پیدا کند.


افزوده شدن 210 دستگاه اتوبوس گازسوز به ناوگان حمل و نقل درون شهری کلانشهر شیراز


بزرگترین نیروگاه بیوگاز خاورمیانه در شیراز افتتاح شد.با ساخت این نیروگاه سالانه 8 میلیارد تومان به درآمدهای پایدار شهرداری افزوده می گردد.
نوشته شده توسط امین در روز 4شنیه ، 1 دی 1388 ، ساعت 23:13.

2 نظرات:

ح گفت...

چند وقت پیش توی اخبار شبکه سه هزینه آبنمای تصویری رو گفت 200 میلیارد تومن...ولی سایت شهرداری نوشته 20 میلیارد تومن...

مدیر وبلاگ گفت...

رو سایت نوشته 20 میلیون تومان!!!